Файненшъл сървисис /img/frontend/nomap.png"

Файненшъл сървисис

Не се лъжете да започвате работа там! Постоянно се търси нов персонал, текучеството е огромно. Търсят офис асистенти или технически сътрудници, а всъщност работата е в кол център- продажби на финансови инструменти :D . Когато кандидатствах по тяхна обява ми се обадиха почти веднага, за да насрочат интервю за следващия ден. Условията, които изложи представящият се за "мениджър на екипа" бяха едва ли не, че "всичко е цветя и рози". Пояснявам: Работиш до 5- 6то число на месеца, за да си направиш продажбите след това си клатиш краката. Работиш с акции, облигации, злато, петрол на Световните финансови пазари, Уолстрийт и т.н. Заплатата е базисна 700 лв, но има огромни бонуси всеки месец, равняващи се на % от продажбите. Освен 21 дни платен отпуск по договор имаш ваканции за Коледа и Великден. Работното време е от 8.30 до 17.30. ДО тук добре. На първи ми т.нар. пробен ден трябваше да отида в 8.00 , за да видя атмосферата, да ме обучат и да се доразберем. Атмосферата в офиса е ужасна, ако смея да го назова офис. То е едно помещение сравнително не голямо, в което работят заедно 27 човека, които "заради естеството на работата" постоянно се разхождат, заобикалят те, а то е тясно и ясно какво се случва. В 8.30 настана пълна какафония, тъй като през цялото време гърми радио, телевизор излъчващ ситуацията на световния финансов пазар. Започнаха да диктуват някакви цифри, коти трябваше да запишем- цените на гореспоменатите стоки, цената на акциите на социални мрежи и тн. Един по един започват да стават и отговарят на текст, който е трябвало да научат на изуст през уикенда (това е "домашно", което се дава на всеки за събота и неделя). В помещението е позволено да се пуши, като на всеки час има почивка за пушачите, ако искат да излязат отвън. А тези, които не пушат- да продължат да си работят.Преди обяд всички служители провеждат "сел" (не разбрах така или иначе какво е)- всички започват да се разхождат из помещението и да говорят на висок глас по телефона, за да се "Създаде впечатление на ангажирана работна атмосфера". Забравих да спомена, че разговорите се провеждат по обикновени телефони с копчета, и явно не са чували за слушалки, с които да не се пречи на другите. Г-на, който проведе интервюто и имахме среща за 8.00 изобщо не се появи поне до обяд. ДОйде друг "мениджър на екипа" и ни извика новодошлите кандидати на обучение в рамките на 15 мин, в които ни разясни, че работното време само по договор е това, а е хубаво да се остава най-рано до 19.30, понеже "тогава продажбите са най-високи", а някои от персонала оставал дори до полунощ. Заплатата била % от изкараните продажби, няма никаква основна заплата,"Но колкото повече толкова по-добре за вас, а разбира се и за мен". Шок. За да си изкараш първите месеци заплатата трябва да привлечеш нови 400 клиенти. Обясни каква е работата и какво се изисква от нас: Обаждаш се на произволно избрани номера на обикновени хора или фирми (предимно на домашни номера). Представяш се (задължително всеки път) с различно име от твоето и предлагаш бързо забогатяване, незабвна печалба чрез инвестиции, за което трябва да ти дадат личните си имейли, за да изпратиш каталог с дейността на фирмицата. (Ако те попитат от къде имаш номера - казваш от различни регистри и т.н. Обясни ни се , че един контакт и данни за всеки един човек се купуват от Файненшъла срещу 0,70лв... Без коментар.) Ако се вържат добре. Това било стъпка 1 от 3. СЛушам другите покрай мен, за да "покажат следващите стъпки на практика". Стъпка 2- Обаждаш се, питаш измамения човек с коя банка работи, при което възкликваш, че след измислен брой месеци банката ще спре да работи и по-добре да си прехвърли парите към ФайненшълРепортинг. Ако откаже- започваш да заплашваш със съдия изпълнител. Направиха ми проблем, че се държа любезно по телефона, а "трябвало да се напада клиента, да се държиш агресивно с него, за да се съгласи". Както се подразбира в повечето случаи на домашните номера вдигаха възрастни хора, които искат да знаят от къде имаме личните данни- име, телефон, адрес. с Фирмите на които ме караха да се обадябеше същото. Третата стъпка не можах да остана да чуя в какво се състои, защото не издържах и си тръгнах на обяд.

Супер не коректна фирма не се лъжете да ръботите при тях ! Аз лично съм нямал проблем със заплащането но имах проблем с трудовата си книжка! Искам да Ви поитам някой бивш колега дали няма номер на управителя в софия ако има да пиши !

абе и аз незнам дали съм бивш служител или никога не съм бил техен служител.Хора не се лъжете,това е пълна измама и подигравка,не толкова с труда Ви , колкото с вашете достойнство и чест.Разчитате на някакъв доход ,нещо от което зависи хляба на масата Ви , шоколадчето на децата Ви,а тях това не ги е грижа,оправяй се сам , няма пари, няма договор,няма дори да Ви вдигнат телефона когато се обаждате,няма да Ви дадат никакъв отговор.Затова забраветге за тях колкото и отчаяни да сте , колкото и да Ви трябват пари /нямя да Ви платятпросто/,не допускайте да се подиграват с Вас.

Некоректни работодатели.Не се лъжете! Сумите, които ви обещават са недействителни. Дават 5 лв на направена полица, като преди това са обещали да дават по 10. На въпрос защо са постъпили така към ръководител на фирмата,отговорът беше, че не са обещавали по 10 и съм разбрала грешно.Никога повече не искам да чуя за тази фирма.Ако искате да се занимавате с това,станете агент към определената застрахователна фирма, където ще ви дават средно по 20 лв на полица.

Какво им е некоректното..дайте малко повече инфо..!?
Че сега в момента разбрах че пак набират хора..!?

Какво мислите за  Файненшъл сървисис като работодатели?

Супер некоректни, чудя се моето мнение ли е първо, пишете, много бяхме балъците