AIG Life / Ей Ай Джи Лайф

Интересувам се от работната заплата на длъжността Claims Specialist в AIG Shared Service (AIGSS). Фиксирана ли е или трябва да има пазарене?
Ако се стигне до пазарене, каква г/д е ориентировачната сума, която да посоча?
Благодаря предварително.

Ще започна от хубавите неща, защото като цяло има хляб в тази фирма, но и като се вземе под предвид, че е млада и има какво още да се желае. Работната среда е почти супер, има приятни тераски, оборудвана кухня, подсигурени офис материали и удобни достатъчно големи бюра. Най-високите миниджъри са наистина със стабилен опит и добро отношение към служителите. Има бонус, веднъж на година, който се явява като 13 заплата, но зависи от това кой как се е представил. Има допълнително здравно осигуряване, някакви отстъпки в мрежа магазини и стандартните ваучери за храна. Негативите- развитието "нагоре по етажите" не е сигурно, както се опитват да ви обедят HR, не съм сигурен и колко е преспективно, защото работата се удесеторява(в зависимост от екипа), но не и заплатата. Дават почти колкото си поискаш, ако са те харесали, затова- искайте, защото се получава огромна разлика в заплащането на хората!!! Не всички мениджъри на екипи са с достатъчна квалификация и разбиране към хората си, което им играе лоша шега. Доста от колегите са под всякаква критика, но се намират и свестни, като навсякъде!

Някой би ли могъл да даде инфо за центъра за сподеделени услуги в кв. Изток, позиция Щети (Claims):

1. Какви са условията на работа?
- много хора ли са в едно помещение и може ли спокойно да се работи ?
- възможности за хранене наоколо през обедна почивка
- почивки - важно е работата да е свършена или човек бива следен - респективно само 15 мин сутрин 15 мин следобед.
- обученията на ниво ли са?(чужбина)
- стресова ли е работата?
- говорене по тел възможно ли е на раб.място за лични цели когато се налага без да се злоупотебява?

Благодаря.

Някой с инфо за заплащането в компанията ?

Здравейте! Кандидатствах за центъра за споделени услуги на АИГ за длъжността клеймс аджъстър с чужд език. Интересува ме какви са условията на работа, колко на брой са обажданията, дали е типичен кол център, може ли да се говори с колегите по време на работа, по мобилния за лични разговори, пауза за цигари и много ли е напрегнато? Тъй като съм удобрена искам да съставя правилно мнение преди да взема решение. Какви са отношенията между колегите? Има ли шанс за професионално развитие?

Здравейте! Фирмена политика е да не се говори за заплащане, защото уволняват веднага. Изрично е записано в трудовия договор. Изпращащите страни не са особено supportive, защото ще останат без работа в един момент. Като цяло текат тежки миграционни процеси.

Здравейте Анна, бих искал да попитам какво е заплащането на агенти / мениджъри ако имате такава информация. Отделно вие в кое направление или департамент сте?
Поздрави,

Често се остава overtime, който не се заплаща. Това не се съобщава на интервютата. Заплащането не е високо предвид естеството на работа. Бонуси - един годишен, евентуално края на март за миналата година. Критерии за получаване - доста размити.

Случайно се рових и видях, че няма мнения за центъра за споделени услуги и ето ме да напиша моето. Работя в компанията от около 6 месеца и до този момент съм много доволен. Колектива е супер (с много малко изключения.. нормално е!), тийм лидерите по-скоро са ок отново със същата скоба, но мениджърите нагоре са си просто супер - хора с много опит и знания, тежът си на мястото и няма младо и зелено. Фирмата не е побългарена, има какво да се научи и като цяло е много приятно място за работа. Заплащането е малко над средно за бранша и е както се договориш. Единствените по-осезаеми минуси са леко странната локация (комплекс ЕСТЕ в Изток, но ако си с метро си супер), само 20 дни отпуска стандартно, липсата на работа в някой от екипите което е може би временно и някой ИТ проблеми със системите. Кандидатствайте смело, определено е един от най-добрите шеърд сървисес центрове и едно много добро начало или развитие.

Здравейте! Бих искала да знам нещо повече за новия проект на AIG "Claims". Знам, че като предстоящ проект още няма изградени мнения, но всяка информация за фирмата, ръководните кадри и очаквания за проекта биха били от полза. Благодаря предварително!