Бигла Груп ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Николай Островски, 6, ет. 1, ап. 4&markers=София,ул. Николай Островски, 6, ет. 1, ап. 4

Бигла Груп ЕООД

1 точка от 23 мнения

Фирма Бигла Агро Груп ЕООД.
Управител Спас. Говори нечленоразделно и не му се разбира нищо. После вика, че не си го разбрал. Говори само глупости.
Собственик Жоро Пачката - "най-гоолемия".
Първия е шура на втория.
Всичко е схема. Всички са част от схемата.
Половината хора са хора на Спас, другата на Пачката. едните топят другите и обратното. Зле подържани камиони и машини, да не кажа въобще неподържани. Ремонтира се, след като спре да работи и за всичко е виновен работника.
Ред няма. Обект - Магистрала Струма.
Работно време непрекъснато 12-14часа и почивните дни. Ако решиш да почиваш, ако благоволи Спас да те пусне почиваш, ако ли не - чакаш. Ако слезнеш да почиваш и нямаш одобрение от никой, може да останеш без заплата.
Извънредни няма, спря да ги плаща, щото  не сме заслужавали и работели.
Пари от време на време или ако останат след комар или поредния запой на Пачката.
Счупи ли се камиона, ако кажеш си най-големия смотаняк и нинджа, щото си го счупил и оставаш без пари.
Ако счупиш багера или валяка - пак оставаш без пари. Ако много мрънкаш за пари - веднага се казва че крадеш и пак си без пари.
Зле подържани машини, дори въобще не подържани.
На базата на Бобошево, няма елементарни битови условия, камо ли инструмент и др. Вика се постоянно за всичко. Ремонтираш си сам камиона, ако не благоволят да те пратят в сервиз.
При всички положения си прецакан, влезнеш ли по някакъв начин във схемата, т.е. фирмата.  На обещания велики, на даване - всички крадът. Нафта се сипва само колкото да изкараш смяната. Ако случайно нафтата ти свърши, не защото всичко е наред, ами защото терена е тежък и караш едвам едвам, си я откраднал и почват да те навикват.
Не стават за работа. Пари няма постоянно и трябва да си стягаш машината със собствени сили и средства. Не смееш да кажеш че е счупена, щото излиташ без да получиш и стотинка. АКо случайно объркаш да купиш нещо за да работиш, чакаш да ти дадът парите, ако пак някой одобри, дали е трябвало да го купиш.
Човешко отношение - никакво.
Пари - разтегливо понятие.
Работна атмосфера - едните гледат да прецакат другите и обратното.
Всеки е човек на някой и колкото си по гъст, толкова си по-добре.
Всичко е схема. Всичко се прави в последния момент и то след като Пачката одобри и получи отнякъде пари. За всичко е виновен работника.
Привилегии - като работиш и внасяш от тебе, имаш привилегии да разговаряш с Пачката, като ти обещават светло бъдеще или да ти отворят фирма, за да източат някой лев ддс. После оставаш крепостен роб и привилегиите ти свършват.
Фирмена сигурност - Главната счетоводителка - ако си и гъст и не я питаш за пари, тогава си сигурен. Може да имаш привилегия някой път да ти прати 50лв аванс ако закъсаш. Ако откраднеш  за благото на фирмата или излъжеш в курсовете и материала - си най сигурния човек.
Ангажираност - 300% без пари.
Потенциал за развитие - ако си гъст, може пачката да те черпи приятелка.
Местоположение - София офис и Бобошево обект.
Колеги - както се наричат помежду си - нинджи. Едните са черни на единя, другите са бели на друия. Едните къркат и топят другите, другите къркат и топят първите. Колегиалност, само ако им носиш ракия.
Работна среда - чудна, приказка. Едни камиони, едни багери, чисти, подържани направо е чудо за работа. Началнците едни добри, приветливи, направо не е за приказване.
Как останаха още такива и как виреят и как им се връзват още хората на схемите и обещанията, ей Богу нямам представа.
Не си губете времето.

Фирмата е супер във всяко едно отношение работя в нея от две години , но съм към подраделението й , а именно Румекс Строй - във фирмата се плаща навреме , дадоха ми служебен телефон , осигуриха ми квартира и винаги са ми плащали извънредни , шефа ми е давал и пари напред ако съм имал нужда .

Първо да ви предупредя,че ако срещнете ф-ма"Румекс строй"ЕООД знаите че е същата фирма.Демек "Бигла".Не се лъжте да работите там.Срещате се и контактувате само с неадекватни хора които единственото нещо което са способни да ви кажат е,че ще питат шефа,а вие даже не знаете кой е той,нито можете да се срщнете с него.Елементарен кодекс на труда там не съществува.Всичко се казва че е за ваша сметка.Говоря за пътни,командировачни(ако сте командировка) и др.Не се учудваите ако ви кажат че и спането е за ваша сметка след като са ви изпратили някъде на другият край на България.За пари забравете(е обещания и клетви колкото щете).Можете само да питате колко вие трябва да дадете за да работите в фирмата.За прекия ви ръководител мога само да цитирам с малки изменения една мисъл на по умен човекот мен:"Не разговаряй с глупака,защото хората няма да видят разликата".