ВИ ВЕСТА ХОЛДИНГ /img/frontend/nomap.png"

ВИ ВЕСТА ХОЛДИНГ

Да си кажа и аз мнението, вече като бивш служител в една от фирмите на холдинга. Все пак работих там почти 5 години. Доброто: приятна обстановка, приятни и интелигентни колеги , всеки е експерт в работата си, заплатите се изплащат редовно, осигуровките са на реалата заплата. Не толкова доброто: почти всеки си е в отделна стая, нямаш много контакти с другите, малко ти е скучно така, обедната почивка е половин час, няма интересни близки заведения и магазини. Държи се да се спазва работното време в офиса – 8 часа трябва да си там. И пак всичко си зависи от позицията ти – има хора, които излизат често, други са все в офиса.

Категоричното ми мнение е, че предишните отрицателни коментари са изключително сдържани. Потвърждавам, че получавате заплатата си в края на месеца (вярно е, че първите 2 месеца не получавате заплата), не се налага да оставате извън работно време (фирмата е малка, работата не е нещо особено, възможност за развитие - никаква), колегите са мили (половината от тях само в началото, т.е. докато разберете какво вършат зад гърба Ви), а г-н Серов успява да се сдържа през първите 2 месеца пред всеки нов служител. Но ако Ви се наложи да ползвате болничен за Вас или Ваше дете, то г-н Серов ще Ви обясни, че по закон трябва да дадете 3 дни предизвестие (не мога да предложа идеи как да изпълните изискването). Дано Ви се наложи само веднъж в годината и то за 1 или най-много 2 дни. Ако си позволите повече - по-добре не се връщайте. Споделям позицията, че никой не може да Ви унижи ако Вие не му позволите, но ако Ви допада ролята на роб в работно време - ще получите поле на изява. Дано сте добър в интригантството, защото ще Ви бъде нужно. Ако наличието на охрана, камери във всички стаи и др. средства за следене и контрол Ви се струват плашещи, както на мен в началото, то повярвайте, те са най-малкия проблем. Мога да предложа само един съвет - отделете още малко време за намиране на работа, потърсете друго място. Успех!

ЗДРАВЕЙТЕ,ПРИТЕЖАВАМ БОНОВА КНИЖКА ОТ МАСОВАТА ПРИВАТИЗАЦИЯ,ВСИЧКИ БОНОВЕ СА В ТАЗИ ФИРМА,НЕ СЪМ ПОЛУЧАВАЛА НИКАКВИ ДИВИДЕНТИ ОТ 1998Г.КАКВИ ПЕЧАЛБИ ИМАТ И ЗАЩО НЯМАМ ДИВИДЕНТИ?

Работя в холдинга от няколко месеца и преди да кандидатствам по обявата се запознах с отрицателните мнения тук. Бях одобрена и от своя страна реших да приема и да си дам възможност да натрупам свои впечатления, да си създам свое мнение. Ето какво наблюдавам аз:
1. Колегите ми са изключително мили и приятни за общуване, съвестни относно работата си, съдействат ми винаги.
2. Не съм чувала Г-н Серов да общува със служителите си по друг начин освен с уважение и търпение.
3. Камерите не ме притесняват, не правя нищо тайно на работното си място.
4. Получавам заплащането си редовно, без нито ден закъснение, в размера, който бе уговорен. Имам трудов договор.
5. Атмосферата в офиса е спокойна и приятна.
6. Работното време се спазва (не сме задържани или викани допълнително, както винаги ми се е случвало в предишните фирми)
Успех на всички!

Работила съм към холдинга. Реших, че в банка ще е по-добре и сега съм в една. Но разбрах, че не е по-добре.
Ще се опитам да направя обективно  сравнение. Защото идеална работа и работодател няма. Но поне могат да се сравняват.  И на двете места има камери. И на двете никой не им обръща внимание. И на двете места има минерална вода. И на двете има допълнително здравно осигуряване. В холдинга имахме ваучери за храна. В банката -не. Холдинга е в красива стая, по 1-2-ма човека в самостоятелна стая. С кухня, с микровълнова и хладилник. В банката няма такива екстри. В холдинга имах 1 шеф - собственика. В банката са доста. Че и вътрешен одит има-те са страшни. В банката има безкрайно много процедури и правила и ограничения. Например нямам Интернет нормален. В банката работата, натоварването, отговорността са много сериозни.
За доносите - не знам. Не съм разбрала. И не вярвам да е имало, защото сме си в отделни стаи, с готини колеги.
В банката също има свестни колеги. Но от шефовете направо трябва да се пазиш.
Ами това е. Надявам се, че съм била полезна. Като напусна банката ще пиша и за тях на тяхното име в този сайт. Успех с намирането на точната работа!

Не съветвам никого да започне работа в този холдинг, нито да има някакви отношения с неговия собственик- т.нар. г-н Виктор Серов. Холдинга привлича служители с лъскави  обяви и примамливи обещания за бонуси и социални пакети ,  но веднъж попаднали  в него, ще останете неприятно изненадани. Само малцина богоизбрани могат да се възползват от тази екстри, по-голяма вероятност има да не си получите възнаграждението за 1-2 и повече месеца, защото заплати се изплащат в края на месеца за изработеното през предишния. Можете и да не покажете резултатите, които се очакват от вас. Тежко и горко Ви. Ще бъдете изиграни по най-подлия начин, който можете да си представите.  Собственикът е изградил "комунизма" в най-грозния  му вариант- подчинение,унижение, потъпкване на човешкото достойнство, доноси, камери има навсякъде от входната врата до коридорите и на всяко работно място. Ще бъдете следени и наблюдавани непрекъснато .  Като "истински комунист" човекът има "очи и уши "навсякъде. Ако уважавате себе си, бягайте далеч. И да работите до скъсване, не разчитайте, че ще ви оценят. Споделям мнението си с много болка и разочарование.

Работата , в която и да е от фирмите на холдинга е изпитание за всеки уважаващ себе си средно интелигентен професионалист.Работната атмосфера е изключително тягостна ,изпълнена с напрежение и следене.В работните помещения има камери, които следят всяка ваша стъпка. В кабинета на Серов има голям монитор , на който той наблюдава всичките си служители. Работните заплати не се изплащат редовно, за болничен лист или отпуска просто не питайте.Непрекъснато ще бъдете обект на наблюдение какво сте казали, защо сте го казали,и разбира се глоби за най-невероятни неща. Текучеството във фирмите е огромно. Единствените които работят от по-дълго време са там не заради професионализма си , а заради наведените си глави  и безпрекословно изпълнение на откачените прищевки на така нареченият управител Виктор Серов.