AIG Life / Ей Ай Джи Лайф https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Николай Хайтов 12&markers=София,ул. Николай Хайтов 12

AIG Life / Ей Ай Джи Лайф

Здравейте, може ли някой да даде мнение за заплащането във фирмата. Мисля да кандидатствам за една от свободните позиции и искам да знам какво е заплащането, след като изискват един или в повечето случаи два чужди езика. Благодаря!

Как са шефките? Как се отнасят шефките с агентите?

Кандидатствах за позиция, за която покривах всички изисквания. Поканиха ме интервю след като направих някакъв комичен онлайн тест, а междувременно се подготвих допълнително. Интервюираха ме трима сладури - рекрутър, ЧР и меринджей, които предпочитам да не коментирам. Интервюто мина прилично, но след 2-3 дни пуснаха същата обява отново, а след още ден-два получих темплейт как са си назначили човек, с който сме имали почти идентични знания, но са се спрели на неговата кандидатура след чутовно обмисляне...
Както и да е, на всеки се случва да бъде отхвърлен за дадена позиция и това не е нищо страшно. На кратко, за да запазя добрият тон - радвам се, че не одобриха кандидатурата ми и никога повече не бих кандидатствал в тази побългарена "американска" компания.

Който е бил в други аутсорсинг компании добре може да направи сравнение, че средата в компанията е супер. Нивото на стрес е напълно нормално, работата може да се каже, че е интересна, колегите са повече от добри,офисът на супер локация. Не мисля, че отношението към служителите някога е било негативно или агресивно по какъвто и да е бил начин. Мога да кажа, че поне моят мениджър е изключително адекватен, съобразителен и полагащ усилия да се развиваме. Колегите са страхотни, с малки изключения, но няма как. Заплатите могат и да са по-високи, но имайки предвид всичко останало, мога да направя компромис със 100-200 лв. Разбира се, винаги ще се намерят мрънкачи и недоволни, които искат да си скролват фейсбук по цял ден за 3000 лв заплата, но да ви кажа аз съм си доста доволна.

Преди няколко години нещата бяха значително по-добре в сравнение със сега. Какво се промени? Мениджмънта с всяка изминала година става все по-зле, за тийм лидери се назначават "свои хора" без необходимите качества и умения. Липсата на каквото и да било увеличение на заплатите, започваш на едно ниво и дори и след няколко години нямаш почти никакъв ръст. Отговорът, когато си поискаш повишение е, че няма бюджет. И това се повтаря всяка година. Затова и текучеството във фирмата е голямо и в jobs.bg е пълно с техни обяви за работа. Хората с опит над 2+ години в компанията масово напускат, тъй като са осъзнали, че няма никакъв шанс за развитие и никакво уважение към тях. За така наречените тийм лидери и опс директори те са само един лесно заменям ресурс, който трябва да работи здраво, за да изкара и техните заплати, докато те се размотават по терасите и губят време в безсмислените си срещи. Системите са пълна нула, непрекъснато има проблеми с тях и човек не може да работи нормално. Единственото хубаво нещо е възможността за работа от вкъщи. Ако искате да ви използват на макс и накрая да се подиграят с вас, то това е вашето място. Ако цените себе си и имате достойнство, бягайте наделече от тази фирма!

Отивам на интервю. Стига се до стандартното "Какви са изискванията Ви към работодателя?". И тъй като батко е врял и кипял в тея гнусни аутсорси и много добре знае каква касапница е там - "Изисквания не бих могъл да имам. Бих желал единствено да ми се осигури адекватно обучение, което да отговаря на последващите ми задължения, както и адекватен съпорт, в периода след обучението, за да се избегнат стресови ситуации" - Мълчина и шок!!!....итетака..

Аз пък имам изключително позитивно мнение за фирмата, но най-вероятно заради фантастичния отдел по рипортинг и компетентния ръководител Александър Я. Един мъж на място. Може би най-много в живота си съм научила когато Александър дойде на бюрото ми и се наведе над мен да ми показва хитрости и трикове. Начинът по който борави с ишката и въобще в ексел мога само да ги сънувам, и то доста често. Единствено пиша -5 на колеги и по-точно колежки, защото постоянно дърпат Александър и не може да помага на мен толкова, колкото ми се иска. А много ми се иска.

Работих в немския отдел щети за обработката на автомобилните щети.
Първо е важно да се уточни, че има различни екипи за Германия - единият се занимва с автомобилните щети, другият с имуществени застраховки мисля.
Разликата от единия до другия е от небето до земята и тази разлика идва и от хората които работят в различните екипи, така и от хората които водят съответния екип.
Ако решите да кандидатствате, в никакъв, ама никакъв случай не се съгласявайте да работите за автомобилния.
Мениджмънта там е безсилен, организацията нула. Стресът и интригите ежедневни, разпределението на работата безумно. Има колеги, които стоят, клатят си краката и нищо не правят, пак взимат същите заплати като тези от нас, които не спираме да работим като ненормални.

От написаното от уволнената колежка е видно ,че просто не се е справяла с работата и търси кой й е виновен.Изпитателния срок за това се дава,да се види кой става и кой не,дали са й шанс до последно ,но тя не е за тази работа очевидно.Абсолютно нормално е и може на всеки да се случи да не се справи понякога.
Този се бил подсмихнал,онзи мениджър не й обърнал внимание....нормално е, и те са хора.

До момичето, което е било освободено - потърсете Инспекция по труда! Не оставяйте нещата така! Нека работодателите не си мислят, че са богове недосегаеми! В тази дължава има закони, защитаващи работника и правото му на труд, правото му на въпроси, има едно нещо, наречено пробен период...