МАРИНОВИ ГРУП ООД /img/frontend/nomap.png"

МАРИНОВИ ГРУП ООД

Случайно ровейки в нета,се наатъквам на коментари за фирмата за която работя-все още и работя от създаването и.Значи мога да кажа че коментарите на 2-мата господа са АБСОЛЮТНА ИЗМИСЛИЦА.Фирмата толерира всички хора,които си гледат работата и им се работи-а не хора които не им се работи,и гледат да се прикрепят към някой колектив на ,който на гърба да ИЗКАРАТ НЯКОЙ ЛЕВ-докато ги изтърпят хората-все е нещо.Така-аз познавам Петър Евгениев и Радослав Керчев-работили сме заедноооо...,значи те не са от хората на които им се работи,все нещо не е наред....туй....не ...сттавало...оноваа не можело....оф утре пак на работа-значи за мързеливи хора там няма работа.Шефовете Огнян Маринов иРумен Маринов са хора ,които влизат в положение на човек когато е в нужда и не еднократно са давали безлихвен заем на работници в нужда-като вноските по тоя БЕЗлихвен заем са символични-на месец,за да може работника да се чувства комфортно и да работи спокойно.Работни дрехи се дават редовно-според сезона,както и средства за лична защита-маска,ръкавици,тапи за уши,очила и други-според извършваната работа-има институция по Трудова Безопасност която следи ежедневно за тези средства и не-използването им е съпроводено от налагането на солени глоби-фирмата е сериозна и се работи задължително със всички предпазни средсва.Заплащането е РЕДОВНО и ТОЧНО според сключения трудов договор.Ние по старите работници все още си работим и сме доволни от условията на работа и заплащането-доволни сме и че не работим с хора като вас ние на такива хора им викаме КЪРЛЕЖИ защото се забиват  в гърба на сиромаси като нас работници дошли да работят и образно-СМУЧАТ СИРОМАШКА КРЪВ.
Това имам да кажа аз на господата Радослав и Петър-фирмата работи,атмосферата е спокойна,заплащането редовно...удоволствие е да се ходи на работа

Напълно съм съгласен и потвърждавам всяка написана дума от предния потребител. Всичко е на 100% вярно. Не мога да разбера само как е възможно да съществува такова отношение към служител. ДА-вярно е, че в договора не пише длъжността ти..а "почиствач".Но ти нямаш право на мнение, а само на подпис. Когато постъпваш на работа-ти казват че раб.време е от 7:00 до 16:00 часа..НО това си остава само на думи. Казват ти още и че събота и неделя се почива и ако се наложи да се работи, това ще са извънредни часове, които ще се заплащат допълнително, НО и това остава само на думи! Как ви се вижда работно време в някои от дните, сутрин от 6:00, вечер до 21:30...без нито една почивка цял ден..даже да хапнеш не те пускат. То на човек чак му премалява. И като се върнеш у дома...лъхаш на боя, защото не винаги има филтри за маските. Много бързо сме ги свършвали и причини от сорта. Никой не го е грижа, ти тровиш ли се. За такава работа..фирмата трябва да осигури кисело мляко...ама не. Разбира се..ти нали по договор си писан “Почиствач”... а не “Бояджия”... Не е нормално да се работи цял месец от 31 календарни дни с наднормено работно време и работа събота и неделя..и за цял месец да си почиваш САМО 2 дена. И накрая...заплащането ВЪПРЕКИ всичко това си остава по 20 лв. на ден.А не стига това, амии все се намира за какво да те орежат. И ДА-написаното за заплащането също е вярно. В началото даваха аванс.И заплатите се даваха до 27-мо число. После аванса спря да се дава, а за заплатите все не идваше ред. И оправданието все е “Не са превели пари”, “Чакаме да преведат пари” ... и от сорта. Фирмата не осигурява нужното работно облекло. Всеки работник се оправя както може. А отношението на въпросния бригадир – Илия..е под всякаква критика. Другия бригадир-Илиян е печен. Но Илия...постоянно е в лошо настроение, увиква те за щяло и нещяло. Сякаш не си човек, а роб. Не знам защо си мисли, че има чак такива права...какъвто и да се пада на собствениците, все пак..и обикновения работник е човек. Въобще правата на работника в тази фирма са никакви-ако на Илия нещо не му изнася..репликата е “Подавай си молбата и навън”. Ядеш на крак с някаква малка почивка от 20-ина минути. Ти за това време кое по напред да направиш – да си починеш, да се измиеш, да се нахраниш? А да не говорим, ако на човек му се наложи да отсъства един ден поне...уговорките трябва да започнат издалеко и в крайна сметка ден преди това-може да очакваш да ти кажат...”Утре трябва да си тук, понеже има много работа...”. Командировките във Варна в корабната са също под всякаква критика. Човек отива на командировка, да спечели УЖ нещо в повече. Да, ама не. В тази фирма-когато си във Варна, първо-си поемаш сам транспорта на отиване и връщане. Второ – освен полагащия ти се надник от 20 лв. на ден (които ти се плащат на заплатата..ако я дадат...), ти се дават 20 лв. още – с които ти трябва да си покриеш всички разноски през деня-храна,кафе, цигари..и т.н. И това е! Заплащането спира до тук. Нищо в повече. А там се работи по същия начин и със същото натоварване. . Баните тук в Русе, съблекалните, тоалетните са под всякаква критика. Толкова народ да се изкъпе на 2-3 работещи душа. Ядеш едва ли не на крак на вън. Чудя се, като се правят такива сайтове, защо няма кой да ги чете и да вземе някакви мерки, срещу предлаганите условия на труд във фирми, като тази? За какво са тези институции в държавата тогава? Значи на хора, като тези, управляващи фирмата “Маринови груп” излиза, че им е позволено всичко. Че е безработица-да така е..но това значи ли, че трябва така да се подиграват с тебе? Аз се хаванах да работя там, защото...не намерих друга работа. Но сега си се чудя на себе си...тези смешни пари, дето ти ги подхвърлят-могат ли да платят, нервите и гадните условия на които работиш? Доста написах...а това е само една малка част от онова, което може да се разкаже.

Фирмата се занимава основно с подготовката и боядисването на метални конструкции и съоръжения.Функционира на територията на Русенската корабостроителница.Работи на принципа приемане на поръчки и срок за тяхното изпълнение.Представлява се от двама братя с имена Огнян и Румен Маринови.Човекът които дава заплатите на служителите е Румен Маринов.Ако кандидатствате за работа при тях, имайте предвид следното.Първо ще ви заявят, че търсят хора на длъжност бояджия, а в договора които ви дават е посочено, че ви наемат на длъжност "ПОЧИСТВАЧ".Различията не спират до тук!Заплащането е на надник в размер на 20лв. на ден.В началото ви дават аванс за да ви направят добро впечатление и след това заявяват "ПАРИ НЯМА, НИЕ ДА НЕ СМЕ БАНКА!".Заплатите по-принцип се дават на 25-число но и те закъсняват с претекста "НЕ СА ПРЕВЕЛИ ПАРИТЕ".Като добавим и това, че като няма работа ви връщат и по-този начин Ви се събират много малко пари за месеца.Те не могат да достигнат и минималната работна заплата понякога.Хората пряко отговарящи за работниците или така наречените организатори производство са двама души с имена Илиян и Илия.Техните деца са женени за децата на Румен и Огнян.Илия подлага хората на такова унижение и обиди, че това ги извежда извън равновесие и те постоянно се принуждават да търсят морална подкрепа от преките ръководители на фирмата, като накрая не издържат и напускат.Неговата заплата е в размер на 1400-1500лв. в зависимост от работата.Тои лично е съдействал на Огнян за да може фирмата да функционира нормално и от там идва неговото безгранично и арогантно поведение.Иначе между работниците се работи на принципа групиране.С една дума за някои има работа, а за други не.При голяма натовареност и ако сте част от групите парите стават нормални но това е за сметка на условията при които работите, малко е да се каже нечовешки и времето за почивки почти никакво.Лицемерието взема превес и това кара много хора да напускат заради вътрешни дразги и конфликти във фирмата.