Фикосота ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Шумен,Бул. Мадара 48&markers=Шумен,Бул. Мадара 48

Фикосота ООД

Бягай далече

Здравейте. Искам да попитам понеже мисля да започна работа в тази компания като HR .. какво Ви е мнението ?! Не искам точна заплата , но поне заслужава ли си и т.н Ще съм благодарна

Добре че града е пълен с пенсионери които да Ви работят,и да останат при тези ваши отношения.Но както вече знаем всички винаги може да вземете няколко ашлами от околността,както вече правите.
Продължавайте все така без тревога нали никой няма да Ви махне,защото сте на някой някакъв си, но хората ще си отиват въпреки че в другите фабрики положението и заплащането е същото,защото гледат другите колко възнаграждение дават.

Липса на уважение - началници спрямо служители;
Отсъствие на колектив - всеки един такъв се разбива от началници и/ или ибрикчии на началниците ( разни некадърни протежета, назначени по субективна преценка );
Нека " колектив " бъде най-малката градивна частица, също като клетката.Тук, обаче я няма;
Проблемът ще се реши, като ги изрините г-н Кюркчиев, защото те спъват всичко.Мачкат на ред и се гордеят с това, разни долни червеи, един брой Преславски Наполеон, един вечно брадясал мърляч и един Иури.
Няма да ми стигне празното място да изброявам, но и ако тръгна, ще останем без началник смени, директори, колеги и колежки;
С последните проблема ще решим с един банкет, малко хапка-пийка, тра-ла-ла ;

Съотношение работа - заплащане ... дълга тема за размишляване, но работата със сигурност изпреварва заплащането.
От време на време дават някакви бонуси, ту ги дават, ту ги взимат.Абе, в се*ка да си.

За да ви вземат на работа не е нужно да умеете нещо, просто бъдете човек на някого.
Ако пък не сте в топ листата на Смядово, Преслав и кв . Дивдядово - ще ви научим,ще ви облечем, ще ви дадем добри заплати, контрастиращи на тези от предприятията по бул. Мадара и един ден ще ви принудим да напуснете;

Заради "нашите" протежета, заради лошо управление, заради егото на някой неграмотен началник смяна, защото така ни харесва.

Лек и успешен ден !

Ей само турци станаха тука. Чуваш само чужда реч. И по-лошото е че не им се прави забележка, защото началниците ги е страх, че после няма кои да им работи. С автобусите започнаха да ги карат от Делиормана.

г-н Бъчваров, няма нужда да хвалите компанията.Човек когато разбере, че такава карикатура като георги павлов е започнал работа и то на такава висока позицуя, става ясно за ниското ниво на компанията!Този човек,само да му прочетете CV-то и во става ясно що за неспособен, некъдърен и безхаберен тип става въпрос! Не е изгонен като мръсно коте само и единствено от фирма в която не е започнал работа! На третата година вече няма на къде и му бият дузпата!

Здравейте, с изненада установих, че съм споменаван в постове тук, свързани с Фикосота. Заставам с името си, защото смятам, че така трябва да говори всеки, който иска да бъде достоен човек, а не мишок.

Не работя за Фикосота от повече от 5 години и поради тази причина останах изненадан. Но пък ще използвам случая да споделя мнението си и за постовете, които ме споменават, а и за компанията.

Работих за Фикосота от 2000 до 2012 година - 12 години. Започнал съм от най-ниското изпълнителско ниво в моята област и учейки и работейки здраво заемах различни позиции в компанията. Имах щастието да работя рамо до рамо с мениджърите на компанията на най-високо ниво. В големи периоди от време отговарях съвсем сам или с помощта на много малък екип за изключително важни проекти и области от дейността на компанията.

За този период всичко, свързано с компанията, нарастна много, много пъти - оборот, служители, експорт, марки, производствени мощности, пазари... Толкова по темата за кадърността...

Това бяха страхотни 12 години! Не мога да измеря по никакъв начин това, което съм научил, развитието и амбицията, които ми даде Фикосота - и като личност, и като професионалист. Имаше много работа, но никога не съм се страхувал от това и не съм го намирал за проблем, имаше много трудни моменти, но те винаги са ми давали повече, отколкото са отнемали. Това са най-добрите ми години в много отношения, с най-силните приятелства в компанията, с най-силните емоции от професионалните постижения.

Тръгнах си сам, по мое желание. Нищо не е вечно. Време беше за промяна. Щастлив съм, че я направих - този човек, който съм сега, се чувства перфектно, на мястото си, даващ и получаващ в професионално отношение много повече, отколкото е очаквал тогава, през далечната 2000 година... Толкова по темата за изхвърлянето и принуждаването...

Така че за мен Фикосота е уникална компания, една от не чак толкова многото, за които наистина си струва да се работи в България. Красен е уникален лидер (казвам го на база опита си и с много други от различни краища на света). Талантлив предприемач, харизматичен лидер, достатъчно мъдър, за да няма претенцията да е съвършен. Истински.

Фикосота е голяма - със сигурност има места, където трябва да се пипне, има какво да се направи така, че всеки един служител да се чувства по-добре. Млада компания (няма още и 25), със своите болести на растежа, със своите трудни моменти.

Но ако вашата мотивация, енергия, ритъм, съвпаднат с тези на компанията, тя ще ви даде много. Стига вие да сте готови да се променяте, да се развивате, да учите и също да давате от себе си.

Това е моята Фикосота. Пожелавам ви, да откриете вашата.

Да не ви посича акъла да започвате работа тука!!!

1 точка

Ивайло Бъчваров ли е кадърен човек? Май само самочувствието на някои хора е такова, иначе на дела само вятър. Ако иска не да се премести в София и да се мисли за нещо кадърно, ако иска и в Лондон да си остане - боклука си е боклук по душа и такъв си остава.

това предприятие турско ли е , само на турски се говори и само турци се назначават на работа , имам приятели българи които кандидатстваха чрез фирма Адеко , но там жената която одобрява кой да почне работа Арзу Аптулова е туркиня и реже поголовно българите , назначава само турци които дори незнаят български, в предприятието вече не може да се чуе български език , дори на няколко пъти ми направиха забележка да не говоря на български , а на турски , защото ще стане лошо , какво става , защо е този расизъм , потресена съм и ме е страх !