ЕЛПАК /img/frontend/nomap.png"

Влязох в сайта на една от най-уважаваните в България фирми за медицинска апаратура - ЕЛПАК по конкретен повод и случайно отворих страницата с мнения на кандидати за работа. Признавам си, че нямах намерение да загубя половин час за да чета отзиви, а още по-малко да пиша каквото и да е. Възмущението ми обаче от претенциите на кандидатите за работа бе толкова голямо, че реших и аз изразя мнение.
Какви са тези кандидати за работа, които още на интервюто започват да се интересуват за социалните придобивки, гарантирани им от страна на фирмата. Задавайте на всяко интервю подобен тип въпроси и ще бъдете пожизнен безработен. Аз лично, след подобен въпрос веднага бих приключил разговора. Започнете работа, покажете какво можете да правите, донесете приходи за фирмата за която работите, а придобивките сами ще дойдат! Ако очакваш заплата 1000 лв. – трябва да донесеш ползи за фирмата поне за 2000. Ако искаш 2000 лв. заплата – осигури за фирмата поне 3000. Иначе няма да се получат нещета. Собственикът на която и да е фирма, освен заплатите на служителите, има още толкова много разходи, че…… - лицензи, осигуровки, такси, данъци, рекет от страна на всякакви държавни служители, глоби (особено големи, ако не плаща наложеният „стандартен” рекет) и поне още десет вида разходи, за които работещия за фирмата и не подозира.
Покана за разговор в събота или неделя е толкова неприлично предложение и тежко условие, че по никакъв начин не го приемайте – отклонете веднага подобни покани (както видях, че е направил единият от „специалистите”, търсещи работа). А не би било лоша идея, ако Вие посочите мястото и времето в които да се проведе срещата! А най-добре - останете си безработни и разполагайте с времето си не само през уикенда, но и през цялата седмица! А защо пък да стоите безработни, създайте си сами просперираща фирма и тогава Вие ще сте хората провеждащи „идеалното” интервю! Поне стана ясно, че от интервюта разбирате!

Успех на всички, които смятат да си пуснат документите в прехвалената фирма. Ако имате време за губене, пие ви се кафе с човек, който ви пита какво работи жена ви, майка ви, дядо ви, чичо ви, вуйна ви, и балдъзата ви,и къде живеете, откъде сте...  това е вашето място.
Кандидатствах за определена позиция, но управителя по време на интервюто ми каза, че всъщност искал да заблуди кандидатите, и нямал нужда от това, за което аз кандидатствах, а търсел само търговци.
Специални поздрави на господин управителя, който ме питаше дали съм женен, какво работи жена ми... Първо не смятам, че изобщо го интересува, и второ - ако не искам да му отговоря не му идва на ум, че мога да му кажа каквото и да е, което
Но след като е питал това и други кандидати както личи от мненията тук за негово сведение мога да му съобщя, че сестра ми е заместник - управител на една от най- големите софийски болници, и заедно с управителя участват в търгове за закупуване на апаратура.
Също така семейството на приятелката ми ( с която сме сгодени) притежава частен медицински център във Варна. И освен неговата фирма, във Варна все пак има и други които се занимават с продажба и сервиз на медицинска техника. Неслучайно ако кандидатствам някъде е заради самата позиция, защото искам да се занимавам с нещо определено, и мога да си избирам кога и какво да работя, заради самата работа, а не защото съм закъсал за неговата милостиня от няколкостотин лева.
Интересът ми към позиции във Варна вече приключи, тъй като ми предложиха работа в София!  Успех с набирането на търговци.

Защо толкова често излизат обяви за Варна, на всичките им обяви пише едно и също, само имената се сменят, и датите от които са валидни.
Започвам да имам сериозни съмнения за тази компания, тъй като поне за трети или четвърти път в рамките на тази година виждам техни обяви. Не знам какви са представите на ръководството но не е добре когато често си сменяш хората, или тези които си ги наел първоначално не успяваш да ги задържиш... Моя позната е техен клиент и е доста разочарована от сервизните им специалисти... а друг мой познат ходи на интервю за такъв, при което управителя му е казал: абе ти бе я гледай обявата, ние в момента само търговци търсим... Не знам толкова ли е трудно да проумешш, че като нямаш читав сервиз Варна е една шепа град, рано или късно клиентите ти ще го разберат и как ще си продаваш стоките като няма кой да ти ги ремонтира...

Благодаря много за мнението на Йорданова, предпочитам да поправям бойлери и микровълнови фурни, и днес да се прибера с 80 лв у дома, отколкото да попадам в такива схеми...
Скоро бях в Аксаково, видях едно русо девойче, с жълта кола на елпак ситроен С1, нямам нищо против да сме колеги, и да пием кафе. Просто имах работа и не успях да отида да се запозная с нея.

Пази Боже Вие или някой ваш близък да попадне в медецинско заведение със закупена или отремонтирана от Елпак техника! Изключително непрофесионална,примитивна и неадекватна атмосфера.назначават се хора без нужната квалификация,без дори да им се проведе въвеждащо обучение.Ако сте решили да започнете работа в това жалко подобие на фирма,направете го,но само за 6 мес.,защото след това(а вече и по време на изпитателния срок) ще Ви съсипят от смешни и абсурдни наказания,за които може да се чудите кой ли болен мозък ги е сътворил??!! Е,как кой?-естествено г-н Калайджиев! Ако сте честен и самоуважаващ се човек едва ли ще Ви се понрави да лъжете безскрупулно,да давате пликчета с пари(така нареченото ВТС) и така да станете неволно съучастник в корупционната схема с родното ни здравеопазване!.

Ще напиша впечатлението си от "интервюто" за работа, на коеот бях поканен.Господин Калайджиев е абсолютен мошеник и лъжец стил селски тарикат.След запознанство с него, започна интервюто с изречението:"Днес съм в настроение да отговарям,така че питайте."Дори не знаеше за каква позиция кандидатствам, коеот по-късно се оказа, че няма значение.Всичките обяви за работа, които са пуснати са за позиция "търговски представител", независимо как се нарича позицията, за която си кандидатсвал.Обясни ми, че ако пуснат обява с име търговски пшредставител, хората щели да се заблодят, и за това той ги заблуждава умишлено.Каква коректност само!След като разбрах, че позицията, за която търсят човек не е по специалността ми, го попитах в какво се изразява позицията,за която търсят човек всъщност."Трябва да продаваш,.... много" беше отговора.Единствения въпрос, който ми зададе на това интерю, беше какво работи жена ми.Естествено не му отговорих и си тръгнах.
Като цяло страшно некомпетентен и несериозен човек.В никаквъ случай не бих искал да имам трудови или каквито и да е било взаимоотношения с него.
Не си губете времето с тази фирма.

Някой знае ли какви заплати дават за сервизните специалисти във Варна? Който е запознат нека да разкаже как минава деня на сервизния специалист, върху реална заплата ли те осигуряват, както и дали се полага извъреден труд... Какъв е региона за който е ангажиран специалиста,  изобщо какви са условията и атмосферата.
Като видях колко обяви има пуснати се чудя целия ли персонал подменят, или са останали без хора срещу летния сезон, при положение, че един сервитьор 700-800 лв не ги харесва....

Всякаква информация ще ми бъде полезна!
Поздрави!

И на мен ми звъняха за интервю за събота. Питам: Вие работите ли събота и неделя? Отговор: Не, но така ни е по-удобно, тъй като имаме много ангажименти през седмицата. Казвам: Благодаря, но на мен не ми е удобно. А отсреща: Ще проверя дали е възможно да проведем интервю през седмицата и ще ви се обяда отново.
Сега, обаче, като прочетох коментарите, интервю с мен никога няма да има, независимо кой ден от седмицата е.

Днес бях извикан от служителка на Елпак за интервю за позицията "Търговски представител", но дотолкова съм шашнат от проведената среща, че не съм сигурен дори от къде да започна.
Като за начало, всичко започва с телефонно обаждане в Събота, представят ти се и ти съобщават, че в Неделя си на интервю за позицията "ТП". След като те уведомят затова ти трябва веднага да съумееш да ги попиташ в колко часа и къде ще се проведе интервюто, защото иначе рискуваш да затворят телефона, като след въпроса получаваш отговор, че срещата Ви ще се състои в КАФЕНЕ. В Неделя, среща в КАФЕНЕ, по обяд - звучи типично за едно интервю. Позицията, малко или много, изисква някакъв вкус, някакъв стил и добра външност, как точно денят и мястото за провеждане на интервю предполагат да си обуеш панталон, да си сложиш риза и вратовръзка? От сега Ви казвам - няма смисъл, ако получите обаждане и Ви извикат - не се притеснявайте, госпожата ( предполагам, че е омъжена ), която ще Ви интервюира идва с дънки и пуловер, които дори не и придават и някаква неформална официалност.
При пристигането ми в кафенето, ако не бях видял снимка на въпросната госпожа, която ми се представи по телефона нямаше по никакъв начин да я позная! Нито от въпросното кафене ще Ви насочат, нито тя е седнала на лесно достъпно място, нито има нещо, което да Ви подскаже, че именно ТЯ ще Ви интервюира. Отидох при нея, след като внимателно проучих фирмата и интервюиращата, но се оказа, че въпреки че уговорихме час има друг човек, който или не е бил приключил или е изместил уговорката си за по-ранен час. Приближих се към масата, тъй като се чувствах неловко да прекъсвам интервюто на друг кандидат, нищо че имахме уговорен час и въпросната госпожа ме изгледа странно и ми зададе въпрос "Кажете?", при което аз отвърнах, че идвам за интервю и тя ми посочи съседните празни маси и каза да седна да изчакам там, докато приключат. Изчаках 5 минути, но ми се стори много непрофесионално да накараш потенциален служител да стои сам на маса и да чака да му се обърне внимание и другото, което ми се стори нередно е, че тя ДОРИ НЕ ЗНАЕШЕ КОЙ СЪМ И КАКВО ПРАВЯ ТАМ.
Когато човекът преди мен приключи, забелязах, че си замина, въпреки че бях с гръб към тях, за да не ги притеснявам, но тъй като не е учтиво да се натрапваш, реших да изчакам да ме поканят на масата. Стоях и чаках, като на няколко пъти се обърнах да погледна към госпожата, но тя упорито се занимаваше с телефона си. След още 5 минути реши да го остави, но покана отново не получих, този път реших да стана и да изчакам да ми дадат знак и отидох към масата. Със сядането ми забелязах купчината от около 20 СВ-та на масата, скрито намекващи, че не си единственият чакащ. Разрови набързо купчината и успя да открие моята автобиография, вдигна я, погледна я на 2, на 3 и последва обичайният въпрос "Какво ще ми разкажете за себе си?". След като изтъкнах по-важни събития от досегашният ми професионален опит и приключих, се чу едно хоботене "мхм,мхм" от нейна страна, като може би това означаваше да продължа да си говоря, каквото си знам. След няколко секундно мълчание, госпожата каза "Ами, добре" и разговорът замря за няколко секунди отново. Последва ново изречение "Аз нямам никакви въпроси към Вас, Вие ако имате нещо да питате - питайте". Отначало се почувствах малко конфузно, тъй като обикновено интервюто включва някакъв диалог и някакви въпроси от страна на ИНТЕРВЮИРАЩИЯ, а в случая по-скоро аз се чувствах като такъв.. След поредната доза мълчание, усетих, че не вървят добре нещата и няма да бъде нормално интервю, в което да ми обяснят за фирмата, да ми разяснят детайли относно длъжността, реших, че ще трябва да взема нещата в мои ръце и задавам аз въпросите, но моите въпроси, логично, се изчерпаха след 5-тата минута, а и имайки предвид лаконичните отговори, които получавах от не повече от 3 думи, все се надявах, че ще получа някакви въпроси, но, уви, такива нямаше. След като се изчерпах, госпожата започна да ме приканя да задавам още въпроси от каквото и да е естество, за да се запозная максимално с нещата и да не се срамувам, тъй като в работата с лекари, доценти и кметове нямало да ми бъдат задавани въпроси на мен, а аз ще задавам на тях. Това изречение се нареди като номер 1 в класацията ми за най-тъпи отговори. Но това не беше единственият въпрос - любимите ми 3 отговора бяха почти идентични и МАКСИМАЛНО "ИЗЧЕРПАТЕЛНИ":
1. "Какъв е типичният работен ден на един ТП във Вашата фирма?" - Вие си преценявате какъв да Ви е работният ден, ние не Ви се месим
2. "Не уточнихме какво е работното време." - Работното време е от понеделник до петък от 8 до 17ч., при което последва друг въпрос от моя страна "А работното време наистина ли приключва в 17ч или се случва и да се остава" - Вие си преценявате до колко часа да работите, в 17ч. приключвате, но Вие си преценявате дали ще приключите тогава или в 19ч.
3. "Почивните дни твърди ли са, т.е. случва ли се да се работи в събота или в неделя?" - Вие си решавате дали да работите в събота/неделя, като искате излезте и се виждайте с клиенти и в събота/неделя.
След тези отговори изпаднах в шок и реших все пак да попитам защо интервюто не се провежда в офиса им, а в кафене в х-л Рига, надали е, за да се прави оборот на хотела. Отговорът беше, че офисът не бил удобно място за интервюта, а и кафенето било много приятно и предразполагащо. УБЕДИ МЕ, НАПРАВО ТАКА МЕ ПРЕДРАЗПОЛОЖИ..
На въпроса "Предлагате ли някакъв вид социални придобивки" - "Как така социални придобивки, какво имате предвид?". Съжалявам, но за интервюиращ да не може да ми каже дали имат или нямат соц. придобивки е СРАМНО.
След всичко това не издържах исках просто да прекратя всичко това, обясних, че нямам повече въпроси, изградил съм си необходимото за мен мнение относно длъжността и съм готов да приключим. Казаха ми, че след има-няма 3 седмици, когато госпожата се върне от почивка ще се свърже с кандидатите, независимо от обстоятелствата.

Всичко което е написано за тази фирмичка преди година две е напълно вярно.
Неприятна история и грубо отношение.
Черпят те кафе в някакъв гараж. "Интервюиращата" лелка седи,  гледа те и мълчи...
НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С ТЕЗИ хора