ПИБ / Първа инвестиционна банка АД

Моето мнение също е отрицателно.Натоварването е огромно,уважението - нулево.Директорите си измиват ръцете с подчинените,нарушават много права по КТ,ако си поискаш отпуск - не те пускат, когато на теб ти трябва ,а когато на Шефа му изнася.За доносниците съм напълно съгласна,навсякъде са.И ако не правиш това което ти се нарежда те нарочват.Винаги има по някой любимец , дошъл от село дето си мисли, че с подмазване ще просперира.Жалко е, че тези хора се толерират , не би трябвало да е така.Нали това беше голяма качествена банка.Сега май е само "голяма".Хора не си мълчете и не позволявайте да ни тъпчат , защото когато си мълчим нищо не постигаме.Стига с този страх и шушу- мушу по телефоните,вдигнете си главите.Благодаря!

Здравейте!Нека и аз Ви разкажа за моя негативен опит като служител в ПИБ гр. София...Според моите впечатления в тази банка никой не цени служителите,които си вършат работата. Ръководството цени и толерира доносниците (т.е. има поне по един такъв във всеки офис,който слухти и се среща с г-жа Колева и снася всичко за останалите)!!!Г-жа Колева от своя страна ми направи изключително неприятно впечатление...с отношение, поведение и куп негативни качества, които прояви...Има и свестни колеги разбира се, но са рядкост. Разбиране не очаквайте да получите, ако имате проблем!Не трябва и да боледувате - не се толерира, независимо, че не зависи от Вас... Ще работите в постоянно напрежение (затова има такова жестоко текучество на персонал) и.... ако сте въоръжени с непукизъм и не общувате много с доносниците, можете да издържите без проблем.... Иначе заплатите не са лоши.

Уважаеми Господа от надзорен,управителен съвет и Господа собственици,много е жалко за такава институция,че нейните служители са недоволни и разочаровани.Апелирам да се вгледате в дирекциите и по специално УЧК и Главна каса.Хората сложени там за директорски са абсолютно неподходящи за тези постове.Д.Георгиева неможе да бъде никакъв мениджър,допуска грешки и нарушава служебните си права,текучеството в тази дирекция е голямо откакто зае поста.Измисли и длъжности на 5 души (т.н.ККД)за да оправдае високите им заплати,а в същото време касиерите взимат смешни пари ,и то тези постъпили след 2009.Допуска нарушения в етичния кодекс и КТ.Винаги има лично отношение и ако някой не е съгласен бива освободен,уволнен или съкратен.Уважаеми Господа от ВК,моля обърнете внимание какво точно се случва в тази дирекция.И се питам защо г-жа Тонева с "фолкаджийското" си облекло смее да се нарича директор,да дава лъжлива информация относно заплатите на касиерите и да си мисли ,че е недосегаема.Моля Ви Господа на високите постове ,не позволявайте повече качествените хора да Ви бягат по други фирми,а се замислете какво се случва с тази банка от 2009 насам.Докога ще продължава тенденцията на ръководни постове, да се поставят неграмотни директори ,да се назначават връзкари,дошли от село....докога ще има повече за снахите,синовете и всички от родата....Има и служители(макар и малко останали),който си ценят работата и са всеотдайни.Моля отворете си очите,имиджа е лъскав само отвън.И г-н Мутафчиев, замисляли ли сте се какво не е наред в банката,явно е че не служителите са лоши,а директорите не струват.Благодаря.

Здравейте,аз съм 4-ти курс статистика в УНСС и прочетох доста мнения за позицията СОБО, но са от преди повече от година. Ще се радвам,ако някой може да ми даде актуална информация към момента за тази позиция в София, като начално заплащане, бонус схема и т.н. Може да ми изпратите и e-mail на [email protected]
Благодаря предварително

Като цяло заплащането не е много високо, има таргети, които трябва да се изпълняват, но така се измислена схемата им, че бонуси да не могат да се взимат. За работното облекло ти дават по една, две ризи и останалата част от облеклото си я купуваш ти сака, панталони, затворени обувки.. Изискванията са много, а в замяна получаваш нищо.
Ще конкретизирам офиса на банката в гр.Троян. Там е нещо ужасно- постоянно се търсят нови кадри, защото никой не се задържа, заради управителката. Никой нормален няма да издържа да се държат с него по толкова ужасен начин, всеки ден там е напрежение, стрес. Старите служители още не сме се махнали, защото няма къде да отидем, писна ни да обучаваме нови кадри, които изкарват само по няколко месеца. От управлението незабелязват ли, че не е нормално постоянно да има обяви за работа в този офис..като цяло не ви трябва да се занимавате да кандидатствате там- няма да получите нищо, освен постоянното крещене и мъмрене на управителката, стрес, напрежение и разбити нерви и то за една заплата. Не си заслужава!!!

Здравейте! Работех за банката близо 6 месеца. Започнах с огромно желание и усърдие, опит и образование, предназначени за длъжността. Натоварването беше голямо, липсата на комуникация и елементарно уважение към мен също. Изключително често при въпроси от моя страна за това как точно да свърша работата си и да поправя кашите, оставени от колегите преди мен, а дори и от самото началство, получавах тотално игнориране и уклончиви отговори. Хаоса беше пълен, а усилията ми да въведа поне малко ред бяха саботирани. Често се налагаше и да не ползвам обедната си почивка и да работя след работно време. След всичко това бях "освободена" малко преди изтичане на шестмесечния изпитателен срок със повече от смешно обяснение. ПО същия начин постъпиха и с колегите преди мен. Не си заслужава да се работи за тази банка, защото с връзкарите трудно ще успеете да се преборите. Увеличение на заплати (които са смешни за работата, която се върши), бонуси и др. подобни по-скоро няма. Не си хабете нито времето нито нервите.Първа инвестиционна банка е една илюзия, която продължава да стои само защото във фонда за гарантиране на влоговете вече няма пари. Отношението към служителите е лошо и не рядко унизително. Ако сте коректен и почтен човек работата там не е за Вас.

а за юристите как стоят нещата?

Работих като технически секретар в централите на банката около година. Ще кажа, че не си заслужава, парите са много малко - 580 лв, а изискванията не спират да се трупат. Трябва сами да си осигурите подходящо облекло и обувки, което си е допълнителен разход, дават ви се 3 ризи /ако има/ и се оправяйте. След шестия месец може и да ви се ушие костюм, който е вълнен и е един за всички сезони. На интервюто може да ви споменат, че ще се наложи да сервирате на срещи от време на време. Това не е така, сервира се ежедневно и при почти всяка среща, общо взето няма час без поръчка. Паралелно с това ви вървят и другите задължения като консултирането на колеги и клиенти по телефона, зареждането и поддържането на офиса-кафе, на приемните и т.н. Не ви се полага дори безплатна минерална вода, всичко, което консумирате, трябва да си заплатите. Уважението от останалите колеги в банката е почти минимално /естествено има и свестни колеги/. Това е така, понеже тази позиция е една от по-ниско престижните в тази институция. Общо взето всички си мислят, че не правите нищо и когато нещо се обърка /дори да нямате вина/, си измиват ръцете с вас. Тези, които са ви директни шефове в случая - Н.П. и Ж.К., ще ви изядат с парцалките, в каквато и да е ситуация, ако преценят. Ж.К. не се поколебава да унижи и дори да разплаче служителите си. Н.П. не зачита вашето мнение, захваща се за дребни неща, от които прави проблеми и определено не е разбрана като началник. Ще ви се налага понякога да оставате след работно време, докато приключат срещите /случвало се е да се остава и до 9/. След това може да си използвате това време, за да си тръгнете по-рано примерно, но не, когато вие поискате, а когате Н.П. прецени. За Коледа се поставят оценки по шестобалната система, които определят бонуса ви. Н.П. във 99% от случаите поставя най-ниската възможна или изобщо не ви оценява, без значение дали сте си вършели съвестно работата. За повишение или някакво йерархическо израстване не се надявайте. Заплатите не мърдат с години, а дори и да ви се отдаде възможност да смените позицията с друга в банката Н.П. ще се опита да предотврати това, понеже има голямо, направо огромно текучество, постоянно напускат момичета и персонала е в недостиг през месец-два. Сега положителните страни - може да срещнете и истински приятели там, ще натрупате опит, в СВ-то изглежда добре да сте работили в ПИБ.

Интересувам се от позицията Деловодител в ПИБ - заплащане, условия на работа и всякаква друга информация ще ми бъде полезна.
Благодаря!

Искам да попитам какви за заплатите за касиери и съответно за фронт офис, след време има ли шанс да се вдигнат и с колко