Вагоноремонтен Завод - 99 АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Септември, ул.Л.Каравелов, 2 В&markers=Септември, ул.Л.Каравелов, 2 В

Вагоноремонтен Завод - 99 АД

За мераклийте, завода е от трета категория труд, но реално попада в първа категория- в смисъл- работната атмосфера е в постоянен прах, метал, бои във въздухът изпарения от шлайфове телоподаващи, оксижени и мотокари...След работно време, ще ви трябва голямо количество шампоан и сапун за да измиете мизерията от себе си, защото се връщате черен като миньор в къщи.Приемат ви като заварчик или шлосер но реално сте магаре, метач, общ работник - навсякаде където ви пратят и незнаете утре какво ще работите и да започнете нещо може да ви кажат-остави отивай там.Работни дрехи недават, копувате си ги вие и ако имате късмет ще изкарате с тях около месец, в началото ви дават една каска и ръкавици-това е.Работи се понеделник-петък в началото и после започват изнудванията да се работи и събота - неделя...Понякога ви карат да седите повече от работното време в порядъка от 30мин. до 2часа, като това време не ви го заплащат!Договора за работа е 420лв за 2016г. и 80лв за остъпка за храна в стола за месеца - общо 500лв заплата.Инфото е за новопостъпили хора, като заварчици, шлосери и др. без връзки и подмазвачески истории...За другите а те са над 65% от хората - заплатата е най малко трипъти в повече-на ръка от касата в администрацията.В този завод има текучество на хората, които реално са в пройзводството, които работят на минимална заплата и си повреждат здравето, като попадат след време в някоя клиника за белодробни заболявания или умират-35% и издържат останалите 65% търтей...Ако имате робско самочуствие или сте мазохисти-заповядайте, постоянно търсят балами.

Който си мисли да работи в ВРЗ 99 трябва много сериозно да предцени какво иска от работа там може спокино да се реализира някоя "кифла" но не и знаеш и можеш човек.
Шефа е много благосклоннен към млади и отзивчиви момичета с приятна външност.
Ако сте мъж ще духате супата
За заплащането кой колко си изкара на сестри, брачеди и роднини повече
уважение там такъв термин не съществува
привилегии- няма само да бачкате
фирмена сигурност - има ако ви преведът парите на време
ангажираност - да си почивате няма да ви оставят освен ако не сте родата
потенциал за развитие- минимален клонящ към нула освен ако не сте  Стиван Хокинг
 Местоположение- горе доле
колеги - има читави хора но трябва дасе пазите от брачедите и лизачите
работна среда - мизерия

Какво да Ви кажа още за ВРЗ-то има много брадчеди, роднини и даже цели додословия. Ама има и друго, там май неостанаха вече и кадри. Всички които са в час вече ги няма. Има само РАЯ както ги нарича там шефа им. Нека си бачкат за безпари и да си чакат заплатите. Все трябва да има и вярващи, че ще се оправи.

Не знам защо има още кои да работи във „ВРЗ - 99”АД. Завода не плаща заплати само някакви мизерни проценти от преди 2-3 месеца. За месец ЮНИ и АВГУСТ 2010г. има задължения към работниците си. През 2011г. почти за всички месеци има задължения. Хората се пускат в неплатен отпуск без всякакво законово основание. При напускане за неизплатени задължения прекратява изплащането на дължимите суми и обезщетения. Работниците и състава на завода напускат масово.Имали институция която да може да направи нещо по въпроса. Как да си получим задълженията до кога трябва да чакаме за да се сети да ни плати.

Емил Йончев, управител на ВРЗ99 гр.Септември не е плащал заплати на работниците си за проледните 3 месеца-ноемврир декември и януари.
По шокиращото е, че не са плащани осигуровки на всички работници към задължителното доброволно пенсионно осигуряване за година назад, въпреки, че от тях са събирани вноски. Националната агенция по приходите не предприема никакви действия за да ги застави да плащат тези осигуровки, въпреки, че е подадена информация за дължимите вноски а реално не са осъществени.