Голдеър Хендлинг България /img/frontend/nomap.png"

Голдеър Хендлинг България

Отговорна и рискована работа със заплащане по-ниско от касиерка в ЛИДЛ. След като си платите горивото до летището излиза, че работите за червения кръст. Заплати се дават на 24 то число на следващия месец (няма да го чуете на интервюто а с малки букви в договора). Ако започнете на първо число ще ви платят чак на 24 ти следващия месец! Като работа е интересна ако сте фен на авиацията но всичко приключва дотам. Тази фирма е пълен провал и загуба на време!

Работа за студенти, 90% от работещите са под 25 години. Заплатите съобразно отговорността са под всякаква критика. Социален пакет не съществува. Местоположението е лошо.Паркинга се намира на около 800 метра което в две посоки е мин. 35 мин. ходене пеша. Работи се при всякакви атмосферни условия (рампа) 40% обработка на полети и 60% писане на ръка, компютъра още не е открит във фирмата. Техниката е стара и постоянно извън строя. Обученията са много и се претупват. Ако не си Грък или не говориш перфектно Гръцки шанса за растеж е нулев. За хора търсещи сигурност и развитие не е там мястото!

Съжалявам, че не прочетох нито едно мнение, преди да подпиша договор с тази фирма. Бях оптимистично настроена въпреки мизерното заплащане, което предлагат и въпреки правописните грешки в имейла, с който ми съобщиха, че съм одобрена. Очевидно е, че текучеството е огромно и позитивите се изчерпват с относително доброто местоположение и с малък процент по-симпатични и добре възпитани колеги. Не съм сигурна, че е добро място за хора над 35-40 години, които не са работили досега в този бранш. Като видях, че средната възраст е 22-23 г. реших, че съм някакво недоразумение или че са ме взели, защото ползвам няколко чужди езика на високо ниво, но нищо подобно. Явно беше недоразумение. Някои от агентите дори не знаят английски, въпреки че е задължително според трудовата характеристика, в която за сметка на това така нареченото "гайдване" дори не е упоменато (насочване на пътници към дадено гише с предварителна анкета какъв точно билет имат и имат ли всичко необходимо за дадената дестинация). Е, аз правих през повечето време само това. 8-10 души чекират, а само един, или максимум двама, насочват. Дни наред и почти сама трябваше да насочвам огромни тълпи от хора, без да се съблюдават никакви мерки за безопасност. Пътниците се пускат на входа, независимо че полетът им не е отворен за чекиране и аз после трябва да се справя с тях и да ги подредя на стройни опашки, така че на колегите да не им се налага да ги връщат за каквото и да било. В същото време Уизеър изпраща имейли до пътниците да са 3 часа преди полета, при положение, че облсужването им започва 2 часа преди полета. Сега си представете 4-5 полета с час на излитане между 13:20 и 14:05, средно с по 120-150 пътника, които са вътре почти един върху друг и трябва на всеки да се каже къде да застане, къде да изчака и той, евентуално да се съобрази с наставленията. Работех без обедна почивка, без дори да мога да пия вода часове наред, последните два дни не бях ходила до тоалетна в рамките на 8-9 часа, пълно дехидратиране и изтощение. Предварителна подготовка или помощ почти липсваше, разбира се. В две от смените супервайзорката гледаше клипчета и беше "заета" за въпросите ми, а през останалото време също не беше лесно да се добера до супервайзър, макар да имаше и по-сериозни сред тях. За да седна на гише, трябваше да се моля. Подозирам, че не съм била особено бърза, но нямаше как да стана без практика. Държаха ме далеч, вероятно заради възрастта ми (над 40 съм и мога да съм майка на повечето).
В деня, в който реших, че напускам много се разстроих от обидата на пряката си ръководителка, която вместо да ме мотивира и насърчи, ме обвини за нещо, за което нямах обективна вина - недоволен пътник, който се оплакваше от цялостната организация. На въпроса ми защо все съм аз отпред и защо съм сама през повечето време, тя реагира още по-гневно. Това за мен беше достатъчно да разбера какво ще следва оттук нататък, ако се жертвам да остана. Реакцията на директор човешки ресурси след това беше още по-неприятна: "Какъв е този Болшой театър?", защото не сдържах сълзите си от обида. На другия ден сутринта, преди да отида да си предам униформата и окончателно да си взема документите, вероятно от дехидратиране и от изтощение, припаднах вкъщи. Благодарна съм, че не ми се случи там…
Съветът ми е много да внимавате, ако все пак решите да работите за тази компания. Не е за хора, които не търпят обиди, не и за хора, които са скромни и не умеят да си искат почивка, когато ги забравят. Имайте предвид също, че изпитателният срок е в полза на работодателя, т.е. те могат да ви изгонят без ангажимент по всяко време, ако не ви харесат в този период (6 месеца), но ако вие не ги изтърпите и решите да си тръгнете без предизвестие от 1 месец, какъвто беше моят случай, им дължите обезщетение от 1 брутна заплата.

Надявам се да съм полезна с този обширен коментар. Това е първият случай, в който коментирам бивш свой работодател в интернет пространството.

Защо след като бях подготвила и изпратила на майка ми докумена, който изисква Испания за влизане в страната, Вие и издавате на летището в София абсолютно същият срущу 20 лева?

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

На 17.06 трябваше да летя до Базел,но ми беше отказано качване на борда на самолета по най-бруталния и арогантен начин.Причината-отказ да заплатя още веднъж цената на куфар/до 10 кг./,който както можете да видите в билета,вече бях платила.Без да ми бъде дадено,каквото и да е обяснение,служителките се саморазправиха с мен,заявявайки ми,че няма да летя .На следващия ден трябваше да съм на работа.Отидох веднага да си презаверя билета,но вече за Меминген ,за което се наложи да заплатя още 151 лв.Служителката,която присъства на недопускането до полета,се оказа,че не може да се справи с тази операция и се обади на свой колега за помощ,като му обясни,че съм си изтървала полета,което беше пълна лъжа.Всичко това ,както разбирате ми струва загуба на време,нерви и пари,за което се надявам да бъда обезпечена.От 22 год.живея в чужбина,пътувам редовно,но никога досега не бях се сблъсквала с таково некомпетентно и грубо отношение!Дълбоко съм възмутена и смятам да отнеса въпроса и до други инстанции ,ако вие не вземете сериозно отношение.И още нещо -аз минавам през две проверки на документи и багаж,логично е ,ако има нещо нередно да ми бъде казано на место,а не в последния момент да бъда лишена от право на полет!

Безкрайно любимият ми бивш работодател ПРИНУЖДАВА служителите си да излязат в неплатен отпуск (за справка - неплатеният отпуск се пуска САМО по желание на сужителя).
За тези, които откажат - заплашват в УВОЛНЕНИЕ. (за справка - дисциплинарно уволнение без основателна причина е ПОДСЪДИМО)
Отказват да съкратят служителите си (за поредна справка - работодателят дължи ОБЕЗЩЕТЕНИЕ на съкратения служител, ако той не си намери работа в рамките на един месец).
Въпросът ми е към Инспекция по труда - по кой член точно ще бъде осъден работодателят и какво ще е обезщетението за служителите?

Всичко в тази фирма е под всякаква критика. Никога не бих стъпала даже на летището заради тях.

Ако искате да работите без адекватно заплащане на поредните гръцки феодали заповядайте в Голдеър ! Извънреден труд не се заплаща, работно облекло под всякаква критика , социален пакет нулев , уважение към служителите абсолютно никакво ! Огромно текучество на хора във всички отдели, почти никакво обучение освен ако не е задължително за работа на територията на летището. Напуснаха най-добрите и дългогодишни служители защото гръцкото шефче отказа увеличение на заплатите и отказа да заплати десетките часове извънреден труд на хората .Най-смешната и жалка фирма оперираща на летище София , летище Бургас и Варна ! НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА ТАМ !

Намерете контакти за жалби на авиокомпанията ,на която сте бил пътник и там пуснете жалбата. Опишете им всички детайли- дата на полет, вашите данни и номер на резервация. Гарантирано авиокомпанията ще пише на Голдеър и ще търси обяснение ; авиокомпанията има интерес да има добър сървис и най-ветоятно хендлинг агента ще понесе финансова санкция и много бързо ще се разбере коя е тази служителка. Не си губете времето да пишете до хендлинг агента- тях ги интересува само да си вземат паричките и крият грешки на служителите си... то и едни служители с по 5-6 месеца стаж .... това са им кадрите за съжаление....