Теленор България

Изключително разочарована съм от Теленор! Нямам думи за тяхната безотговорност и простотия! Бях на интервю за работа, като на следващия ден ми се обадиха и ми казаха "Харесали са Ви на интервюто, но тъй като мястото не е овакантено, ще Ви се обадим като това стане, за да Ви предложим нашите условия и ако Ви устройват да сключим договор." Днес случайно отидох да си платя сметката и от служителите на магазина разбрах, че всъщност са харесали мен, но ще вземат момче, тъй като ги е страх да не забременея. Две от 3-те служителки във въпросният магазин са в майчинство (като позицията за която кандидатствах е по заместване на едната). Съжалявам за това, че едва ли не не ме назначиха, а в един момент без отговор от тяхна страна разбирам, че всъщност се отмятат. Не Ви ли е срам малко? И между другото имах възможност да започна работа на друго място, която пропуснах за да започна в Теленор. И в един момент - нищо! Благодаря Ви много за уважението и смелостта да се обадите и да кажете каквото имате!

Доста непрофесионално отношение на HR-ите. Казват ти, че ще ти се обадят задължително, ама дръжки.

ПРОЧЕТИ !!!! --> Преди седмица ходих на ВТОРО интервю в Бизнес парка. Макар че четох доста негативни неща тук, реших да отида. ПЪРВОТО мина много добре. Мога да кажа, че беше най-приятното, на което съм бил. Въпросното момиче, Милена Делчева, може все още да учи в УНСС, но излъчваше зареждащ позитивизъм и си личеше, че си обича работата, което не е ли най-важното все пак? Интервюто премина като приятелски разговор. ВТОРОТО обаче не беше със същия успех. След два дена ми се обадиха за него, както бе споменато в един от постовете подолу. В 13.02 ч. бях на рецепцията, а те ме помолиха да изкачам. Което продължи 24 минути. Помислих си, че сме били двама за този час и той е минал първи. Г-н Ивайло Димитров, регионален мениджър за София, и както той самият натърти, и на Южна България, ме прие с извинение за закъснението, а докато чакахме асансьора, дойде някакъв негов колега, който го пипита какво става, а той „Малко интервюта“ – каза го с лека погнуса, ако не ти се правят интервюта, просто недей да ги правиш. На интервюто присъсваше и управителката на магазина в Сити Центъра, която четеше сивито ми. Това буди подозрения, че тези 24 минути са били за намирането на сивито и време преднина да се запознаят с него, за да не изглеждат нелепо. Може и да греша. Премина по стандартния начин: управителката задаваше въпроси, регионалният от време на време. Докато интервюто не пое в странна посока или поне досега не ми се бе случвало. Управителката започна да ме пита за личния ми живот, дали родителите може ли да ме издържат, което ама хич не им влиза в работата!!!!! Попитах за заплащането, а управителката се обърна към Ивайло с „То, това не се ли казва на второто интервю“, а той и „прошепна“ че всъщност сме на втория етап. Което подвърждава думите на коментиращ тук в сайта, че хаосът е голям.
Мисля, че каза 700 лв (бруто) твърдо, максимален бонус при покрит таргет 392 лв, 150 лв ваучери за храна и 50 лв транспортни . Което е предостатъчно, поне за мен. След това попита, какво бих променил в себе си, отговор, за който ми трябваше 1-2 мин., тъй като досега не ми го бяха задавали. А той поясни въпроса: „Какво не харесваш в себе си, така да го наречем“. Не съм толкова тъп, господин младмеринджей. Последва въпрос за извъредния труд. Разбира се, ако се заплаща никой човек няма да откаже да поработи два, три часа отгоре за повече пари. А той продължи със супер любопитство: „Ами ако не се заплаща?“ . Кой би се съгласил на такава работа, ако те посрещат на интервюто с такъв въпрос. Т.е. да разбирам, че се бачка яко извъредно без пари??????? Последва малоумното питане дали обичам да ми правят забалежки, а в същата секунда се усети, че въпросът му беше глупав и каза „Е, то кой обича?“. Точно така, никой не обича. Обясних, че ако е в процеса на обучението, нямам проблем, но ако е само защото управителят няма какво друго да прави и е неоснована забележката, не го търпя и ще й бия пълен игнор. Той ме попита супер очудено „Дори ако е управител?“ идеше ми да го попитам „такива ли са ви управителите на вас“, но казах „Да, ако ме уволнят, ще си намеря друга работа, аз съм млад човек.“ и явно този отговор хич не им хареса, след това нямаха повече въпроси. Той ме изпрати и се почувствах леко изпъден, дори в асансьора си гледаше в телефона, без да прави нищо, а само местеше менюто нагоре-надолу, което е неуважително, г-н Димитров! Разделихме се с пожелание за успех от негова страна и аз също му пожелах успех. Успех и на новите кандидатпродавач-консултанти в Теленор.

Нищо подобно - компанията не е норвежка, а много балканска имайки предвид броя на сърбите на ключови позиции. Натоварването е изключително голямо, хаосът и неяснотата също, макар че се говори мнооого за стратегия. Никакво покритие на големите празни думи.

Zdraveite tai kato dosta prochetoh iskam da popitam kak moga da zapochna rabota v Telenor. kakvo e neobhodimo da me vzemat i dali nqkoi znae da li sa korektni kak e zaplashtaneto ot kolko startiram .Kato konsultant kakvi kachestva trqbva da pritejavam che da me vzemat ;) blagodarq za vnimanieto i ochakvam otgovor :)

Проблемът е, че човек на 23 няма как да е голям професионалист.... просто защото няма опит. HR е тъпа оперативна работа. Въпросните HR-ки свалят по цял ден CV-та от джобса, а се мислят за голяма работа. Нищо не зависи от тях... решава се от мениджърите. Реално в какво се състои тяхната работа? Да свалят СиВита от джобса? Да правят груб подбор на СиВита?

Искам да попитам ..знам,че тв'а ще е тъпо ...
Ще може ли да ме приемат на работа в Telenor,ако е възможно (разбира се ) ... човек без опит т.е без познания към работата ... Ако има некв'и курсове и по точно къде има ..Ако неко'й знае да ми каже ..
Благодаря ви предварително ...

Не ми харесва.

Какво значение има на колко години е HR и регионалния мениджър?! Не си можел да си вземеш обедната почивка?! Ти явно си смотан, а не колегите ти! Едва ли бих те назначил някога на работа!

Видях, че от тези дни има обява в джобс за продавач-консултант Теленор. Знам, че доста дълго, но ще го направя! Моля ви прочетете поста ми докрай.

Декември месец малко преди празниците 2 седмици видях обява и реших да кандидатствам. Обадиха ми се за интервю, отидох в Бизнес Парка. Въпросната от служител човешки ресурси е 23 годишно момиче, учи в Унсс няма лош мой набор мислейки се за велика. Мога да ви дам и фейсука й. Та както и да е интервюто протече гола вода. След два дни ми се обади да ми каже, че съм одобрен и да се запозная с регионалния мениджър. Отидох всичко беше ок залъгаха ме с напразни обещания, аз съм на 27 години,а регионалния и той мои набор около моите години. Извадих документи и аха да почна работа. Обучение от един месец нямаше - бил съм само аз нов назначен служител, трябвало поне 5-6 нови, но нямало и за това обучението ми ще е в самият магазин. В самият магазин управителя два дни ме заля с информация относно програми, бонуси, таргети и тн.Работното ми време в мола 1ва смяна беше до 17 и 30..всичко окей ноооо всичките колеги излизат почивка моя ред не идва цял ден на крак, искам поне 10 минути да хапна, непушач съм. На обяд 12-13ч колегите излизат почивка, повечето колеги от мола и те тогава почивка и на мен се падна да оставам аз и още 2-3 смотани колеги, които не си знаем правата. Носех си сандвичи и си ги връщах... Бях почивка един ден когато управителя ми каза да отида на работа за малко понеже регионалния искал да говори с мен..и отидох и както бях почивка почнах да работа, облякох си ризата и зачакахме регионалния..онзи влезна и ми каза заплашително "мойто момче браат трябва до края на месеца поне още 20 човека да им смениш абонаментния план с по-висок и да бъдеш по убедителен." Окей..така да бъде бяхме едва 19 декември..направих  и изпълних плана. Минаха празниците..Януари регионалния пак идва и ми казва, че за месец януари трябва да продам 30 домашни телефона..ако ли не "да си събличам ризата и да си ходя"..Окей попитах човешки защо 30 телефона? А той ми каза, че толкова бил минимума миналата година на продавач консултант от този магазин в мола. Е казах си окей ще навивам познати, роднини ще изпълня плана..уви обаче когато продадох 2 плана и 2 домашни телефона управителя в програмата чекира това, че колегата ги е продал а не аз. Последва лек скандал в склада. Казах му на управителя, че искам да си ползвам и почивката за хранене. Той ми каза окей ще те пиша втори смени от 13ч и 30-14ч до 22 22- и 30. Колегите от 1 смяна оставят огромна мизерия и си отиват..а аз отивайки на работа най-вече от 14ч веднага ми казваха да си ползвам почивката..ама аз туко що дойдох?!?! Еми от 16ч до 21ч бил пиков час така, че не можело тогава да ям...дори да отида до тоалетна..смятайте.. Няколко дни 2 смяна приклчвах с управителя..и съответно на интервюто ми беше казано, че ми се полага ваучер и такси..уви обаче защото съм нов служител трябва да се групирам с колега. И така таксито спира в кв Левски където е управителя, а аз после трябвало сам да си хвана нещо до жк Надежда..."айде чао пич имаш още 1ч и 30 минути градски транспорт работи още", постоянно крещене и психологически стрес...и за какво? За някакви си дали ги има и 700лв...ПАРОДИЯ! Инспекцията по труда е подкупна..а да осъдя теленор не си заслужава..защото имат добри адвокати...и това тук от този форум ми се води работодател топ 10...НЕ СЕ ИЗЛАГАЙТЕ!!!!!!! БЯГАЙТЕ НА ДАЛЕЧ!!!!!!