ПИБ / Първа инвестиционна банка АД /img/frontend/nomap.png"

ПИБ / Първа инвестиционна банка АД

Както във всяка една банка ако нямаш връзки или препоръки няма кой да те вземе да работиш , независимо от позицията.
Аз пред време също бях на интервю,Какво ми направи впечатление.Въпросната дама която водеше 1-ми интервю/не помня име /се държеше добре и задаваше нормалните въпроси относно длъжността и работата, всичко протече нормално и приятно.
След като бях одобрена на първото ми се обадиха за второ.На това второ интервю вече бяха двама.
Както и предишното мнение- въпросите ме озадачиха и по едно време си помислих дали не сме на кафе и колко "лична" е тази среща.
Задаваха ми се въпроси от рода на:
Имаш ли приятел? ,
Котка куче ? ,
Брат или сестра - те с какво се занимават .
Майката и баща ти с какво се занимават , и къде живеят , и прочие такива въпроси който според мен не касаят предмета на разговор.
Не смятам че на втори етап от подбор това са точните въпроси ,с които ще ме опознаят като бъдещ служител , и не се каза нищо относно естеството на работа.

Здравейте! Искам да споделя как протекоха нещата при мен. Първо, тъх като текучеството в банката е огромно ми се звъня 5 пъти да ходя на интервю, накрая реших да ида и глупостите им започнаха. На интервюто въпросната самозабравила се дава Богдана Пенкова ( HR) почти не говори по работа, главно се интересуваше от семейството ми майка, баща с какво се занимават, колко години стаж и в коя сфера имат. Най-интересно й беше за приятеля ми - на колко години е, къде работи, от кога сме заедно, какво са плановете ни след 1-2-3 години (демек, ако ще имаме деца мястото ми не е там) и по-скандалното какви пари взима и как го осигуряват, на последните въпроси естествено не отговорих, тъй като не смятам, че я засягат. Малко се намръщи, не я изкефи. Извикаха ме за една позиция, изведнъж се оказва, че иска да е за друга позиция, за която не бях кандидатствала. Общо взето останах с впечатление, че в банките има и добри специалисти, но има хора и който са там, само за да отчитат дейност и да се правят на надути, незнам на кое отгоре. Плюс, че мнението ми за банката се промени, особено и с това повърхностно интервю за личния ми живот беше прекалено. Естествено не бях одобрена, даже по-добре, представям си ако работя там, сигурно няма да имам право на личен живот. Пожелавам им успех, ама с тая практика няма до никъде да го докарат, то за това постоянно има обяви за работа при тях и ми звъняха преди това 4 пъти, незнам защо реших да им дам шанс. Замислете се има ли смисъл да се рсзкарвате за едно, а да искат да ви набутат за друго, дали има смисъл да си разказвате личния животащ и после да ви казват не, просто поредната пародия и поредния път, в който прекаляват и си мислят, че само те предлагат работа.

Здравейте, интересуваме какви са заплатите на юристите. В много банки запалтите на юристи с 1-2 години трудов стаж са направо смешни. Гледам сега има свободни позиции и се чудя дали да кандидаствам.

Един легендарен охранител с инициали М.А осъди банката за всичките и гаври със служителите, като неплащане на извънреден труд подигравка с работното време, липса на обедна почивка. Изобщо не започвайте работа в отдел Сигурност, в тази банка ще се почувствате като бял роб.

Ще се опитам да дам мнение на въпросите за фронт офис/банков служител обслужване на клиенти:

-Заплащане-650-700 лв нетно! Ако работите на МОЛ до 22ч, колегите взимат малко повече!
-При постъпване ви карат да подпишете договор с неустойка, че им дължите 2000 лв, ако напуснете по-рано от 2 години. Те от своя страна ви дават "обучение", което се изразява в това да стоиш 1 месец до по-стар колега!
-Всеки месец задължително се дават 2-3 дежурства, събота и неделя в дежурни офиси по моловете! Тоест, често работите по 6 дни в седмицата!
-Ако работите на обикновен офис, работното време е до 17:30 или 19:15, ако сте на мол, работите до 22:15 вечерта.
-Натоварването е огромно, особено ако сте на мол или по-посещаван офис! Постоянни опашки, дори нямате време за обедна почивка! Програмите с които се работи са много и постоянно възникват някакви казуси, които ще се чудите как да решите!
-Отношението от страна на по-старите колеги, често е много негативно и средата е много напрегната!
-Първите 1-2 години ви въртят в различни офиси, може да смените няколко офиса за една седмица, без обяснения и логика!
-Болнични и отпуски-голям проблем! С 300 зора може да ви пуснат отпуска и то когато те решат! Сега взимат предимно момчета, защото те по-рядко излизат болнични и майчинство!?!
-Може да бъдете овикани, без да сте виновни за всяко нещо и по всяко време.Напрежението е голямо! Мнението на служители, не се толерира много!
-Растеж-трудно, ако искате повишение, трябва да пробвате по другите отдели на банката.

Положителни неща:
-Заплатата се изплаща на време.
-Осигуряват на реалните пари.
-Дежурствата се заплащат допълнително.

Може би на други позиции в ПИБ е по-добре, но специално за фронт офис, нещата никак не са цветущи, постоянно има текучество на персонал и всеки месец по два пъти пускат обяви!

Интересувам се какви са условията за позицията "обслужване на клиенти" в офис на банката в гр. София.

Каква е заплатата и отношението към служителите?

Продължителноста на работното време? Работи ли се събота и неделя?

Наблюдавам, че доста често има обявяване на свободни места за тази позиция?

Колко е минималната работна заплата на ниво централа? Благодаря :-)

Здравейте, интересувам се къде е по-добре да се работи на длъжност "Специалист общи банкови операции" - в Първа инвестиционна банка или в УниКредит Булбанк?

До Анонимния от 10.01, отговорът на въпроса ти - напускат ! Не растат никъде. Постоянно има свободни позиции заради огромното текучество. Приготви се за чисти 800лв на месец с постоянно работене на смени + дежурства събота и неделя, почти няма да ти остава време да обядваш, да си починеш или поне да си изгладиш дрехите. Част от дежурствата не ги плащат. Прецакването е по всички параграфи. Отпуска също няма да иаш. 10 дни по тяхно усмотрение кога, останалите се прехвърлят. Ако си клиент на банката, пък даже и да не си ... мини някоя събота или неделя през който и да е мол- само виж опашката до вратата и измъчените физиономии на персонала...и се запитай - искаш ли да си на тяхно място ?

Здравейте, интересувам се какви са условията за позицията "Специалист общи банкови операции". Всеки ден ли се работи, каква е заплатата и отношението към служителите?
Наблюдавам, че доста често има обявяване на свободни места за тази позиция? Служителите растат във фирмата и така се освобождават, или просто си сменят местоработата?