Теленор България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. МЛАДОСТ 4, Бизнес Парк София, сграда 6&markers=София,ж.к. МЛАДОСТ 4, Бизнес Парк София, сграда 6

Теленор България

Започва сливане на мобилните мрежите на Теленор и Виваком. Половината поддръжка след това ще бъде съкратена.

Така,искам да изкажа възмущението си от магазина в Ямбол на старата автогара!Супер надути пуяци,биха ти направили и с....а ,за да ти продадът телефон или някоя услуга ,но да покажат уважение и нормално отношение към клиент-не!Заради вас ще сменя мобилния оператор,за да не виждам повече тъпите ви муцуни ;) и ви пожелавам много още ваши абонати да го направят,защото това заслужавате с надменното си поведение!!! :):):) И така няма бонусчета,нали се сещате. :)

За работа от около месец няма как да разбереш що за помолни и долни същества работят в тази фирма. Особено за трейнинга съм склонен да твърдя за няколко много неломпетни хора поставени кой знае как в този отдел. Хора с които съм работил в магазините и смятам, че са там не заради своите умения....Поработи още мноооого повече месец и ще видим дали мнението ти ще е толкова позотивно. Теленор вместо да се отърве от плявата и лошия материал си го наби с малоумната идея да остави тотално дискредитирани хора на ръководни позиции смело прегрърнали новата идея на теленор но работещи със старите германоски похвати. Надявам се част от тези да не са там, но едва ли. Отдавна не съм част от компанията, да има една хубава страна, теленор е добър бекграунд за да си намериш нещо по-добро. Цени си нервите и здравето, защото никой в теленор няма да ги оцени, а накрая дори някой лайнар с гимназиално образование ще ти сочи с пръст вратите и ще ти казва, че никой не те държи на сила тук.

Изумена съм от това, което чета. Работя в кол центъра от вече месец. Отношението на всички тийм лидъри, съпорти, колеги като цяло за мен е повече от добро. Когато има проблем винаги има човек насреща. Обучението премина леко, естествено в някои дни материала беше в повече, но без тази основа, от стаята за трейнинг не можеш да излезеш. Заплащането на 4 часа не е високо, но за 8 часовеите смени е добре. Също така всеки месец има бонуси на базата на труда, който се полага.
Относно графиците, както обичат да казват, това не е държавна работа и не може да се пишем от понеделник до петък от 09:00-17:00 и да се почива събота и неделя, в този смисъл, че работното време е гъвкаво, няма проблем да се излезе в по-голяма отпуска от дължимата стига да помолиш и след това да поработиш малко повече. Коректно отношение, любезни са, заплатата е навреме.
Това е моето мнение, въпреки че съм от скоро, не мога да се оплача. Единственото нещо е времето, което трябва да дадеш на себе си, за да свикнеш с клиентите и правилният подход към тях.
Всички са много милички и няма нищо страшно, аз лично си намерих много нови приятели и общувам с колегите от трейнинга, въпреки, че не се засичаме вече толкова често.
Това е :)) няма нищо страшно, всичко е много готино :))

От коментарите тук виждам недоволни служители на Теленор. Е аз съм от днес бивш абонат на Теленор, но доволен от тях, защото ми прекратиха договора и ми изключиха веднага телефонния номер, докато А1 ме въртяха и отказаха да прекратят безсрочния договор. Заради това се принудих да си прехвърля телефонния номер от А1 в мрежата на Теленор с цел прекратяване на взаимоотношенията ми с А1 и закриване на телефонния номер. След една година договорът ми с Теленор изтече и по мое желание Теленор ми прекратиха договора. Оказаха се по-коректни от А1, които си бяха мошеници номер 1.

Така че каквото и да си говорим за Теленор, единственото хубаво нещо за тях е, че дават свобода на клиентите си и те могат да се откажат по всяко време от излишна услуга, която не им трябва и само я плащат. В А1 няма тази свобода и не можете да се откажете лесно от услуга, освен ако нямате връзки с някой служител на А1, който би могъл да ви съдейства, иначе сте загубени абонати на А1, които ще бъдете въртени и разигравани доживотно, до момента, в който не си прехвърлите телефонните номера в мрежата на Теленор. Оттам нататък Теленор ви спира излишните телефонни номера, с които А1 са ви набутали. Поне в това отношение Теленор са коректни. Нека да кажем поне една хубава дума за Теленор. А вече не не знам как стоят нещата със служителите, защото никога не съм бил служител на Теленор, а само клиент. Имам добри впечатления от Теленор и за в бъдеще ще им стана отново клиент. В момента съм на предплатена карта във Виваком и без договор.

Преди 3-4 години кандидатствах в Теленор. Не знам дали мнението ми е актуално, но на интервюто всичко вървеше супер, докато стигнахме до заплатата. Предложиха ми твърда заплата, или малко по-ниска с процент от продажбите. Понеже не обичам да лъжа хората избрах твърдата заплата. Пожелаха ми успех в търсенето на работа. Може би това е достатъчно да решите дали да започнете. По дяволите не мога да си платя сметката там - по 20 мин ми предлагат телефони, таблети и какво ли не. Просто ги умолявам да ме обслужат и толкова...

Към анонимният от Слънчев бряг:
И от Лидъл ли някоя кифла те изгони?
Аз чух, че не се къпиш и не се търпи около теб!
Това, че някой се грижи за външният си вид и се къпи редовно не означава, че е кифлее!
Замислял ли си се дали ти не си една от черните овце, от които Теленор се е отървал?

Някой с мнение за кол центъра

За радост Теленор вече не е част от мен. Хора, не почвайте работа в тази измислена компания, в която се имат за богове. Работих в Слънчев бряг, там управителката е изключително ограничена кифла, която се има за много велика. Когато няма клиенти се прави на интересна или се чуди какво да си поръча от интернет, за да кифлее още повече. През 5 минути се оглежда в огледалото. Просто без думи. Твърдят за супер отношение към персонала, но то е само в София, по райони не стоят така нещата. От стари служители съм чул, че кифлата е станала управител, заради случка с регионалния, в което не се съмнявам. Те се подмазва всячески. Съвет към Теленор, изчистете се от черните си овце, иначе няма да работи никой при вас. А за бъдещите служители - НЕ почвайте там, няма смисъл да се разочаровате.

Бивш служител съм от IT. Мнението ми - касаещо основно IT отдела на фирмата:

От стъпването на българският пазар под името Globul до 2014 фирмата бе фантастично място за работа. Страхотни колеги, сплотеност. Всеки един работен ден бе удоволствие в приятелска атмосфера. Почти всички служители бяха първо приятели и после колеги. Показателен факт е, че до преди години във фирмата имаше страшно много хора с 10+ години стаж.

През 2014 фирмата бе продадена на норвежката Telenor и никога повече нищо не бе същото. Подмяната на фирмената култура с вижданията на Telenor за такава, разклати силно вътрешните връзки във фирмата. Колеги, свикнали да решават проблеми (думата проблем бе обявена за мръсна и бе заменена с "предизвикателство", както бяха подменени и редица други такива) с 30 секунден разговор по телефона, вече трябваше да свикват срещи с N на брой поканени хора, имащи и често нямащи нищо общо с проблема. Ходенето по срещи се превърна в новият начин на работа. Срещи – за всичко. По всяко време. Работещи оперативно служители започнаха да прекарват половината от времето си говорещи или отегчено слушайки по мийтинг румове. Но в края на краищата някой трябваше да свърши реалната работа след като умните се наумуват. И така едни можещи хора започнаха да бъдат засипвани с работа а едни говорещи политкоректно други, тръгнаха нагоре по кариерната стълбица, веещи високо синьото знаме с бялата перка пред очите и ушите на началниците си.

Това доведе до рязка де мотивация сред огромен брой служители. Хора, страхотни професионалисти с дългогодишен стаж в компанията, започнаха да напускат. Нещо почти немислимо до момента. От тук насетне поредното напускане спря да изненадва който и да било. Просто "А-а-а, и той ли...".

Най-силният психологически удар за служителите дойде, когато започнаха уволненията. Грозни. Без никакво предупреждение. Идваш на работа. Телефонът ти звъни. Привикан си. След 10 минути си тръгваш освободен по взаимно съгласие. Черния ден Х, който идва веднъж или два пъти годишно. Виждаш как твои приятели с които след малко си щял да пиеш кафе, просто си отиват. Завинаги. Шокирани. Объркани.

В момента хората с дългогодишен стаж в компанията са малко. Предимно удобни за ръководството служители от средният и висш мениджмънт, които работят за високи заплати и ползват много сериозни служебни придобивки, стигащи да заглушат съвестта им.

Интриги в IT по-скоро няма. Работи се спокойно. Фирмата е прекалено голяма за да вирее шуробаджанащината. Има добри професионалисти, но не са кой знае колко много. Масово нивото е от средно до добро. Много добрите обикновено вече работят в други фирми. Telenor с политиката си за заплати не може, а навярно истината е, че не иска, да прави компромис, и оттам да задържи ценните си кадри.

Заплатите - говоря за IT. Някога бяха над средните за бранша. След това Telenor въведе нещото, наричено "медиана". Заплатата на служителите бе пряко обвързана с нея. На никой никога не му бе казано, кои са числата за сравнение, стоящи зад тази медиана, но винаги ти казват че си точно на нея или даже малко над нея. Увеличенията – на практика спряха.

Към момента заплатите в IT отдела там определено изостават от реалните. Има малка елитна група от добри професионалисти, за които дори мениджърите им са прозрели, че тръгнат ли си и те - нещата стават страшни. Те получават почти адекватно възнаграждение. Но заплатата на масовият IT служител е под нивото в бранша.

Бонуси. Преди имаше. Telenor въведоха нещо, с което по-скоро се доближиха до Габрово, отколкото до Европа. Годишният бонус бе разцепен на две вноски в противоположни на годината месеци. Разбирай да речем – април, ноември. Така, ако решиш да напуснеш, в който и да е момент, най-малкото няма да получиш втората половина от бонусът си. А дали ще имаш такъв не е въобще сигурно. Определен процент от служителите задължително трябва да получат ниска годишна оценка за представянето си. Получилите такава – без бонус.

В Telenor всичко е cost saving. Бе премахната 13-та заплата. Бяха премахнати всякакви финансови стимулации на служителите. Годишното коледно парти - бе премахнато. Обичайните подаръци за великден - кошница с дребни лакомства, под формата на жест от страна на фирмата към служителите – бе премахната. Може да продължим дълго изброяването. Вътрешнофирмено се шегувахме, че скоро очакваме на входа да пускаме по 5 лв. идвайки на работа заради това, че работим там.

Но не всичко е толкова черно. Сградата (в Бизнес Парк София) и инфраструктурата в компанията са на европейско ниво. Чисто, с мащаб, поддържано, удобно и лъскаво. Човек се чувства ОК.

Продължавам да говоря за IT. Никой не ти седи на главата за да ти мониторира работното време. Може би това е най-голямото останало добро нещо. Не е проблем да закъснееш, да си тръгнеш по-рано или да излезеш да си свършиш нещо. Имаш работа - вършиш си я. Извън това никой не те следи къде си и какво правиш. Може би това е нещото държащо останалите там. Парченцето свобода.

Ако сега започваш работа в IT там, то това ще е едно чудесно място за теб. Престижа, които ти дава работата в телеком е много важен при следващите ти кариерни стъпки. Ако си под 30 и нямаш големи финансови претенции – не се замисляй. Приеми работата ако ти бъде предложена такава в Telenor. Но за всички нас, които помним работата в Globul, никога няма да бъде същото.

Но след всичко казано искам да бъда разбран правилно. Най-добрите години от живота ми до момента, преминаха в Globul/Telenor. Заради хората там. Онези, заради които си заслужава всеки един ден да ставаш и отиваш с усмивка, нетърпелив да ги видиш. Нетърпелив да видиш хората, които са се превърнали в част от семейството ти, в част от теб. Но когато започнеш да срещаш с всяка изминала седмица и месец все по-малко от тях, продължаваш да обичаш фирмата, но просто си тръгваш...

PS. Все още обичам това, което имах в Globul/Telenor. И това е завинаги.