ЕСРИ България - ESRI Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

ЕСРИ България - ESRI Bulgaria

Biah na konferenciata na ESRI BG. Strahotno. Ne sam bil na po profesionalna konferencia u nas. Sigurno ima[e pove4e ot 250 uchastnika. Prez dwata dni na konferenciata imashe i mnogo hora ot ESRI -pone 15tina. Licheshe che sa ekip. PRi tova mnogo napred s materiala. Pokazaha super yaki neshta. Govorih s mnogo ot tyah. 4udia se koja li e tazi zloba deto periodi4no pishe sreshtu firmata. Maj pishe glavno sreshtu shefkata. Kolkoto do shefkata, u men tia vdahva neveroiaten respekt. A mislq, 4e i tezi nad 200 4oweka auditoria ia slushaha s goliamo uvajenie.
Znam im i ofisa zashtoto hodia na kafe w CO.Naj-hubavata reklama v sgradata e na ESRI.

Ne poznavam druga IT firma s tolkova losho upravlenie i slaba firmena kultura. Mislia che samo koniunkturata na monopol v tozi bransh obqsnqva strannoto syshtestvuvane na tazi struktura. Da ne zabravqme che upravitelkata e dyshterq na ... ... ... ... - taka che ako vi e mychno za staroto vremi - s lqvoto ramo napred drugari - v ESRI Bulgaria

Az pyk daje bih kazal, che zaplatite sa DOSTA dobri;
Ne moga da razbera ot kakvo tochno se oplakvat pri polojenie, che i zaplatite sa visoki, ima i dop. pridobivki, i ofisyt e super, a pyk srestu shefkata ne znam kakvo tolkova imat protiv. Po-skoro bih se syglasil s mnenieto po-gore, che tova sa celenasocheni opluvania. Shefkata vinagi se e otnasjala s uvajenie i daje dosta prijatelski kym vsichki.

I az da se prisyedinja kym pozitivnite kolegi po-gore. Otskoro sym vyv firmata, no vsichko mi haresva /pone zasega/. Dobre plastat, ineresno mi e, a i kolegite sa gotini. Kakvo poveche?

Мога да ви кажа само едно - благодарение на работата ми в тази фирма преди толкова години имах възможност да дойда и без проблем да си намеря отлична работа където съм сега. Тези, които са работили с ЕСРИ технологията си намират ТОП работа в чужбина моментално. Имам такива бивши колеги от ЕСРИ БГ на 4 континента. И всички сме признателни на това което ни даде тази фирма. Още преди толкова години имахме чудесни условия - от останали приятели във фирмата знам, че са си отлично. Не мога да повярвам на избълвания булшит в някои от предните изказвания и как могат да се пишат подобни неща.

Ако мога и аз да си кажа мнението - все пак работя от толкова години във фирмата... даже и факта, че освен мен има и много др. колеги които сме много отдавна мисля говори достатъчно; всеки може да си пише тенденциозни глупости, но няколко неща според мен никой не може да отрече - ако човек иска да се занимава с ГИС (и то на професионално ниво) мястото му е единствено при нас; ако искаш да се развиваш професионално, да трупаш опит и ноу-хау - т.е.потенциала за развитие е огромен. Смятам, че заплащането вече е на доста добро ниво, а за уважението - освен от Жени и от останалите колеги, поне за мен е много важно, че ни гледат с много респект и клиентите. За работната среда и местоположението - Дани го е написал идеално преди мене.

Към Dani:
И аз съм външно лице и не мисля чи ние трябва да взимаме отношение. Самият факт, че си клиент обаче и доводите ти за заплащането и персонала там са слаби - естествено че пред теб ще се покаже добрата страна на монетата. Аз пък излизам с част от колектива (тази която има потенциал) и от това, което ми разказват за протичането на работния им ден, отношението към тях и заплащането смятам, че е пълна подигравка и експлоатация и дори, че те прекалено се оставят да бъдат мачкани. Всички мнения в началото са верни и са на напуснали, здравомислещи хора, а не изгонени от Жени.

Струват ми се много странни и силно тенденциозни горните изказвания...затова и реших да пиша. Аз съм клиент на фирмата от дълги години и, честно казано, за повечето от горните твърдения бих казал, че са абсолютно неверни (явно Жени Караджова е изгонила двамата - трима, който са се постарали тук). За заплащането не мога много да кажа освен, че за да съм честен, по едно време мислихме да привлечем човек от екипа на ЕСРИ (неуспешно) и тогава установих, че са си много добре със заплащането там/.
Що се отнася до уважението - всички в бранша ги уважаваме(най-вече Жени, защото хем успява в бизнеса, хем е коректна), а ние като техни клиенти още повече, защото каквото правят, го правят като хората, а не си оставят ръцете.

Що се отнася до офиса и работната среда, не знам преди колко време е си е отишъл този, който говори за халета и т.н. - те от две години са в сграда, която беше сграда на годината; да не говорим вътре самият офис колко е лъскав и дизайнерски (даже по-лъскав повече от партитата, които всяка година организират)

За екипа и колегите - ние винаги разчитаме на тях - вярно знам, че работят доста (предполагам заради такива като нас), но вкрайна сметка заради това имат и това име на компания, на която може да се разчита.

Нищо повече не може да се добави от казаното по-горе.
Мога само да спомена нещо добро - Project(S) Manager-а Х.Зехирев е невероятен (ако още е там), ма една лястовичка фирма не прави ;)

Една компания с ниска или по-скоро липсваща фирмена култура и бизнес етика. Компания с неясен план за развитие и стратегическо управление на човешкия реурс. Това не е учудващо, тъй като Управляващия Мениджър е абсолютно незаинтересован, пък и явно няма желание да наеме професионалисти в тази област. Вместо да обучава, развива и мотивира служителите си, Г-жа Караджова не спира да ги унижава и обижда. Поведението й е меко казано "странно", имам чувството, че изпитва удоволствие от това да "мачка" хората, които са на нейно подчинение.
Поради всичко това, работната атмосфера е ужасно напрегната. За мен лично беше твърде странно да установя, че не е желателно служителите да рзговарят помежду си. Обучението, което се използва за примамка в началото и се представя като привилегия, впоследствие се оказва, че се провежда в извън работно време(след работа), и представлява само-обучение. Заплатата наистина е въпрос на уговорка, но това е нормално в условията на пазарна икономика. Друг е въпросът, какво се случва след като поискаш увеличение. Иначе предметът на дейност, областта в която работи компанията е изключително интересна и, ако Г-жа Караджова помисли как по-добре и ефективно да управлява хората, които работят за нея, това би била чудесна възможност за професионално развитие. Да бъдеш Управител не е само титла с която да се перчиш, това е една сериозна мениджърска и социална отговорност!