САЛАМАНДЪР АСО ООД /img/frontend/nomap.png"

САЛАМАНДЪР АСО ООД

В Трудов Договор № 4231 (на всеки...6 месеца !?)... ОСНОВНОТО МЕСЕЧНО Възнаграждение е В РАЗМЕР на 510лв.,А ДЕ ФАКТО Получавам...420лв.-"ТЪЙ БИЛ МИ ОПРЕДЕЛИЛ Работодателя(ВисшСъдебенСъвет)" КОЛКО Е ВЯРНО И ДАЛИ Е ЗАКОННО!?
-За 2 години Стаж ми се"полага"...1.2%.,НО КАТО НЯМА Фиш?
-ОСНОВЕН ПЛАТЕН ГОДИШЕН ОТПУСК - 20 дни, за ТАЗИ 2019-та
година Ползвах...5, ще видим за Останалите 15 кога ще...?
-Забелязвам,че са ОПРЕДЕЛЕНИ СТРОГИ(НАЙ-ТЕЖКОТО ПО СТЕПЕН Дисциплинарно Наказание-УВОЛНЕНИЕ)Наказания-НЕСЪТВЕТСТВАЩИ НА РАЗМЕРА НА ЗАПЛАТАТА-(Минималната за СТРАНАТА Е 560лв.,а ТУК Е ОЩЕ ПО-МАЛКА-510,а тази ЗА ОБЕКТА Е ОЩЕ(ЗАЩО ЛИ!?),ПО-МАЛКА???),КОЕТО ме поставя в НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ-НАРУШАВАЩО РАВНОПОСТАВЕНОСТТА В ДОГОВОРНИТЕ Отношения-по КОДЕКС !! "Обяснението е,че като не ме харесва,Отвън има други фирми И ЗА Нас Трябва да се
ПРЕДОГОВОРИ Обекта, но чакат Края на Срока"-и толкова!?ЗАЩО НЕ СА ИЗИСКАЛИ АКТУАЛИЗАЦИЯ ЗА 560лв... МИНИМАЛНАТА Заплата, а Ни ТОВАРЯТ С НАЙ-ТЕЖКИ Наказания-ЗА КОИТО ТРЯБВА ПОНЕ...1 000лв.!?НЯКОИ Сигурно Ги взимат,но ТОВА Е ТЕМА-ТАБУ!!!
Поразпитал съм Приятели-КОЛЕГИ от Други ФИРМИ И ТЕ МИ СЕ...ПРИСМИВАТ, ЧЕ СТОЯ...за само 420лв. И ТО НА ФИКТИВЕН ТРУДОВ ДОГОВОР !?
-АКО ИМАМ ОСНОВАНИЕ: искам си Разликата !!
-Сигурно ще кажат:НАПУСНИ,ЗА ДА СИ СПЕСТЯТ... ОКРАДЕНОТО !!?
-ПРИЛИЧА ЛИ СИ МОЕТО ИЗЛОЖЕНИЕ,Тук,с...ПРЕДИШНИТЕ??

ХОРА АЗ СЪМ РАБОТИЛ ГРУБО ПРЕДИ 19 Г В ТАЗИ ФИРМА.СЪЗДАДЕНА ОТ БИВШИ ЧЕНГЕТА ВОЕННИ И ДР.ТЕ ЗНАЯТ ВСИЧКИ ТЪНКОСТИ НА ЗАКОНА НА РАБОТНИКА.ВЪРВЯТ ПО ТЪНКА ЛИНИЯ И ТАКА УКРИВАТ ДАНЪЦИ И ДР.ПАРИТЕ НИ СЕ ПЛАЩАХА НАРОЧНО НА РАКА ДА НЯМА СЛЕДА ЗА УКРИВАНЕ НА ДАНЪЦИ И ДР.ПРОСТО ТЕ СА БИВШИ ЧЕНГЕТА И ЗНАЯТ ВСИЧКО.КАКТО КАЗАХ СЪМ РАБОТИЛ ПРЕДИ 20 ГОДИНИ ТОГАВА И СЕГА ТЕЗИ ОХРАНИТЕЛНИ ФИРМИ СИ РАБОТЯТ ПО ЕДНА И СЪЩА СХЕМА.ТЪРСЯТ БАЛЪЦИ ДА РАБОТЯТ БЕЗ ПАРИ,ЗАКЪСАЛИ ХОРА ИЛИ ПЕНСИОНЕРИ ИЛИ ДЕЦА НА 18 Г КОЙТО СА СЪГЛАСНИ НА ВСИЧКО ОТ НАЧАЛОТО

От далече мирише на гнило и личи,че тази фирма е създадена и се управлява от експлоататори в които няма нищо човешко.След обаждане на указания телефон в обявата за набиране на охранители,ми дадоха адрес на който да отида лично.При срещата само ми записаха името и тел. за връзка.Загубеното от мен време и направените разходи са за тяхното удоволствие да се покажат колко со велики.След 4 дни се публикува обява в Jobs.bg вече с име на фирмата,но без тел. и адрес за да не се разбере,че става въпрос за същите.Тогава си пращам CV за кандидатстване и на слевващия ден ми се обажда по тел. един господин и след изясняване кого търсят без да стане ясно кой ме търси,се провежда следния разговор:"Ти идва при нас и сега си пратил CV.Ако искаш да започнеш работа ела да уточним подробностите .Заплатата е 300лв на месец. Не мога да ти кажа на кои обекти ще работиш.Заявих че това заплащане не ме устройва при положение,че има и нощен труд, за да не разчитат на мен.Тогава господина отсреща съвсем авторитетно ми заяви,че това е положението и повече приказки на пазара.В следващия момент започна да ме разпитва колко са ми пътните разходи за да ида на работа и започна да ме убеждава колко много ми остава чист доход.Ако искам мога да взема и 480лв.,ако работя в дните за почивка и направя 24 работни дни(те давали такава възможност).Но тук не се приспадат транспортните разходи,за да се покаже големия доход.Според мен ние трябва да си правим сметка на парите,а не някой си.За да могат да предоставят възможност за допълнителни смени,нямат неоходимия персонал,което също говори що за коректна фирма са.

мнение от ханко

"Добре ,че до сега не са се случвали инциденти,та всичко е мирно и тихо."

- Ханко, не е вярно, че не са се случвали. Имаше нападение от въоръжени с дълго оръжие крадци. Бяха бити охранители. По чудо нямаше кражба, защото охраняваната стока е била изтеглена в предишния ден.
- Обектът е почти изцяло разграден двор, без осветление нощем.
- Шефовете лъжат клиентите, че ги охраняват повече охранители, отколкото обещават; лъжат охранителите, че им плащат каквото трябва; не оставят документ в охранителя, който да удостовери, че наистина работи и затова накрая, след напускане (или междувременно) не може да докаже, че работи наистина.
- С една дума – стойте далеч от тази фирма и при първа възможност пуснете по следите им данъчен и финансов контрол, полиция и каквото се сетите още.
- Единия от собствениците (малко име Стоян) е интересен с това, че просто е въртял бизнес като сменя офиси и името на фирмата. Преди „Саламандър” бил „Аякс”. Прави формален фалит и се покрива. После продължава с верните си хора нататък. Това е информация от охранител от Саламандър, който го е разпознал и е гледал шефа да не го разпознае.

На вниманието на кандидатите за работа.Кандидатствах през сайт за работа въпреки че мнението ми за тази фирма не беше особено добро.Занимавам се с охрана от 1995 или по точно часттна охранителна дейност,останах без работа преди известно време.Кандидатсвах за позиция СОТ.Поканиха ме на интервю,това което ми направи много неприятно първо впечатление е че никой не си подаде ръката и не пожела да се запознае с мен и другия кандидат за работа,но да не издребняваме.След като чакахме един час да се случи нещо,дойде някакъв който отново не пожела да каже,ей момчета ас съм този и този,но както казах това са подробности.Фрапиращото е следното,за да ни проверят как караме кола щели да викнат учебен автомобил на когото да платим по 10лв.да прецени инструктора как се справяме.Ами байчовци има автобиография вижте на какви позиции,съм работил,не не би, такъв бил рвдъ във фирмата.Моето мнение не се занимавайте с хора който не занаят как се провежда интервю,от такиви нв очакваите много,но всеки както си прецени

Г-н Пенев, в скоро време ще бъдете проверени от Национална инспекция по труда и Държавен финансов констол заедно с икономическа полиция. Как ще скриете пенсионерите без договори и как ще скриете декларациите, че работникът няма претенции към фирмата при напускане-незнам, Може би Райчето-врабец в атака-ще ви даде съвет-както винаги!
успех при спасяването от проверките!

Обръщам се към кандидатите за работа.
преди да отидете в тази фирма си задаите вапроса искате ли да работите в клуб на пенсионера за мизерно ниска заплата и някакви дядковци да се отнасят с вас като с отпадък и освен това да имат високи изисквания спрямо работата ви .

Г-Н Пене ,омръзна ми да ходя постоянно при вашия служител от човешки ресурси/Митов/,който постоянно ме лъже че ще ми се обади ,а станаха почти две години откакто ме лъже .Защо изобщо обещавате на хората,като не ги назначавате? Защо само гледате да наемате пенсионери,като те ходят само да преспиват на обектите и реално няма охрана.Добре ,че до сега не са се случвали инциденти,та всичко е мирно и тихо.Премислете нещата и наемайте повече млади хора,които искат да си подпомагат семействата,а не само пенсионери да вземат и пенсия и заплата.

Боже, никой ли не смее да си даде мнението за фирмата? Или ви е страх да не загубите голямата си заплата+големите осигуровки? Или 40-те работни часа за месец? Или ви е страх от проверка от инспекцията? Скоро напускам, не ми се работи в старчески дом!

Има нещо гнило - защо не се назначават по-млади хора на работа в Саламандър Перник? Или е по-добре да се назначават само възрастни /старци/ защото на тях може и да не им се пускат трудови договори, да не им се внасят осигуровки. Имам чувството, че съм започнал работа в Старчески дом!? Според мен, това е охранителна фирма, а не служба за социални грижи за стари хора с начална деменция! Та какво ще спечели фирмата от това - едни мизерни осигуровки ли? И какви са тези "времянки" - също без трудови договори и ОСИГУРОВКИ?! Ами ако стане нещастен случай с някой от тези "времянки"? Не ми се мисли! Да пази господ!
Господин Пенев, обърни се към младите хора, те не само че имат нужда от работа, те имат желание да работят, и не на последно място имат нужда от трудовото си възнаграждение, което биха изработили с желание, стига да не им го отнемате в по-големия процент - не подценявайте младите, те са хората, на които можете да разчитате.
Какво друго да кажа - впечатлението ми от обслужването в Офиса Ви е следното - при назначаването ми контактувах само с господина от "Човешки ресурси" - не запомних името му-но съм впечатлен от добронамереното му отношение, от съветите, които ми даде, от професионалните напътствия. Останалите - те просто не забелязаха, че в Офиса е влязъл жив човек! Какво пък, един обикновен охранител, кой ли трябва да го забелязва?
За сега - стига! Нека понатрупам впечатления и пак ще се включа.
Желая успехи на "Човешки ресурси" и на всички останали в Офиса, които не ме забелязаха!