AIG Life / Ей Ай Джи Лайф https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Николай Хайтов 3Б&markers=София,ул. Николай Хайтов 3Б

AIG Life / Ей Ай Джи Лайф

Който е бил в други аутсорсинг компании добре може да направи сравнение, че средата в компанията е супер. Нивото на стрес е напълно нормално, работата може да се каже, че е интересна, колегите са повече от добри,офисът на супер локация. Не мисля, че отношението към служителите някога е било негативно или агресивно по какъвто и да е бил начин. Мога да кажа, че поне моят мениджър е изключително адекватен, съобразителен и полагащ усилия да се развиваме. Колегите са страхотни, с малки изключения, но няма как. Заплатите могат и да са по-високи, но имайки предвид всичко останало, мога да направя компромис със 100-200 лв. Разбира се, винаги ще се намерят мрънкачи и недоволни, които искат да си скролват фейсбук по цял ден за 3000 лв заплата, но да ви кажа аз съм си доста доволна.

Преди няколко години нещата бяха значително по-добре в сравнение със сега. Какво се промени? Мениджмънта с всяка изминала година става все по-зле, за тийм лидери се назначават "свои хора" без необходимите качества и умения. Липсата на каквото и да било увеличение на заплатите, започваш на едно ниво и дори и след няколко години нямаш почти никакъв ръст. Отговорът, когато си поискаш повишение е, че няма бюджет. И това се повтаря всяка година. Затова и текучеството във фирмата е голямо и в jobs.bg е пълно с техни обяви за работа. Хората с опит над 2+ години в компанията масово напускат, тъй като са осъзнали, че няма никакъв шанс за развитие и никакво уважение към тях. За така наречените тийм лидери и опс директори те са само един лесно заменям ресурс, който трябва да работи здраво, за да изкара и техните заплати, докато те се размотават по терасите и губят време в безсмислените си срещи. Системите са пълна нула, непрекъснато има проблеми с тях и човек не може да работи нормално. Единственото хубаво нещо е възможността за работа от вкъщи. Ако искате да ви използват на макс и накрая да се подиграят с вас, то това е вашето място. Ако цените себе си и имате достойнство, бягайте наделече от тази фирма!

Отивам на интервю. Стига се до стандартното "Какви са изискванията Ви към работодателя?". И тъй като батко е врял и кипял в тея гнусни аутсорси и много добре знае каква касапница е там - "Изисквания не бих могъл да имам. Бих желал единствено да ми се осигури адекватно обучение, което да отговаря на последващите ми задължения, както и адекватен съпорт, в периода след обучението, за да се избегнат стресови ситуации" - Мълчина и шок!!!....итетака..

Аз пък имам изключително позитивно мнение за фирмата, но най-вероятно заради фантастичния отдел по рипортинг и компетентния ръководител Александър Я. Един мъж на място. Може би най-много в живота си съм научила когато Александър дойде на бюрото ми и се наведе над мен да ми показва хитрости и трикове. Начинът по който борави с ишката и въобще в ексел мога само да ги сънувам, и то доста често. Единствено пиша -5 на колеги и по-точно колежки, защото постоянно дърпат Александър и не може да помага на мен толкова, колкото ми се иска. А много ми се иска.

Работих в немския отдел щети за обработката на автомобилните щети.
Първо е важно да се уточни, че има различни екипи за Германия - единият се занимва с автомобилните щети, другият с имуществени застраховки мисля.
Разликата от единия до другия е от небето до земята и тази разлика идва и от хората които работят в различните екипи, така и от хората които водят съответния екип.
Ако решите да кандидатствате, в никакъв, ама никакъв случай не се съгласявайте да работите за автомобилния.
Мениджмънта там е безсилен, организацията нула. Стресът и интригите ежедневни, разпределението на работата безумно. Има колеги, които стоят, клатят си краката и нищо не правят, пак взимат същите заплати като тези от нас, които не спираме да работим като ненормални.

От написаното от уволнената колежка е видно ,че просто не се е справяла с работата и търси кой й е виновен.Изпитателния срок за това се дава,да се види кой става и кой не,дали са й шанс до последно ,но тя не е за тази работа очевидно.Абсолютно нормално е и може на всеки да се случи да не се справи понякога.
Този се бил подсмихнал,онзи мениджър не й обърнал внимание....нормално е, и те са хора.

До момичето, което е било освободено - потърсете Инспекция по труда! Не оставяйте нещата така! Нека работодателите не си мислят, че са богове недосегаеми! В тази дължава има закони, защитаващи работника и правото му на труд, правото му на въпроси, има едно нещо, наречено пробен период...

Може ли някой да каже какъв й е проблемът на тази фирма. Гледам, че търсят админисратор с френски от една година. Не вярвам, ако дават свястна заплата, досега да не са намерили човек. Има нещо гнило май.

Здравейте, бих искала да споделя мнението си като бивш служител AIG, за това което се случва и колко несправедливо и некомпетентно се отнесоха към мен. Бях в испанския екип с тийм лидер Георги Андреев и неговата секретарка Кристина Патрунова, която ми направи такова обучение че нямам думи (както и да е, това беше най-малкото). Още в първите седмици на обучение започнах да получавам обратна връзка от тийм лидера, който изглежда не му допадах много. Ставаше дума за някакви тестове, които правехме на обучението, изискваха някакъв процент, който изглежда не покривах, в край на сметка накрая всичко беше точно и започах обучение при въпросната Кристина Патрунова. Обучението ми беше от зле, по-зле. Държа да подчертая, че съм супер старателен човек и това което се изисква от мен, се старая на до направя на 100%, а не само да се правя че върша нещо. След като започнах сама да завеждам щети (тъй като фирмата е застрахователна), и веднага се започнаха едни оплаквания, за това че съм питала постоянно, че задвам едни и същи въпроси. Тормозът беше ежедневен, за грешки, които според мен са норамлни за хора които са новопостъпили, би трябвало да има малко толеранс към хората, които тепърва навлизат в материята на застраховането. Извикаха ме един след обед Георги Андреев и Кристина Патрунова, за да ми дадат обратна връзка за моята работа. Бяха си написали цял лист с куп глупости, които ми казаха. Не можех да повярвам, че толкова непрофесионално могат да ти поднесат нещата. Първо че не разполагаха с нищо черно на бяло да ми покажат къде и калво е сгрешено. Когато поисках да ми бъдат пратени случаите с допуснати от мен грешки чух следното "..че и да ти ги дам, да не би да си мислиш, че ще стане по-добре..". Не можех да повярвам на ушите си, че това излиза от устата на един човек, за който се предполага, че ръководи цял екип от хора. Второто ми привикване беше след около няколко месеца, и пак се започнаха едни врели некипели. Започнаха да ме обвиняват, че Кристина ме била чула да говоря на български в някакво обаждане и за капак ме нарекоха индирекно тъпа, което много ме обиди. Досмеша ме за това което каза за тел. разговор, защото съм работила в кол център и знам изрично правилата за говорене по телефона. Когато попитах, кога е било това, започна да маха с ръка, че имало го е, ама кога, не се сеща. Поисках въпросното обаждане, и казаха че ще го видят, хах както всичко останало, ще видят ама накрая нищо. Безпочвени обвинения и непрофесионално отношение към служители, казвам служители, защото не съм била единствената мишена на Георги Андреев. За съжаление бах доста неудобна, тъй като изисквах да ми се покаже всичко, за което ме обвиняват, най-нормалното според мен, но отговор от него така и не получих, само обвинения и стрес за съжаление. След всичките тези премеждия и критики идва разбира се периода на ваканциите и разбира се най-проблемна беше моята отпуска, тъй като нямаше кой да ме замести. Фирма с толкова големи ресурси, а само един да прави това, което прави, че и да се разболееш не можеш. От юни казах, че бих искала да почивам август, тъй като съм с дете, а няма кой да го гледа, беше ми казано изчакай изчакай. И аз чакам, но нищо, дойде последната седмица на юли го попитах дали ми е подписана отпуската, за да съм спокойна (той ми каза, не я подавай и аз, за да се подсигуря написах заявление за отпуска, а после ми каза че бил ОБИДЕН, от това, че не съм го послушала). След многократните ми опити да се разбера с него, отидох при мениджъра на екипа, да споделя нещата които ми тежат и как е възможно, до този момент да нямам отговор за отпуската си. Не е възможно да планираш нищо в такъв момент, а оставаха няколко дена до въпросния ден, от който исках да почивам. След като говорих с мениджъра и споделих всичко, ми каза че ще разговаря с него за това каква е причината, поради която се случва това. В край на сметка Георги Андреев ме викна и започна буквално да спори с мен за това, защо не ми подписал отпуската. Вярно е имаше доста нови хора за обучение, но в край на сметка не е моя работя, за това че нямат достатъчно персонал, за да обучат тези хора. За пореден път се държа абсолютно непрофесионално, изтъквайки колко е умен и колко години бил на ръководна позиция. Тук е мястото да вметна, че този човек въобще не му е мястото на такъв вид позиция. Рядко си позволявам да изтъквам чужди негативни качества, но ще ги споделя, тъй като останах БЕЗКРАЙНО разочарована от ръководството на AIG. Този човек е интроверт, който ме умее да общува с никого около себе си, властен характер и най-вече не обича да му се противоречи или отговаря по какъвто и да е било начин. Заплащането от друга страна е много добро и екипа от хора, страхотни, като изключа разбира се тийм лидера и неговата вярна секретарка. Преди да навърша шест месец, няколко дена преди това, ме извикаха при, HR екипа. И въпросната г-жа Люба мисля че й беше името, която ми връчи заповедта за прекратяване на трудовия договор, се смееше през цялото време. И ми казв "ами мисля че знаеш защо си тук и че го очакваш". Хах отговорих й че нямам идея( въпреки това че се сетих). И като започнах да задавам въпроси каква е причината за моето освобождаване, бяха абсолютно неподготвени да ми дадат адекватен отговор, и накрая взеха че ме отрязаха с въпроса "ще подписваш или, чя нямаме време..", пълна трагедия. Споделям мнението си тук и се надявам повече хора да го прочетат внимателно. И най-виновни са според мен хората на по високи позиции, които наемат неподготвени хора да ръководят. В нито една фирма досега не съм се чуствала толкова унижена. Ясно е че идеално място няма, но все пак агентите са тези, на които лежи цялата фирма, а не на тези които си стоят по кабинемтите и се правят че вършат нещо. Атмосферата и условията за един служител са изключително важни, а изглежда в тази фирма умеят само да тъпчат и критикуват без дори да ти помогнат да се поучиш от грешките си. Благодаря на всеки, който го е прочел докрай!!!

наскоро кандидаствах във фирмата. Мога да споделя само, че заплатата на клейм аджъстър с немски нето е 1800лв, повече не предвиждал бюджета, а за други езици около 1500 нет. Като среда за работа изглеждаше по телефонното описание ок, но пак си има стандартни проверки на качество, количество и т.н. Ваучери кажи речи няма, сумата е смешна за споменаване(а и май се добавяше към заплатата), така че в крайна сметка остава по-малко(американска/ капиталистическа и просташка издънка), но все пак стандартното здравеопазване пакет присъства. Аз нямам интерес към тази фирма, заплатата не отговаря на отговорността, по моему, а и дейността не е моето за дългосрочно, но може за някой споменатото инфото да е от полза.