кремиковци https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Кремиковци, Квартал Ботунец, -, -, бл. -, вх. -, ет. -, ап. -&markers=София,Район р-н Кремиковци, Квартал Ботунец, -, -, бл. -, вх. -, ет. -, ап. -

кремиковци

колеги къде сте.Имате ли информация дали ще си получим парите или ще трябва да стачкуваме пред комбината

колеги кажете имали някакво развитие?
имали смилъл от тези дела за възстановяване на парите?

Ами гуд бай си е вече Комбината!
Списъците на имащите да вземат(ама друг път) публикувани. Чакай вече от умрял писмо и през съд да се мине все същото. Там пак си останаха над 1300 човека за охрана и консервиране... и доста охранителки и консерваторки с игрив поглед. Като погледне човек в спосъците на имашите да вземат не личи името на МАМА, а бе на Каназирева, нито на синчето и. Защо ли се питам, май нямам достатъчно интелегентност, та да сетя. А ние тук се питаме кога ще вземем, ами ако се изсмуче нещо отнякъде ще се раздеда на техните консерваторки и консерватори и АДИО, другите ще чакат..........
  Та това е.....
 Надеждата крепи човека и умира последна, а с нея и парите който имаме да си вземаме.

Парите ще си ги вземеме когато обяват комбината официално във фалит;информация от ЦУ.

Много се дразня на отворените,които твърдят,че има работа.По цял ден стоя в нета и чета обяви.Пуснала съм документи навсякъде,в това число и за неквалифицирана работна ръка.Няма работа,за жени на моите години.Нито съм за пенсия,ното съм млада.А парите от комбината изобщо не се знае дали ще вземем.Нито синдикатите ги интересува,нито държавата ни има закони за да ни защити.

колеги не се колебайте и осъдете комбината! моите колеги вече го направиха: отне им около 3-4месеца и около 500лв за адвокат и държавни такси, след което в решението от съда пише: да се изплатят неизплатените заплати, обезщетения+лихвите и разходите по делото!!!мен ме сакратиха скоро и като си взема всички фишове за обезшетения и уп и аз ще действам след около 2месеца. Процедурата е следната:
1.подавате молба до изпълнителния директор в деловодството за издаване на служебна бележка за неизплатените заплати и обезщетения примерно до днешна дата; (за около 1-2седмици ги издават)
2.подавате покана за изплащане на дължимите суми (и ги посочвате по месеци и самите суми) до Синдика в деловодството, след 7дни ако не са изплатили сумите...'
3.подавате искова молба до софииски районен съд след като сте си намерили адвокат: цялата работа по делото е около 500лв и 3месеца!
така или иначе ще трябва да ги съдиме защото 3те години давност текат - до момента 1г и 3мес са монали от първата неизплатена заплата м.12.2008г., след като минат тези 3г нямаме правно основание да си тарсим парите!!!Усилено се говори сред директорите на втория етаж в централно, че ликвидацията ще продължи до 10г и през това време какво, колко и на кои какви пари ще се изплатят и дали ще се изплатят е божа работа!
така, че действайте и успех!!!

Много хора съдят кремиковци,но това не значи ,че си получават парите.Сега в тази процедура за несъстоятелност възможността за получаване на пари е малка.СЕГА е момента за протести ,но синдикатите си мълчат.Нямат и никаква информация ще го бъде ли или не?Всеки един синдикалист си пази удобното кресло и въобще не му пука за ГОЛЬО.

аз продалжавам да повтарям че има работа но никои няма да ви покани докато си стоите и чакате в Кремиковци  . Просто уважаема г-жо Василева тарсете а не чакаите някои да ви организира дело Аз сама си го заведох и чаках  5 години но спечелих на всички инстанции и на Каназирева не и оставих никакав извор освен да нареди плащане на иска заедно с лихвите Но за това се изка  кураж а не писане и чакне на някои друг да го направи Бадете по смела и ще видите  че не е толкова  страшно Желая Ви успех Аз се казвам Долорес и знам че ако се борите ще спечелите всички дела

Я оная госпожа,дето толкова знае,да каже къде има работа,че да идем и ние.
Само си пишете,а никой не подкрепя идеята за съд.Времето минава,заплатите стоят не изплатени,срока от 3 години се изнизва неусетно.Въпросните работещи пенсионери колят и бесят в комбината,а ние ги гледаме.Не само коледни възнаграждения са взели,те и заплатите са си взели.Да му мислим ние,които чакаме.Трябва да ги съдим всичките на лични дела за морални и материални вреди,Така правят цивилизованите хора на запад.А ние сме робско племе,колкото по ни мачкат толкова повече мълчим.По всички параграфи плачат за съд.Ама ако ни е,има една приказка,всички заслужаваме управляващите си щом мълчим.Всеки се е сврял и гледа да се спасява поединично.Имаме да вземаме пари,а банките ни зачитат за нелоялни клиенти,не можем да плащаме вноските си.И от кой зор,някой ще ми обясни ли,защо съм длъжник,а децата ми са гладни.

Истината е такава,че трябва да се съдят тия мерзавци.Ако ние не се организираме,то никой няма да си мръдне пръста,щото нито работещите в момента нито тези които вече са изгонени от Кремиковци не заслужават такова отношение.Някой да сътвори в интернет една страничка в която да се пишат мнения по тези въпроси.Да може да отстояваме правата си.