ТБ Алианц България АД /img/frontend/nomap.png"

ТБ Алианц България АД

Напълно подкрепям колегата които е Неудоволетворен. Явно некомпетентността върви с връзките и близоста с шефа. А ако и той е не съвсем в час, става интересно. Парад на некадърници защитавани своя събрат облечен във власт. Това го пиша не защото съм вече бивш служител / слава богу/, а защото е истина. Моля Ви, ако този сайт все пак се чете и от хора от ръководството, проверете какви хора Ви представят по различните места и търсете зад резултатите им/ привидно добри/, клиентска удоволетвореност и обща оценка на фона на другите банки в градовете. Направете проучване, но не на тези влезли вече в банката, а на тези отвън в въпроса защо не влизат. Успех!

Работя, от достатъчно години в банката за да споделя че думата неудовлетворен е "ефимизъм". В Алианц хората се делят на "с малки връзки" и " с големи връзки". Да си от тези с "големите връзки" е супер - можеш да не работиш, да го раздаваш шеф, да идваш когато си искаш на работа, да ползаваш максимални привилегии - като ниски лихви по кредити, служебен автомобил, телефон, да си купиш жилище чрез банката на мн.мн. ниска цена от някой закъсал го външен кредоискател..... Може и да нямаш нужното образование и квалификация... Шефовете лансират онези служители, от които имат някаква лична изгода.
Тежко на онези "с малките връзки" - защото те трябва да робтят и за тези " с големите..." . Критериите за оценка: са пристрастията, ане качеството и количеството и компететнтостта на извършената работа... В момента за тази част от колектива върви програма за пълно орязване на трудовите възнаграждения - няма бонуси, актуализация на заплати, социална програма, намалиха отпуските от 25 на 20 дни. За да компенсират тъпта си кредтна политика, и загубите на застрахователите се оптиват да събират депозити от служителите - същите, които са задължени да имат заплатни сметки само в алинц, да са задължително пенсионно застраховани пак в Алианц..., тр. им книжка да стои в "човешките ресурси".

Наистина тук всичко става с връзки.По партийна и шуробаджанашка линия някаква пикла на 30 години става шеф на клон/в провинцията/.Но има големи претенции.Не се появява с дни на работа.Не знае кой какво работи ,а после попълва такива атестации,дето да ти падне шапката.Заплащането е под всякаква критика-ако 440 лева заплата са пари за банка-да стана трамвай в София и да дрътмча.Орязоха всякакви социални придобивки като пари за Коледа и за Великден и пари за платен отпуск.Само искат да се изпълняват планове и по никакъв начин не те стимулират.Отидете в БДСК и ще видите за какво става въпрос.Всеки месец бонуси .Тук оставаме много често след работа.Нито извънреден труд се заплаща.Имаше по 5 дни за ненормирано работно време-отпуска.И тях махмаха.Обаче в тая криза всичко може.Да работиш за без пари и без привилегии и социални придобивки най-вече.Колектив -подвсякаква критика.Всички имат претенции да са нещо голямо.Особено тези ,които нямат никакъв банков стаж и са от половин година в банката.И понеже директора липсва -и не му пука за нищо ,няма кой да сложи ред и всеки казва на другия какво да прави.Но никой не прави това ,което той самият трябва да прави.

Здравейте пиша ви, защото съм си подала документите за работа като финансово-осигурителен консултант в Алианц. Обадиха ми се и ме поканиха на интервю, но на мен ми се иска ако някой има мнение относно длъжността на какви заплати са, какво работно време, самата длъжност под опеката на банката ли е!? И всякакви подробности, които са свързани с тази длъжност заслужава ли си или не?! Нека някой да ми даде бърз и адекватен отговор ако знае изобщо за какво става въпрос! Благодаря ви предварително!

П.С. става въпрос за работа в офис в провинцията!

работя в банката от 8-9 месеца.Общо взето мога да споделя,че съм много доволна. Заплатата е прилична 600-700лв. чисто. Работната среда е добра- много хубави компЮтри,чисти и уЮтни офиси, кафемашини и машини за вода и други екстри. Имаш привилегии като по-високи лихви по депозити,по ниски за кредити, освободен си от всякакви такси, отделно плащат коледни,великденски и според плана периодично бонуси, както и една минимална заплата в годината ако си вземеш 10дни отпуск и очила на стойност 90лв. Работното време е регулирано 8 часа на ден плюс обедна почивка и ако се наложи да останеш след работа (което е рядко) по мое мнение е само ако си се мотал през деня. Екипа е предимно от млади хора, възрастни почити няма. Относно шанса ти за развитие, като на всяко друго място ако се харесаш на шефа продължаваш нагоре,ако ли не-просто не се изкачваш по йерархията (за уволнен знам само за 1 човек и то преди 3-4 години). Само за уточние искам да отбележа, че офиса в който аз работя е страхотен (екипа ни е само от 2ма човека- малък офис)и се разбираме прекрасно и работата върви, чувала съм, че по други офиси има доста проблеми, но не съм била и не мога да изкажа мнение. Като негатив мога да отбележа, че понякога те карат да правиш неща,които не ти влизат в задълженията, което е изнервящо, но то е в случай, че нямаш работа.

V momenta raboria v Allianz i moga da vi kaja,4e e mnogo sme6na istoria. Rabotia na kasa ve4e 5-ta godina za sme6nite 260 lv. Koito e blizo do 6efa vzima po-dobri parici. No vrazkarstvoto e na parvo miasto... Stoia tuk edinstveno za6toto hodia kadeto iskam, kogaro iskam ... Pravete si izvodite ...

Впечатленията ми са за клона в... провинцията:
Та значи, кандидатсвах в Банката преди 2 години, директорката на клона замаза положението и каза, че за сега няма свободно място, но за напред ще ме има в предвид, съответно след 2 мес. назначиха някакво момченце без стаж на позиция експерт продажби на физически лица /кредитен експерт/ без конкурс без нищо, явно връзкарче.
Не зачитат собствените си кадърни кадри до колкото ги имат, пример: 2 години залъгват своя служителка че ще я назначат на длъжноста "гл. счетоводител", като същевремено тя изпълнява тия задължения, изкарва специално магистратура за случая и накрая без обяснения назначиха някаква "парашутиска" дето няма хабер от света, само защото е човек на някой.
Колектива и обслужването са ужасни - 7-8 кокошки заедно със шевката които само се чудят как да се оплюят и очернят, в по-голямата си част некомпетентни.
Заплащането до колкото знам е средно за сферата, разбирайте 500-600лв. брутна заплата, тук-таме дават и бонуси ако клона /в случая курника/ си е изпълнил плана за продажбите.
Работна среда - някои бачкат, други си чешат п....

В някои клонове обслужването е под всякаква критика.Особенно някои шефовете на клонове не са наясно с нещата. Нямат представа за какво става въпрос нито по банковите продукти нито на какви условия трябва да отговаряш, за да си клиент на банката. Просто "наши" хора, които само получават пари и командват.

Rabotia ot okolo 2,5 godini v Allianz bankata. S po-glupavi mini shevcheta ne biah i chuval da systestvuvat. Idva K. G. ot provincialen grad, tate ia urezda da stane shevche na klon na banka na preklonnite 25 godinki i sled tova systata K. naznachava vsichki svoi priatelki na dlaznosti v kloncheto i kato niakoi vlezne v bankata chuva: miekane i iekane...
Vryzkarstvoto tuk e fenomenalno, takova nesto niama i v malkite obstini na BG. Ako niakoi si misli che tuk go chaka dobro bez da e nechii chovek da ochkva 800 lv. zaplata max i over time + 3 + 4 chasa na den za da se dokazva pred Kynka. V centralata e strashno... Samo se vodiat voini mezdu Izpylnitelnite direktori koi e po-goliam boss, i vazi mototo: ako ne si ot nas znachi si protiv nas. Az lichno vizdam hora, koito rabotiat adski mnogo i sym chuval mnenie na shevcheto im, che vidish li nisto ne vyrshat, no tia koito nosiat kafence i sladki na boss-cheto sa nai-velikite i nai-dobrite na sveta.
Ako imate kachestva i iskate nesto poveche v zivota hodete niakyde drugade. Primer: bankata tyrsi PC specialisti na zaplati 900-1000 lv. bruto ili inache kazano okolo 600-650 chisto. Moite uvazenia ama ako niakoi razbira pone malko ot PC i NET i raboti za 650 lv, da hodi na pregled na glavata.
Ima niakakvi bonuscheta, koito kak se razpredeliat nikoi ne znae i ne smee da popita. Ako teglite sluzitelski kredit po-izgodno izliza da vzemete obiknoven kredit ot druga banka, otkolkoto ot Allianz.
Niakoi kolegi sa mnogo gotini, a na drugi ti idva da im tresnesh edin v zybite, zastoto sa adski maznici.

Az lichno smiatam, che da rabotish s vryzkari e nai-goliamoto kapitalistichesko nakazanie !!!

Ako niakoi ne viarva na gorenapisanoto da zapoviada da poraboti tuk i posle sam ste pishe :-)))

totalna prostotia nikakvi pari mnogo iziskvania nikoga nesa dovolni ot teb a sashtevremenno s nishto ne te stimolirat da rabotish, no vapreki vsichko ima kolegi koito bachkat kato ludi do 21.00 samo i samo neshtata da varviat i nakraia im kazvat loshoooo ne e svarsheno nishto i te pak prodalgavat da garbat kato ludi bez i te da znaiat za kakvo tova sa loialni slugiteli na koito nikoi nishto ne im dava a v povecheto sluchai vinagi sa narogavani zaradi niakoi parashotist spusnat ot niakade koito se e oakal kato prase v kochina no e na niakoi niakoi i toi e super profesionalist abe gnusna istoria