Индитекс Груп /img/frontend/nomap.png"

Индитекс Груп

Една от малкото коректни фирми. Заплащането е над средното за България, но натовареността е много голяма. Има възможности за развитие, както и привилегии. Ако обичате модата и искате да се развивате в тази област, то това е вашето място!

Здравейте! Бих искала да попитам дали имате някакви наблюдения от Зара в Парадайс център и като цяло от работата за този бранд? :)

Някой има ли мнение за магазин Oysho - Serdika?

Факт, че заплащането е всеки месец на конкретна дата, ако датата е почивен ден, парите се превеждат по-рано, но за сметка на това никога не можеш да знаеш каква заплата да очакваш, няма как да засечеш дори реално за какво и колко пари взимаш. Доста неща се крият. Развитието е на база връзки и симпатии. Относно графиците и работното ти време - също не можеш да си сигурен. Един ден "остани повече" (без предупреждение), друг ден "ела на работа", въпреки че си почивка. Виновен си винаги за всичко, нормално за йерархичен тип система. Колегите са търпеливи, добронамерени, разбират те до момента, в който не им се отвори възможност да натопят и изклюкарят, само и само да се харесат повече. В началото всичко е прекрасно и розово, всички се държат точно, както си мечтал в перфектната фирма, докато не дойде моментът, в който видят, че бачкаш, и че ще се задържиш във фирмата, за да могат да те използват.

Здравейте :)
Прочетох противоречивите мнения, които са дадени за фирмата, но ме интересува конкретно "Зара" в Бургас.
Ако има някой, който е работил в Галерия, нека сподели опит :)

Здравейте, начетох се на всякакви субективни коментари за Индитекс и искам само да ви кажа, че това е един от най-коректните работодатели в България. Относно брандовете това, което знам е, че Пул енд Беър е брандът с най-силно изразен екипен дух и позитивна атмосфера в магазините. Ако някой не е успял да се впише в екипите , то по-скоро трябва да се замисли дали е бил достатъчно добър, за да бъде част от екипа на един от световните номер 1 в ритейла -Индитекс! Така, че нека всеки се замисли преди да пише коментари !

Здравейте, искам да разпитам за фирмата Индитекс Груп (Pull and Bear) бях поканен на интервю, заслужава ли си фирмата да и бъде отделено време и при евентуално назначаване нерви или хората работещи там са как да кажа " глупави, некомпетентни връзкари" Интересува ме главно отношението към работниците, защото нямам намерение някой в най-лошия случай по-малък от мен да ми потъпква честта, благодаря :)

Здравейте на всички,
тъй като чета доста и разнообразни коментари, бих искал да ви разясня из основи, за какво става дума и много моля некомпетентни хора да не коментират!

1. Фирмата е хубава и коректна, като изключим отделни некадърни индивиди в нея!
2. Заплащането е добро за страната и винаги се получава на датата или преди нея, ако се пада почивен ден!
3. Работното време се спазва, но само в определени обекти!
4. Работното облекло което се дава, за мениджърите е горе долу добре, но за продавачите е гадно почти винаги.
5. Отношението на хората по високите нива не струва, поради факта, че са некомпетентни и гледат да си измият ръцете с служителите по магазините.

Относно работно време и обектите за работа, един от предните коментари е за Варна Гранд МОЛ..... тъй като имам опит във почти всички магазини на марката ПУЛ ЕНД БЕЪР в страната мога да дам мнение!
Не разгеждайте ИНДИТЕКС, като едно цяло и еднакви условия! Има огрмна разлика между брандовете!
Така... ПУЛ Варна е супер, като колектив, мениджъри, продавачи и т.н. работното време се спазва на 100% допълнителните часове се заплащат и смените се нагаждат според желанията и възможностите на всеки.
София - Парадайс - пълна греда! Мениджърката е супер некадърна. Смените се нагласят както и падне, отработените часове не се записват в голяма част от случаите, почивките не се дават на продавачите и винаги се работи в хаос, безпорядък и голямо напрежение. Колектива там се сменя през няколко месеца!
София - Сердика - същата работа, като парадайс, мениджърката е бившата регионална за България, ПЪЛЕН ХАОС и при нея.
София - THE MALL - там бе дори по зле при последния управител, защото си нямаше понятие от управление на хора и начини на работа.
Това са част от проблемите, които изредих.... много повече са но няма да ми стигне мястото тук, да ги опиша.
Тези проблеми произлизат от "главата" рибата от там се вмирисва! HR-а на бранда е много зле! никакъв качествен подбор, никакви аргументи за изискванията които има (казано така: аз не знам, как да стане, но трябва да стане) подбират се кадри буквално по симпатии, по зодии и хора, които според тях са лесно манипулируеми, за да им играят по свирката.
заради въпросните "Шефки" се карат и извънредни смени, които не се заплащат, нарушават се правилата за почивки, отпуски и т.н. Правила наказуеми със солени глоби.
И така нататък.

Обобщение: добра фирма с добро заплащане, но с кофти звена! Както знаете във всяко стадо има мърша!
Всяка побългарена фирма, в която се издигат глупави хора, поради други заслуги, става това, което ще видите и в тази!!

Дано съм бил полезен, ако имате конкретни въпроси за бранда питайте, с имена ще ви ги назова :)

До Рашкова

Г-жо, това е сайт за работодатели и потребителите тук ги оценяват като такива.

Несъмнено политиката към клиенти е добра. Политиката към служителите също, докато не стане въпрос за уважаване на служителите. Все пак не става дума за складова база, в която работят машини, а за хора, които трябва да бъдат мотивирани, а не обратното.

Това което виждам като коментари от бивши служители е изключително лични мнения, базиращи се на една случка, или един човек. Според мен не е хубаво злословене, което се базира само на една случка или човек, който няма никаква гаранция, че още е там дори.
Компанията Inditex е с изключително добра и отговорна политика спрямо клиенти, персонал или който и да е било с контакт до фирмата.