Козмос Текстил ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Козмос Текстил ЕООД

Никога не започвайте работа в тази фирма, ако искате да работите за слава.

Случайно прочетох мнението на потърпевш,който не е имал смелост да си напише името,и в случая аз съм неадекватната счетоводителка,така че смятам да го попитам този потърпевш,защо е сключил трудов договор с фирмата,като при постъпване на работа се запознава с условията и с проблемите които има-защото квалификацията му е такава ,че не го приемат на друго място.И защо задава въпроси на счетоводителката,а не на тези с които се е договорил при започване на работа.Но няма смелост.Един квалифициран работник,който знае цената на труда си не остава анонимен.Задължение на работодателя е да плаща, а задължение на работника е да изпълнява добросъвестно задълженията си,а не само да присъстват на работното си място, и да се оплаква.

Вече е 2013г и нещата изобщо не са се променили.В договора пише че заплатата се изплаща на 30-то число за месеца,но и до днес не са изплатени заплатите за март и със сигурност е по-лесно да се срещнеш и разговаряш с президента на републиката отколкото със счетоводителката.И най-вече да получиш от нея адекватен отговор.

Скъпи ми Вени и Деси! Хванахте се като рибки на въдица по логиката на една много хубава българска поговорка - ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА! Аз имена не съм споменавал, откъде знаете, че говоря за вас? :) Е, вие сами се разпознахте в по-долните мнения, с което само ми доказахте това, което предполагах. Благодаря за това, че този път си написахте имената, с което си възвърнахте поне част от уважението ми. А такова имах и към двете ви и вярвам, че съм го показал!
Както и да е - не виждам защо трябва да оплювате цяла една фирма заради лошите ви отношения с един човек. Доколкото разбирам вие имате проблем с  главната счетоводителка, но забравяте че публикувате мнения в сайт наречен РАБОТОДАТЕЛ, а не ДА ОПЛЮЕМ ПРЕКИЯ СИ НАЧАЛНИК. Ако има подобен сайт и вие публикувате мнението си там не би ме подразнило. Но да оплюете цяла една фирма заради спречкванията си с един човек.... Не го разбирам.
Само едно ще ви кажа - за 14 години в тази фирма съм минал през доста позиции и съм имал доста преки ръководители, които са били по некомпетентни от мен, но вместо да плюя цялата фирма си вършех работата и доказах, че съм по-добър от въпросните хора. Сега тези хора са или доста под мен в йерархията или въобще ги няма и то не по тяхно желание. Е, да бяхте доказали с работата си, че сте по добри от човека, който плюете.... На приказки всички сме много добри....

Скъпи Еци,
С огромно съжаление чета това, което пишеш и всъщност това, което мислиш за нас. Доста време се борих със себе си за това да не пиша нищо тук, защото не ми пука, но истината е, че ми пука и то много!!!!
Много държа да знаеш, че това е първото мнение за Козмос Текстил, което пиша тук!!! Нито едно от от мненията по-долу не съм написала аз, но с две ръце подкрепям и се съглаявам с всяка написана дума от колегите.
Няма да споря с теб относно Козмос Текстил, ти много добре знаеш за какво става въпрос там, добре знаеш какво беше отношението към нас от страна на главния счетоводител, както и за нейните сериозни психически проблеми!
Истината е, че напълно разбирам желанието ти да защитиш своите работодатели с които си заедно от доста време, но при теб условията на работа и заплащане нямат нищо с нашите (теб никой не те е замерял с молив, кошче за боклук и никой не те обиждал с думи, които дори не искам да споменавам).
Накрая ще ти кажа, че можеш да ме наречеш всичко друго, но не и лицемерна, а имейла които написх накрая, беше адресиран до хората, които наистина уважавах и беше от сърце!!!  Дали си си заслужаваше да го правя!!!??????

Тук май се заформят безмислени дебати........и на мен ми е ясно, че г-н Елин Яков не е компетентен!!!!Съжалявам, че се включвам да споря с простия, но просто ме разсмивате, като смятате, че аз и Венеция ще тръгнем да обсъждаме нещо което се знае.Еци мислех те за малко по интелигентен въпреки, че за 1 година и 6 месеца не съм общувала с теб!Нещото което ме подразни, е че използваш думата "каша" при положение, че в тази фирма гл.счетоводител използва определящият глагол за своята работа като "СТАКМИСВАМ":-) :-) :-) Счетоводство - Стакмисвам :-) :-)
Желая ти никога да не ти се случва да си отидеш от работа и някой като тази жена да плюе свършеното от теб!!!
Все пак аз си тръгнах защото ми писна да слушам как обвинява несправедливо, тя явно и сега го прави само че никой не разбира от счетоводство и й вярвате.Нека да го каже на одиторите и те да преценят дали има каши!Мисля, че не си запознат с факта, че Козмос Текстил има толкова много актове за нарушения поради неспазването на необходимите срокове пред институциите и че преди няколко месеца гл.счетоводител трябваше да публикува стакмисаните си отчети в Търговския регистър, но май не го е направила - голяма издънка за нея.Това се казва каша, както и направено за един месец ДДС от нея  и как няма де е, като тя не го е правила никога...Друг и правеше ДДС - то, друг и правеше Итрастатата,друг и осчетоводяваше целия документооборот, друг и осчетоводяваше банката и равняваше кредитните линии на Козмос Текстил,друг правеше справките на шефовете, друг и правеше и пускаше декларациите пред МДТ и друг й подаде годишните декларации.... Не се ли замисляш малко,какво е правила тази жена за тези две години, за които е взимала трудово възнаграждение?Ако има такива каши, защо така наречения "гл.счетоводител" ги е разрешил.Дори и някой да е сгрешил, то е защото е работил, тя не е грешила...Не проумявам как вие определихте, че ние сме направили каша??? И как така сега вярвате на жената, която и вие не понасяхте??Как изведнъж застанахте на страната на тази, която всички искахте да си тръгне???Скоро имахте желание да я махнете от фирмата, жалко, че не успяхте!Много проблеми на Козмос Текстил щяхте да  разрешите..
Съжалявам, че тръбваше да пиша тук, но исках да изкажа своето мнение защото иначе ми се приписваше чуждо мнение!!
Искам и да обясня нещо, че "гл.счетоводител" не ме е обучавал!Аз дойдох във фирмата със знанията, с които съм сега и с наученото никога да не правя грешките на тази жена!!!!

Колежке АНОНИМЕН, какво разбираш под казарма? Да ходиш по 5-6 пъти на ден в кафето без никой да ти прави проблем за това? Или да не идваш на работа без предупреждение и на следващия ден да си пускаш молба за отпуск? Ясно, не си била в казармата, но все пак би трябвало да си чувала, че това което ти правеше заедно с колежката ANONIMEN в казармата не е позволено. А за това колко си способна може да се съди от правописа ти... (зУмбиран се пише с "О", "наи смешното" е с "й" и тире, защото е форма за сравнение и т.н. ) За твоя информация работата, която преди се вършеше (или не се вършеше) от 5 човека, след като с колежката ANONIMEN напуснахте сега се върши от трима с доста голям успех. ВАШИТЕ каши се поизбистрят вече и нещата влизат в релси.
Колежке ANONIMEN, вярно е че напоследък има закъснение на заплатите, но чест прави на работодателите, че в условията на криза не са съкратили нито един работник и не са намалили заплатите с 1 лев. Това се случва във доста други фирми, както всички знаем. В друга фирма едва ли биха ти позволили да отсъстваш така, както отсъстваше от Козмос...или да започваш работа в 9 независимо, че си на работа от 8... А сравнението между твоето мнение и прощалния ти e-mail е доста показателно за лицемерието ти, за което честно ти казвам не подозирах. Въпреки всичко до сега бях с добро мнение за теб и АНОНИМЕН, но адски ме разочаровахте.
Колега Анонимно, възможността за развитие ти беше предоставена от момента в който, дойде на работа. Забрави ли, че беше нает без да имаш необходимите знания и квалификация? Забрави ли, че беше обучаван на място? Това ако не е възможност за развитие... Но уви ти не пожела да се научиш и правеше елементарни грешки дори при ПРЕПИСВАНЕ? Не приемаше забележки и 2 пъти за един месец си тръгна на обяд, защото беше ядосан на прекия си началник :) Възможност за развитие има стига да имаш желание.
Колеги АНОИМНИ - ако имахте доблестта да си сложите имената под мненията поне малко щяхте да запазите уважението ми...
И все пак пожелавам успех и на трима ви.
Елин Яков

Тази фирма трябва да бъде затворена от инспекция по труда с нейните черни каси, с унижението да си искаш парите и със закъсненията на плащане. Не е необходимо да пиша за тази простотия, просто я затворете или глобете или по-просто: ТАЗИ ФИРМА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАТВОРЕНА И ДА СЕ РАЗКАРА ТАМ ОТ КЪДЕТО Е ДОШЛА. Чудя се как е възможно да съществуват подобни фрирми все още.

Тази фирма е под всякаква критика.Не се лъжете да ходите там.И в производството и в администрацията все тая.Хората са луди и ако вие не сте значи не сте за там.Работната обстановка е УЖАСНА!!!!Няма колектив има само интриги и скандали и нямаш възможност за развитие.Абе с една дума ако си търсите сигурна работа, на която да имате добри колеги и развитие и да работите по - дълго - не ходете в тази фирма.