Дантек ЛТД /img/frontend/nomap.png"

Дантек ЛТД

интересува ме информация за фирма Дантек. Има ли тук бивши или настоящи служители. Защо е тази анонимност около фирмата.
Виждам, че имат доста обяви, но засега не съм подал документи, защото не намирам информация.
Благодаря!

Бях на интервю за позицията Database Operator в офиса в Пловдив, който се намира почти извън града. Фирмата предлага колосалната сума от 600 лева нетно възнаграждение, които превеждали по карта и осигуровки на върху минималната работна заплата т.е. 420 лева. Казват, че ще се обадят, само ако сте одобрен за позицията.

Днес получих странно презвъняване от непознат номер(един сигнал изкачване), след като ги набрах и попитах най-учтиво кой и защо ме търси ми отговориха фирма "Дантек" и тук започва трагичната им история!!!! Момичето с плашлив глас ми обясни,че ме търси за позиция фронт-енд и дали съм бил свободен за утре сутринта (презвъняването е в 16 : 50)!! След като аз и споделих,че съм болен и попитах най-учтиво дали ще може да го насрочим за друг ден ми беше обяснено,че няма как да стане,на тях им трябвало човек незабавно!!!! Въпрос с повишена трудност: Коя фирма си намира програмист за 1 ден???? Втори въпрос: Нормална ИТ фирма няма пари да звънне един телефон, а презвънява???? Доста съм разочарован от тази "фирмичка" като цяло, повече няма да си позволя да кандидатствам по тяхни обяви!!!!

Здравейте, Подобно на повечето хора,които са коментирали тук и аз бях на интервю в Дантек. В началото ме посрещна една доста възпитана жена, която започна интервюто(всъщност тя го и завърши ), като ми разказа основни неща за фирмата и за позицията за която кандидатствах( не знам защо, но останах с впечатление, че не иска да разказва много подробно за дейността на фирмата). Когато се стигна до мен и моето представяне ( качества, опит, образование и т.н. )тя ми каза, че първо ще повика еветуалния ми пряк началник ( както тя се изрази ). Преди този момент всичко вървеше добре, докато не се появи въпросният господин ( може би господин не е точната дума за този.. човек ). Седна срещу мен, като дори не ме поглеждаше, главата му беше забита в пода( по едно време се чудех пиян ли е или просто е уморен и спи.. ), не каза нито дума и дори столът му беше обърнат настрани.. Просто бях потресен от отношението му.. Колкото до теста, който дават според мен е абсолютно стандартен. Както и да е.. в крайна сметка реших, че не искам да работя с човек/хора ( много вероятно е щом началникът им е такъв и екъпа да е същият ) като него..

Бях на интервю днес - продължи близо 15 мин.
Общо взето - представяне на дейността,
мое представяне и така, набързо.
Аз съм доволен, че отидох на интервю, научих някои неща. Няма да ги коментирам. Всеки може да отиде и да си види. Казват, че ако имат интерес, ще се обадят до 7 дни.

Ходих на 2 интервюта, до 3-то не стигнах. На първото ми задаваха стандартни въпроси, след което премихаме на кретивните задачи на английски и много елементарен IQ тест. Още на същия ден ми изпратиха 2-ра задача- този път на бг. Кандидатствах за рекламния отдел, така че вариантите са няколко: или използват хората, за да им крадат идеите безплатно, или не нещо не им е чиста работата с тези постоянни обяви и липса на всякаква информация, или просто не искат да се знае, че фирмата им е ситуирана в Б-я и си подбират персонала мн прецизно. Помолих  да кокретизират рекламната  дейност, с която се занимават и да ми дадат пример с техни реализирани проекти. Разбира се не го направиха. Не се притеснявайте да им задавате въпроси ;)

Хора, как са заплатките и условията на труд?

Здравейте! Гледам, че няма скорошни мнения за фирмата, а пускат непрекъснато обяви за най-различни позиции.
Моля за инфо! Мерси много предварително!

По отношение на липсата на адрес, телефон и т.н. на Дантек, само искам да кажа, че не само тази фирма процедира по такъв начин. Това не се прави понеже фирмата е мошенническа и т.н. а поради факта, че не искат да се разбира, че бизнеса им е пренесен в България. Искат хората да мислят, че компанията си е базирана в Англия и т.н. и дори да отидете в официалния сайт на фирмата, там ще има само английски телефони и мейли. Затова наистина се крият, но поради друга причина. Не са и само те. Така процедират доста фирми с изнесени офиси в България.

Напълно споделям мнението на Николай Атанасов. С мен се случи същото миналата година, но позицията беще друга. Обявите им се въртят в jobs.bg, а и те не са единствените - Софика има същата практика, както и Адеко - имам познати, работещи в опоменатите компании. Просто ейчарите нямат успех на вс!