Мап Маркетинг Рисърч ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Младост 4, блок 426 А вход Б&markers=София,Младост 4, блок 426 А вход Б

Мап Маркетинг Рисърч ООД

Това е добро начало за студенти, които нямат много голям избор. Не съм съгласна, че работното време не е гъвкаво и не правят компромиси - винаги, когато ми се е налагало са ме пускали да отсъствам. Предизвестието е едномесечно. Общо взето, според мен има едно време, до което работата в Мап дори ти е то полза, след изтичането на този период обаче е добре да си търсиш шанса за развитие на друго място. Колегите са невероятни!

Фирмата на пръв поглед изглежда добре. Намира се в долната част на лозенец, на изключително удобно място. Като за начало днес бях на интервю за работа там. Работещите там са предимно млади хора. Интервюто беше събеседване, придружено с елементарен тест по англииски и някакви логически задачки. Не пожелах да направя теста, тъй като предварително ми съобщиха заплатата, която беше силно незадоволителните 500лв при 10 часов работен ден, макар и при гъвкаво работно време. Освен това обучението, което е от порядака на 2-3 седмици не се заплаща и също така има изпитателен срок от 3 месеца, където заплатата не се променя. Като цяло обстановката изглеждаше приятна, но въпреки това подобна заплата за човек с перфектно владеене на англииски и с добри познания в ИТ бранша, работещ по 10 часа дневно може би заслужава малко по-висока заплата.

Не препоръчвам. Интервюто е събеседване и тест за интелигентност. От събеседването разбрах, че изобщо не ми бяха прочели CV-то. Кандидатствах и ме взеха на работа във Front Desk отдела, който, както по-късно научих, се ползва с най-ниска репутация. Преди една година заплащането беше 1,5 лв на час, представете си за каква мизерия става дума. Бързичко се разкарах оттам. Владея 4 чужди езика, като 3 от тях редки за България и за мен заплащането си беше унижение. Като казах, че напускам, ми предложиха увеличение и екстрата да работя само от къщи, тъй като нямаха човек със същите езици. Но аз там няма да се върна повече. Развитие няма. В отдела ни имаше хора, които правят едно и също всеки божи ден и то от години. Въпреки това си вършех съвестно работата, докато бях там. Колегите, които кръшкаха и не виждаха смисъл при такова заплащане, бяха навиквани по време на ежеседмичната сбирка. Провеждаше се на мръсната тераса на покрива.

По мое време договори изобщо нямаше. От горните мнения виждам, че сега като има, са доста некоректни с това 3-месечно предизвестие. Колегите от моя отдел бяха предимно студенти, повечето от тях много интелигентни хора, които седяха там заради компанията на други като тях. Екслоатацията е пълна. Шефове не видях, само шефки.

Офисите се намират на много хубаво място, в самия център. Има един смешен фитнес в градината с остарели уреди, но след еднообразната скучна работа това едва ли топлеше някого. Не си губете времето.

Абсолютно подкрепям последните две мнения. Фирмата е посредствена и не си заслужава дори да се захващате с нея. Взимат всеки, който се яви на интервю, просто защото там никой не кандидатства вече. Има много малко свестни колеги и на тях постоянно им се качват на главата по 10 пъти минимум на ден. Не може да закъсняваш или да си тръгваш по-рано от работа, когато се налага, прави ти се забележка за всичко, работи се на всички официални празници включително Коледа, Нова Година, Бъдни вечер. Стартовата заплата е 350 лв за 10 часов работен ден като изпитателният срок е 3 месеца, след които е нормално да ти повишат заплатата, но въпросното повишение се разбира в края на четвъртия месец, когато вече си си го изработил и е не повече от 150-200. А това в крайна сметка прави 500 лв заплата за 10 часов работен ден. Трите "шефки" или по точно трите овци, които ръководят тази фирма, са най-наглите и безочливи същества и без да им мигне окото се отървават от всеки, който не им лиже задника.
Фирмата не просто не си заслужава, тази фирма е цирк.

Първо все още GMI не е закупил МАП и няма да го направи изобщо Хората спират да инвестират в разработката на продукта наречен Net MR като плановете на МАП са да започне да се занимава с това, което с изцяло скръндзавите шефки - собственички не виждам как може да стене при положение, че девелопарите не са българи и никога не биха работили на смешните заплати,които биха им дали. За заплащането от 250 работещи 11 получават наистина добри пари. Останалите просто биват експлоатирани. За подобен труд нивата на заплащане са в пъти по-ниски от тези в бранша, а да не говорим за програмистите например, за които знаем какви са нивата на заплащане. Не могат да се сравнят 300 с 1500 начална заплата. Да не говорим че ако достигнете 600 в първата година и половина си е чудо. Лично аз имах шанса бързо да достигна тавана който те предлагат на хората различни от споменатите 11 които са лелки интересуващи се създаващи интриги гъзолизки, доста некомпетентни като възможности свързани със сферата, в която се работи. като тавана за който говорех срещу 12 часовата заетост е поредната подигравка. И са нужни поне 3 години а там само 11 души за се задържали толкова дълго. А като говорим са сферата не се лъжете, че това е маркет рисърч. С маркет рисърч се занимава само един човек там и не е трудно при положение че правят по максимум 3 изследвания на година. Ако погледнете броя на клиентите споменати на сайта им това е целия брой за цялото съществуване на фирмата като никой не е повторил защото нивото е такова - пълна трагедия. Та МАП се занимава с програмиране на готови въпросници използвайки темплейт така, че не очаквайте и голямо развитие в тази област. Единствените универсални дейности там са за чистачките и хората занимаващи се с обработката на данни като и за вторите това го казвам с големи условности.Тъй като на скоро и най-добрият им обучаващ (и разбиращ естеството на нещата) в посока обработка на данни напусна обиден от мизерното заплащане и субективното отношение дължащо се на гъзолизане, а не на реални професионални умения способности и реално свършена работа, та от там и за привилегиите имат ги 11-те дами за които вече беше споменато правят нищо ходят на работа когато искат и с недалновидните си решения по-скоро пречат отколкото помагат на все пак ентусиазираните новодошли амбициозни студентчета. Съответно като прецакат нещо си умиват ръцете с трудолюбивите мравчици. Та като говорим за привилегии 11 от 200 преценете сами. И малкото което можехте да получите - подарък за рождения си ден вече не съществува. А да простете има \"фетнес\" две три гири и счупен велоалгуметър лятото вътре е +45 а зимата е -30 до скоро имаше безплатна вода и кафе но в момента кафето им се стори огромен разход и ще поставят автомат за да спестят от този непосилен разход. Имаше пътувания в чужбина които бяха финансирани от GMI такова нещо от повече от година не съществува така че не връзвайте на приказките на \"HR-a\" Фирмена сигурност - какво е това, минимални осигурителни нива могат да те уволнят всеки път като някой от 11-те си измие с теб ръцете за поредното произведено от тях изпражнение. Както беше споменато в предишните коментари за нощната смяна е добре, те така или иначе не вършат много дори и в работно време - няма пряк надзор спи се нищо не се прави в този смисъл ако търсите подобна работа ходете в МАП ако търсите развитие бягайте далеч такова неща няма там. Нивата са три като две са резервиране едното от собственичките другото от 11-те сами си правете изводите. Официално работното време е 10 часа, но рядко е под 12. На официални празници не се почива никога. Работното време е изместено на зад така че ако сте дневна смяна ще си тръгвате към 20-21 най-рано. Овър тайм не се заплаща естествено. Колегите са млади но за съжаление до 2-3 месец вече са въвлечени във всички интриги клюки и дребни игрички за които можете да се сетите и стават непознаваеми. Местоположението си е супер спор няма малко кофти започна да става с паркирането но си а ОК. Работната среда в стая от 10-12 квадратни метра 12 души - преценете сами. Мебели от средата на 80-те заварени от американците. столовете неудобни няма компютри за всички. нарочно се създава напрежение от така наречения лидери приятелство е нещо лошо там работодателя предпочита хората да не се сближават за което се грижат 11-те, като колегиалното отношение съществуваше само в отдела за обработка на данни, и при това с изключение, тези които имаха мнение и колегиално отношение след като не лизаха задници и не постигнаха каквото им се полагаше в рамките на 3 седмици напуснаха защото са кадърни и лесно се реализираха в последствие. Общо взето, който се е махнал по-добро е видял. Аз също планирам до 1-2-3 седмици да се чупя от там. Като постоиш там и програмираш а не се занимаваш с маркетинг ти писва а се обещава развитие, пари, лъжат за това за което ще се занимаваш трайнинга е 20 души 4 компютъра даже ме е яд че толкова се задържах

Първо искам да поясня, че не съм съгласен двете фирми да се коментират на едно място, МАП Маркетинг все още се управлява сравнително автономно, въпреки че беше закупен от GMI. Заплащане : когато започнах работа във фирмата работех по 10ч нощни смени, 12 - 20 дни месечно, за 150лв. без договор, без право на отпуск и без болнични, в момента има договорни отношвния и заплататите са сравнително по-високи, но отношенията продължаеат според мен да са малко нерегламвнтирани; Уважение : това е много относително, но има хора в ръководството, макар и малко, които бяха справедливи и уважаваха професионализма; Привилегии : минерална вода и чай; Фирмена сигурност : абсолютно нерегламентираните отношения доведоха до уволняването (несправедливо според много от колегите) на няколко човека, според мен за фирмена сигурност въобще не може да се говори; Работата/свободно време : нощните смени позволяват да имаш свободно дневно време, но взимат здравето ти (няколко колеги напуснаха или смениха режима след като започнаха да страдат от различни здравословни проблеми заради недоспиването) ... иначе смените са 10 часови ... Потенциал за развитие : интересна област, но изключително специфична, повечето джлъжности изпълнявани в МАП нямат аналог в друга българска фирма; Местоположение : сравнително добро, сградата на бившето американско консулство, Ул. Капитан Андреев 1; Колеги : 70% от тях са много интелигентни, добронамерени и приятни, но за съжаление другите 30% заемат ръководни функции (почти всичките шефове са жени), изключително висока степен на вмешателство на колегите и фирмата в личния живот на работниците; Работна среда : имаше моменти в които фирмата провеждаше обучение, като на всеки 5 човека се падаше по един компютър ... изключително непрофесионално ... обучението не се заплаща.

Бих препоръчал на всеки да помисли много добре преди да започва работа там. Новите им договори са изключително обвързващи (3 месечно предизвестие и т.н.), работата е по-скоро такава, която биха предпочели хора без никакъв друг избор. Цари цялостна атмосфера на непрофесионалност, изобилстват мениджърските недомислици, шуробаджанащината и порочните практики.

Прекрасно място за начало на кариера в компютърния (по скоро Интернет) бранш, макар и работата да е трудна и напечена.
Работното време трудно може да се нарече гъвкаво, но се заплаща да речем адекватно.
Колегите са най-хубавото нещо, което може да се случи на човек, но шанса за развитие е нулев. Да речем, че flat structure е добро описателно понятие.
Шефовете се стараят да мотивират персонала, колко успяват е дуг въпрос.
Скоро фирмата ще стане собственост на американския партньор, предполага се, че нещата ще вървят към по-добро.