ЕСРИ България - ESRI Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

ЕСРИ България - ESRI Bulgaria

Присъствах на Световния ГИС Ден, организиран от ЕСРИ България - уникало за страната събитие, невероятен професионализъм и експертиза на екипа на компанията, технически демонстрации на световно ниво.

Напуснах ЕСРИ БЪЛГАРИЯ миналата година поради лични причини и коментари като някои от долните ме очудват. Затова реших да споделя моето мнение. Минал съм през различни компании, затова мога да кажа, че съм видял и добро и не толкова, и мога да споделя своето обективно мнение.

В ЕСРИ работих по големи и изключително интересни проекти. Малко са ИТ фирмите в България, в които има възможност за работа по такива проекти, а не по скучни оутсорсинг проекти.

Работната атмосфера и отношението бяха много добри. Един от най-големите плюсове на фирмата според мен са колегите - страхотни експерти и хора.

Има какво да се желае по отношение подобряването на вътрешните процеси по координация, но на много места е така. Преди напускането ми се работеше в тази посока, въведоха се нови технологии, така че не знам как е ситуацията в момента в това отношение.

Като цяло според мен фирмата е добра.

Разочарование!
Така мога да опиша работната среда в ЕСРИ БЪЛГАРИЯ!
Не вярвах че може да има компания, която да не се е развила за 20 години!

Няма подходящ софтуер за мениджмънт. Никакви познания относно как могат да ръководят хората си. Без гъвкаво работно време, или възможност за паркомясто в зелена зона. Избирателно отношение към колегите.

Пълен хаус. Срещи, на които се крещи и заповядва.

Все едно сте се върнали в '80 години

Работя в Есри от близо 8 години и мога обективно да кажа, че работата е динамична и интересна, колективът много добър, а заплащането над средното за бранша. Натоварването понякога е по-голямо, но пък проектите са интересни и значими, така че за мен лично си заслужава.

ЕСРИ е фирма с изключително неграмотен мениджъмнт. Отделният човек е само инструмент за постигане на цели. Отношението към него е на прнципа на Сталин-"незаменим човек няма". Личното мнение не се толерира и ако не съвпада с това на управителя, то този човек става неудобен.Заплащането е под средното за всяка длъжност и каквото си договориш в началото, с това си тръгваш накрая. Заплати не се увеличават, колкото и да се стараеш и колкото и добри постижения да имаш. Плащат ти абсолютния минимум. Затова и толкова много хора напускат постоянно-недоволни от тоталитарното управление, експлоатацията и ниските заплати.

Работя в компанията от няколко години и съм много доволен. През последната година настъпиха промени, но те са определено в положителна посока. Някои колеги бяха сменени и на тяхно място в момента има нови много способни такива.
Ще се опитам да опиша работата в ЕСРИ, като ще се опитам да бъда максимално обективен без да изпадам в каквито и да е било крайности, за да може всеки  да си прецени сам за себе си дали фирмата е подходяща за него. Все пак всеки търси нещо различно...
През последните години работих по няколко наистина национално значими проекта. Мои колеги миналата година работиха по проект за изграждане на  ГИС с 3D модели и виртуални разходки на туристичексите атракции в една община и се получи страхотно т.е. работата тук като материя е многи интересна и на мен лично ми носи удовлетворение.
Има моменти, в които е доста  напечено и се работи много, но след това разпускаме добре. Тази година бяхме на двудневен тиймбилдинг в 4 звезден хотел в Катарино и снимахме филми...
Полагаме всяка година изпити и взимаме сертификати.  Всяка година фирмата изпраща хора на конференции в Европа и Америка, като конференцията в Сан Диего е наистина уау.
Това са и основните плюсове за мен, а сега ще напиша напълно обективно кое може да не се хареса на някои. Понякога е натоварено, така че ако не обичате да си давате зор много много, това сигурно няма да ви се понрави. Трябва непрекъснато да се учат нови неща като на една или две години полагаме изпити за Esri Technical Certification. Това също не знам дали на всички кандидати ще им допадне. Ако сте с кола е малко сложно паркирането, но откакто метрото спира почти до офиса, този проблем е почти решен, защото може да използва паркинга на метрото.
Това са в общи линии според мен основните неща. Надявам се да съм ви бил полезен. Опитах се да бъда максимално обективен без да залитам в едната или другата крайност (Аз например много си харесвам колегите и излизаме често с тях и извън работа, харесвам и работната среда, но не мога да ви го изтъкна като плюс, защото това е субективно. )

Случайно попаднах на темата и съм очъден от прочетените коментари. Работил съм в фирмата доста години и някои от изписаните неща ме изумиха. Ето и моето мнение за работата в Есри:
-Работи се по много интересни и големи проекти. Още се гордея че съм участвал в някои от проектите защото са наистина значими. Признавам че понякога беше доста натоварено, но в сериозните компании е така.
- Колегите бяха готини и си разбираха от нещата. Управителката наистина беше строга, но съм научил много от нея. Колкото до техническия директор тогава, имахме някои противоречия с него които не искам да коментирам тук, а и смятам че не е редно, така че според мен неговото заместване с нов технически директор може да е само положително.
- Заплащането беше добро, даже над средното в бранша. Никога не съм имал проблеми като забавяне на изплащането на заплатата или получаване само на част от нея, а съм работил в компанията доста години.
Всеки има право на собствено мнение, но аз лично съм много довелен от работата си в Есри и като прочетох коментарите, реших да го споделя...

Работих във фирмата преди години. Всички което е казала Мейби е вярно, но по мое време нещата не бяха толкова "затегнати", отчети се пишеха ежеседмично, не ежедневно.
От предните мнения разбирам, че ръководителят проекти Христо Зехирев е напуснал - лошо, беше хубав и точен човек.

Какво бих казал на всички бъдещи кандидати?:
- ако ви интересуват само парите - кандидатствайте, имайте предвид че ще си останете с първоначалната заплата, така че си поискайте повече още в самото начало;
- работата е интересна;
- за хора, които отдават по-голямо значение на уважение, работна среда и колегиалност - избягвайте фирмата на всяка цена.

Не се подвеждайте по мнението по-долу. Фирмата изгуби много служители напоследък (сами си правете изводите), сега търси хора и затова е поръчала това положително мнение (това по-долу). Идват опитни хора, привлечени от явно добрия, но изкуствено създаден външен имидж, не издържат и два месеца и си тръгват.
"Предният шеф" е уважаван и висококвалифициран ръководител проекти, който беше дългогодишен служител на фирмата. Въпреки огромното си търпение, накрая не издържа на уникалното за ИТ фирма управление и напусна. Новата РП няма никакъв опит и незнае къде се намира.
Ако страната не беше България и бизнес средата беше друга, тази фирма отдавна нямаше да съществува.
Всичко казано от мейби е абсолютно вярно!
Ако сте програмист, нямате особено голям опит и се причислявате към групата на малодушните хорица готови да пренебрегнат личното си достойнство, може би в ЕСРИ ще получавате малко по-висока заплата отколкото биха ви платили на друго място.
Аз също си търся възможности за изход. Сами преценете. Аз само се опитвам да ви дам възможност да направите информиран избор.

Фирмата си е супер. Заплатите са над средното за бранша и се получават редовно. Това дето долу е написано за бонусите изобщо не е верно. Поне аз винаги съм си го получавал за толкова време. Работата е интересна, с интересни проекти и нови технологии. Добре че се махна предния шеф. Новата РП е супер - изслушва, а не командва само. колегите са готини, макар и всеки със собствените си страности, ама то кой не е.