Елтрейд ООД /img/frontend/nomap.png"

Елтрейд ООД

Здравейте дами и господа - анонимни и неанонимни!
Ще се опитам да изкопча от вас малко коректност.
Моля ви, ако някой дава оценки различни от "0" да ги подкрепя.
Иначе, ако просто коментарираме - това е съвсем друго нещо.

@ tricky: Изводите ти са доста неясни за мен. Как разбра, че хора работещи в Елтрейд нападат колеги, или ти си един/една от тях (не че това има някакво значение)? Никъде не видях отрицателно мнение подписано от "не-анонимен", така че това не е вярно докато не се докаже, нали?

P.S. Има една дума, която скоро стана популярна у нас - "мишоци".
И така уважаеми мишоци - стига глупости, ако е останала малко чест у вас, спрете да бълвате обиди и елате да се разберем! :)

Поздрави,
Иво Белитов

Това. което се случва в този форум е доста показателно :) Хора работещи все още в Елтрейд използват форума да се нападат един друг,коментирайки и оспорвайки лични и професионални качества ....явно обстановката в кухнята не е много приятелска :)Но добрия мениджмунт не е само тим билдинги и други залъгалки,,,трябва и нещо повече от това

Уважаеми г-н/г-жо Наблюдател,
Незнам Вие в кой отдел на фирмата работите и какви качества и способности притежавате, но е видно с просто око, че Ви куца езиковата култура.
Затова, ако ми позволите да Ви просветля, ще направя само няколко вметки:
1. Абсурд се пише с „Д” накрая.
2. Пред „които” се пише запетая /както и на други места, но няма да изпадаме в подробности/
3. Правите много повторения: „Доколкото..., доколкото...” Знаете ли, че българският език е много богат, и едно нещо би могло да се изкаже с няколко думи. Използвайте това богатство!
4. Смислово и граматически не е правилно да се каже „Доколкото за текучеството на кадри в Елтрейд...”. Правилният израз е „Относно текучеството на кадри в Елтрейд...” или „Колкото до текучеството на кадри в Елтрейд...”
5. И накрая, колкото и да ми се иска, не бих могла да направа справка за това колко хора са напуснали до 30 септември, просто защото септември е в бъдеще време.
Да не би пък Вие да си подготвяте молбата за напускане?!

Уважаеми “Nabludatel” – думичката абсурТ-както ти си я написал се пише с “Д” – абсурд. Добре е преди да пишеш за дамата с големия бюст и колежката с малкото дупе да си провериш правописа. А, много е смешно да не знаеш как се пише правилно думата “абсурд”- която идва от латински и означава буквално-ГЛУПАВ- Безмислица, нелепост, глупост

Здравейте, някой може ли да ми помогне? Тъй като съм момиче с много малко ум, не мога точно да сетя, как, Честният Испанец е получил ВЪТРЕШНИЯ мейл на Хасан за бедствието в Цар Калоян, леле чак в Испания. Май на тръгване си е издал само ризите, но е забравил да си върне служебния мейл. Май не е нито испанец, нито честен........, ама хайде да не ловим вещици, че ако тръгнем, може и да ги хванем :-)

Доста мнения се исписаха в този форум, но по – голям абсурт от написаното от „Колежката с хубавото дупе” не видях (С цялото ми уважение към г-н Василев, но той също не би могъл да замести дамата с големия бюст и още по-голямото... сърце. Питайте го дали знае какво са активи, пасиви и ОПР и какви нива на аналатичност да избере в Navision!). Звучи най – малко несериозно да сравнявате качествата на г-н Василев с тези на „дамата с големият бюст”, всички които дадоха положително или отрицателно мнение за фирма Елтрейд ООД в този форум знаят качествата и на двамата. Доколкото имам сведения уменията на „дамата с големия бюст” за работа с Navision не надхвърлят знанията на повечето служители на Елтрейд, и всеки спокойно би могъл да заеме нейното място. Доколкото за текучеството на кадри в Елтрейд, бих помолил „Колежката с хубавото дупе” да направи справка за периода 01.01.07 – 30.09.07 ( не от Navision) колко хора са напуснали и какви качества и способности са притежавали.

Да допълня защо съм поставил по-високи оценки в мнението ми (предшното).
Аз се разбирах с всички, които бяха свързани малко или много с моята работа в Елтрейд. Когато съм имал нужда от професионална или друга вид помощ колегите ми винаги са били на среща, просто трябва да знае човек към кого да се обърне ;)
Да допълня и още нещо- за да дадат EPSON на Елтрейд екслузив за част от проуктите си, не е шега работа. Това се отнася не само за Епсън, но вече съм малко вън от тази среда.
До скоро

Ами аз какво да кажа ;)
С една дума съм останал с добри чуства към фирмата и не съм ощетен с нищо от Елтрейд ООД.
Работих там почти 2 години и научих много.
Както беше казал някой по-горе - трябва да се работи една работа с и за удоволствие, а не само за пари.
Все още обичам да ходя там , когато имам възможност и смятам, че и на колегите с които се познавам им е приятно да ме видят :)))
Да си призная честно, не се сещам за нищо което да е оставило в мен лоши чуства и впечатления. Имало е и по-неприятни моменти, но като цяло се радвам че съм прекарал почти 2 години от живота си там .
Пожелавам успех на всички ни във всяко наше начинание ;)
Да не ми се смеете много :))))

Ще разкажа на новите колеги които още не са разбрали и за старите които са забравили колко е “ужасно” в Елтрейд. Вярно е, ужасно много работим понякога. Това е защото имаме работа (естествено не всички :):) ). Но да оставим работата за малко-днес е събота. Да припомня колко “ужасно “ се забавляваме. Миналата година по случай годишнина на фирмата ръководството направи нещо “ужасно” –натовари служителите си на един самолет и ги закара в Рим на екскурзия. Беше “ужасно “ забавно няколко дни. Всички се прибрахме с “ужасни” впечатления :). Пак миналата година се сещам, че се организира рафтинг в Кресненското дефиле на р.Струма. Всички бяха поканение. Естествено такова изживяване не е за всеки но доста колеги участваха. Една “ужасна” емоция. Там се спи на палатки в гората при ужасните мечки, има “ужасен” купон вечерта с ядене, пиене, песни и танци край огъня. Сещем се пак миналата година когато с подкрепата на ръководството направихме една “ужасна” фирмена разходка до хижа Чумерна в Стара планина. Вярно пътя беше ужасен-разбихме малко фирмените коли, колегата от Русе поразби и личната си. Вярно имахме “ужасен” проблем с водата в хижата :). Вярно хижата не беше 5 звезди-но колеги това е хижа :). Направихме си “ужасен” купон, “ужасна” разходка до връх Чумерна. Тази година имахме едно ‘ужасно” фирмено мероприятие по идея на ръководството-да издядем едно “ужасно” агне с бира на една “ужасна” поляна до село Варвара. “Ужасен” купон беше, песни , хора и някои неизвестни танци от определени известни колеги :):):). Има много за разказване. На който от новите колеги му е интересно да разгледа - има много снимки и филмчета на сървъра от всички фирмени мероприятия организирани с повод или без. Там е документирано колко е “ужасно” в тази фирма, как всички по снимките и филмите гледат с “ужасено-тъжни” погледи и как ужасно се забавляваме. Препоръчвам на всички колеги да разглеждат тези материали понякога. :)

Hola amigo! Que pasa?
Колегата от Испания показва не по-малко завидно логическо мислене.
От кои мои думи си направи извода, че красавиците могат да заместят Веско Василев? Това вече успешно направи малкият Веско и се справя не по-зле. С цялото ми уважение към г-н Василев, но той също не би могъл да замести дамата с големия бюст и още по-голямото... сърце. Питайте го дали знае какво са активи, пасиви и ОПР и какви нива на аналатичност да избере в Navision! Кой за каквото е учил. Хайде да не смесваме нещата! Елтрейд не е само сервиз. Знаете ли още колко отдела има във фирмата?
Вярно е, Веско е страхотен човек и професионалист, но това не означава, че с неговото напускане ще настъпи краят на Елтрейд. След него останаха други опитни момчета, които си разбират от работата и не спират да се учат всеки ден. Ако и те решат да си тръгнат, на тяхно място ще дойдат други. Защото така е устроен светът.
Преди 10 години Веско Василев дали е бил професионалистът, който е сега? Едва ли. Бил е просто младо и неопитно момче. Но тук са му повярвали и са му дали шанс. Както дават шанс на всички. И стига човек да има желание, може да научи много.
Колега, незнам как толкова изкъсо следите политиката на Елтрейд от далечна Испания, но явно не Ви информират достатъчно добре. За каква некомпетентност на служителите говорите? Веско вече го няма, но тук са Васко, Митко Лукарев, Иво Белитов и много млади и свежи попълнения, които попиват техните знания и умения и се справят не по-зле от тях. А сервизът още не е затворил врати и касови апарати продължават да се ремонтират. И дори и аз се научих да ги програмирам.
Относно Вашето професионално развитие във Валенсия, ако имате опит само от кафенетата, то за какво си говорим тогава?
Служителите на Елтрейд също преминават през обучения – продуктови, търговски, езикови. Даже държим изпити. Жалко, че няма курсове за колегиалност. Тогава обаче, щеше да има много скъсани.
На никой от служителите не му се пречи да работи спокойно. Всеки има необходимите условия за това. Даже повече. И може би точно в това е проблемът. Прекалено са ни разглезили, за да си позволяваме да мрънкаме толкова.
Както казва Хасан, светът е хубав. Животът също. Колега, защо не си го живеете? Щом сте сменили баницата с паелята, оставете ни ние тук да се оправяме както можем!
Esto es todo! Hasta pronto!