AIG Life / Ей Ай Джи Лайф https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Николай Хайтов 3Б&markers=София,ул. Николай Хайтов 3Б

AIG Life / Ей Ай Джи Лайф

наскоро кандидаствах във фирмата. Мога да споделя само, че заплатата на клейм аджъстър с немски нето е 1800лв, повече не предвиждал бюджета, а за други езици около 1500 нет. Като среда за работа изглеждаше по телефонното описание ок, но пак си има стандартни проверки на качество, количество и т.н. Ваучери кажи речи няма, сумата е смешна за споменаване(а и май се добавяше към заплатата), така че в крайна сметка остава по-малко(американска/ капиталистическа и просташка издънка), но все пак стандартното здравеопазване пакет присъства. Аз нямам интерес към тази фирма, заплатата не отговаря на отговорността, по моему, а и дейността не е моето за дългосрочно, но може за някой споменатото инфото да е от полза.

Мисля да кандидатствам за работа в AIG на позиция администратор с италиански език.
Бихте ли споделили малко актуална информация за работата в централния офис на фирмата - отношения, възможности, условия на работа, нетна заплата (ориентировъчно)? Остава ли се често след работно време? Работния график е само пон-петък или се работи и съботите? Как стои въпросът с отпуските - по закон са 20 работни дни - ползват ли се и 20те дни или работодателят задължава да се ползват само 10 дни?
Имам още цял куп въпроси, но като цяло тези са най-важните за момента.
Предварително благодаря на отговорилите на въпросите ми!

Интересувам се от работната заплата на длъжността Claims Specialist в AIG Shared Service (AIGSS). Фиксирана ли е или трябва да има пазарене?
Ако се стигне до пазарене, каква г/д е ориентировачната сума, която да посоча?
Благодаря предварително.

Ще започна от хубавите неща, защото като цяло има хляб в тази фирма, но и като се вземе под предвид, че е млада и има какво още да се желае. Работната среда е почти супер, има приятни тераски, оборудвана кухня, подсигурени офис материали и удобни достатъчно големи бюра. Най-високите миниджъри са наистина със стабилен опит и добро отношение към служителите. Има бонус, веднъж на година, който се явява като 13 заплата, но зависи от това кой как се е представил. Има допълнително здравно осигуряване, някакви отстъпки в мрежа магазини и стандартните ваучери за храна. Негативите- развитието "нагоре по етажите" не е сигурно, както се опитват да ви обедят HR, не съм сигурен и колко е преспективно, защото работата се удесеторява(в зависимост от екипа), но не и заплатата. Дават почти колкото си поискаш, ако са те харесали, затова- искайте, защото се получава огромна разлика в заплащането на хората!!! Не всички мениджъри на екипи са с достатъчна квалификация и разбиране към хората си, което им играе лоша шега. Доста от колегите са под всякаква критика, но се намират и свестни, като навсякъде!

Някой би ли могъл да даде инфо за центъра за сподеделени услуги в кв. Изток, позиция Щети (Claims):

1. Какви са условията на работа?
- много хора ли са в едно помещение и може ли спокойно да се работи ?
- възможности за хранене наоколо през обедна почивка
- почивки - важно е работата да е свършена или човек бива следен - респективно само 15 мин сутрин 15 мин следобед.
- обученията на ниво ли са?(чужбина)
- стресова ли е работата?
- говорене по тел възможно ли е на раб.място за лични цели когато се налага без да се злоупотебява?

Благодаря.

Някой с инфо за заплащането в компанията ?

Здравейте! Кандидатствах за центъра за споделени услуги на АИГ за длъжността клеймс аджъстър с чужд език. Интересува ме какви са условията на работа, колко на брой са обажданията, дали е типичен кол център, може ли да се говори с колегите по време на работа, по мобилния за лични разговори, пауза за цигари и много ли е напрегнато? Тъй като съм удобрена искам да съставя правилно мнение преди да взема решение. Какви са отношенията между колегите? Има ли шанс за професионално развитие?

Здравейте! Фирмена политика е да не се говори за заплащане, защото уволняват веднага. Изрично е записано в трудовия договор. Изпращащите страни не са особено supportive, защото ще останат без работа в един момент. Като цяло текат тежки миграционни процеси.

Здравейте Анна, бих искал да попитам какво е заплащането на агенти / мениджъри ако имате такава информация. Отделно вие в кое направление или департамент сте?
Поздрави,

Често се остава overtime, който не се заплаща. Това не се съобщава на интервютата. Заплащането не е високо предвид естеството на работа. Бонуси - един годишен, евентуално края на март за миналата година. Критерии за получаване - доста размити.