ПИБ / Първа инвестиционна банка АД /img/frontend/nomap.png"

ПИБ / Първа инвестиционна банка АД

Един легендарен охранител с инициали М.А осъди банката за всичките и гаври със служителите, като неплащане на извънреден труд подигравка с работното време, липса на обедна почивка. Изобщо не започвайте работа в отдел Сигурност, в тази банка ще се почувствате като бял роб.

Ще се опитам да дам мнение на въпросите за фронт офис/банков служител обслужване на клиенти:

-Заплащане-650-700 лв нетно! Ако работите на МОЛ до 22ч, колегите взимат малко повече!
-При постъпване ви карат да подпишете договор с неустойка, че им дължите 2000 лв, ако напуснете по-рано от 2 години. Те от своя страна ви дават "обучение", което се изразява в това да стоиш 1 месец до по-стар колега!
-Всеки месец задължително се дават 2-3 дежурства, събота и неделя в дежурни офиси по моловете! Тоест, често работите по 6 дни в седмицата!
-Ако работите на обикновен офис, работното време е до 17:30 или 19:15, ако сте на мол, работите до 22:15 вечерта.
-Натоварването е огромно, особено ако сте на мол или по-посещаван офис! Постоянни опашки, дори нямате време за обедна почивка! Програмите с които се работи са много и постоянно възникват някакви казуси, които ще се чудите как да решите!
-Отношението от страна на по-старите колеги, често е много негативно и средата е много напрегната!
-Първите 1-2 години ви въртят в различни офиси, може да смените няколко офиса за една седмица, без обяснения и логика!
-Болнични и отпуски-голям проблем! С 300 зора може да ви пуснат отпуска и то когато те решат! Сега взимат предимно момчета, защото те по-рядко излизат болнични и майчинство!?!
-Може да бъдете овикани, без да сте виновни за всяко нещо и по всяко време.Напрежението е голямо! Мнението на служители, не се толерира много!
-Растеж-трудно, ако искате повишение, трябва да пробвате по другите отдели на банката.

Положителни неща:
-Заплатата се изплаща на време.
-Осигуряват на реалните пари.
-Дежурствата се заплащат допълнително.

Може би на други позиции в ПИБ е по-добре, но специално за фронт офис, нещата никак не са цветущи, постоянно има текучество на персонал и всеки месец по два пъти пускат обяви!

Интересувам се какви са условията за позицията "обслужване на клиенти" в офис на банката в гр. София.

Каква е заплатата и отношението към служителите?

Продължителноста на работното време? Работи ли се събота и неделя?

Наблюдавам, че доста често има обявяване на свободни места за тази позиция?

Колко е минималната работна заплата на ниво централа? Благодаря :-)

Здравейте, интересувам се къде е по-добре да се работи на длъжност "Специалист общи банкови операции" - в Първа инвестиционна банка или в УниКредит Булбанк?

До Анонимния от 10.01, отговорът на въпроса ти - напускат ! Не растат никъде. Постоянно има свободни позиции заради огромното текучество. Приготви се за чисти 800лв на месец с постоянно работене на смени + дежурства събота и неделя, почти няма да ти остава време да обядваш, да си починеш или поне да си изгладиш дрехите. Част от дежурствата не ги плащат. Прецакването е по всички параграфи. Отпуска също няма да иаш. 10 дни по тяхно усмотрение кога, останалите се прехвърлят. Ако си клиент на банката, пък даже и да не си ... мини някоя събота или неделя през който и да е мол- само виж опашката до вратата и измъчените физиономии на персонала...и се запитай - искаш ли да си на тяхно място ?

Здравейте, интересувам се какви са условията за позицията "Специалист общи банкови операции". Всеки ден ли се работи, каква е заплатата и отношението към служителите?
Наблюдавам, че доста често има обявяване на свободни места за тази позиция? Служителите растат във фирмата и така се освобождават, или просто си сменят местоработата?

Работя в ПИБ отдавна и смея да кажа, че е супер !

Моля,за информация относно позицията Специалист анализ и одобряване на кредитни карти и Овърдрафти в Дирекция банкиране на дребно-относно натоварване, заплащане, отношение и др.Предварително благодаря!

От прочетеното до тук виждам ,че много сте се объркали.Явно е ,че ме взимате за друг човек. Не знам за каква "раздяла"става въпрос,защото Аз ви напуснах ДОБРОВОЛНО и то преди доста време,но е ясно ,че и други служители са напуснали,щом така се объркват хората.НАПУСНАХ,точно заради това лошо отношение(да не кажа отчайващо).НАПУСНАХ заради личното отношение и заради онзи неудобния въпрос.Който е задаван многократно,и то не само от мен ,но и от много мой вече бивши колеги.И отговорът винаги беше един и същ - криза е ,нищо не може да се направи.За периода в който бях в тази институция- събрание на касиерите не се направи,никой не изслушва проблемите.Със колежката работехме еднакво(,като обем работа и отговорности) ,но разликата в заплатата ни беше двойна.И нормален отговор не получих,защо е тази разлика.То проблемите са безкрайни,но това вече не е мой проблем.Жалко само за останалите служители,няма кой да ги чуе,затова беше и този апел,но явно истината ще си остане скрита.Дано не за дълго.Успех на всички бивши колеги,дано се ориентират правилно!