АГРОИН ООД /img/frontend/nomap.png"

АГРОИН ООД

здр.интриганти!пьрво ще ви кажа че това не е място кадето трябва да се обсаждат данъци,сив сектор и други.Никой не може да се намиса в политиката на дадена фирма,затова че спрете да пишете пълни глупости.Колкото до последното изсказване евала стискам ти ръка пич(пичка).Хубава техника слаб сервиз.Никакъв!!!!!Срамота!!!!!Много клиенти се отдръпват от машините и от фирмата заради това важно звено в бранша.Дано да има скорощно отрезвяване от страна на управата.Евала на момчетата от силозите,но те са употребявани зверски и скоро всичко ще свърше!!!!!УСПЕХИ КОЛЕГИ

За съжаление пак празни приказки се говорят ама айде... То човек като знае едно - едно си повтаря, а и се знае, че хора като тебе Бояне излезнат ли от фирмата друго нищо не могат да правят... затова те разбираме всички, че ще сипеш само добри думи за агроин.На агроин им трябват баламурници Бояне. Така наречените еднодневки, дето ще бъдат изцедени, намачкани и обиждани през цялото време!
Баба меца, лъв, лъвица?! агроин не е пример за нормално работно място, един умен човек, когато не получава нищо (при всички напуснали, а даже и при настоящите служители) е нормално да помисли за себе си, а не само за фирмата. Един нормален човек с разум в главата си не би останал на това място, а би потърсил, по-добро, както направиха и всички напуснали досега. Ако ти не искаш да се развиваш и просто си мислиш, че като са те издигнали малко в дадената ситуация си нещо повече... жалко за теб, обратното е! управата вижда, че им бягат хора и прави поредния грешен избор, но не ми се коментира...
Само не разбрахме мтел-а защо е намесен. Мтел не ме интересува, навсякъде има неуредици предполагам. Доколкото знам Марто се премести там и евала му правя за куража да се махне от тая умряла фирма. Марто ми е бил пред погледа толкова време и ме беше яд като го гледах да дава толкова от себе си, а никога не беше оценен, както и аз. Него не го коментирам...

2000, в смисъл!?! Какво имате предвид?

Е поне се стремите към по-добро:))) Продължавайте! Имате още да се стремите докато стигнете нивото на останалите!

Ехх... Иван, Иван... :) Жалко, че не схвана играта на думи и оттам последваха никому ненужни дълги обяснения с подточки...
  Всъщност, никак не ми е важно, дали си Иван, Драган или Петкан, и на колко точно лета си...
  Форума тук е организиран с цел да даде ясна представа на заинтересования читател!
 Но ти, критикувайки ме, услужливо си пропуснал частта от постта ми, в която споменавам доброто заплащане в АГРОИН ООД, като единствена положителна придобивка.
 Но, както вече казах, всяко нещо си има цена... Споменах и някои примери. А ти, Иване, защо не разкажеш за момчето, което изгуби живота си, бидейки вярно на работодателя?!? Бързайки, бързайки... от един обект към друг, дори с личен транспорт... На крехките 24 години... За да може вездесущият собственик да спечели още някой милион, незачитайки никакви човешки права и норми.
 И за него ли работата във фирмата се оказа "голяма лъжица"? И той ли е бил некачествен служител?
 А защо не разкажеш за другото момче (също не повече от 30-годишно), което в заслуга на това, че от години работи за въпросната компания, получи осакатена ръка, откъснати пръсти... ?!?
 И той, предполагам, е сред тези "70%"...
 Разкажи, Иване, нека бъдем коректни докрай, нека покажем и герба и стойността на монетата.... Нека покажем стойността на човешките живот и здраве в АГРОИН ООД...
  По "български" или не, нека се знае цялата истина, какво може да очаква и ще получи човек там!

п.с.: Като се замисля малко... И като се върна назад и поогледам предходни мнения... Забелязвам, че един и същ човек в два различни свои поста, е дал различни оценки за едно и също нещо...
 Това ме навява на мисълта за някаква несигурност в изказването... Т.е. изказващият се не е много сигурен в мнението си и дефинира работната среда, придобивки и колеги в АГРОИН ООД по коренно-различен начин. :)

Не съм съгласен с голяма част от мненията,типично по български "Защо да не си оплюч старата работа".Не знам по какви причини сте си прекратили отношенията,но нещата не са точно такива.Вярно е шефовете не винаги се отнасят с подходящото уважение,но според мен е нормално,всеки иска като плаща на някой той да върши работата и задълженията си,а това,че някои се скатават и се мъчат да минат метър не прави шефовете лоши.Относно заплащането,според мен е много добро,вярно осигуряват на по малко,дават повече на ръка,но навсякъде е така,тези неща са ясни,няма смисъл да се дават пари на държавата,всеки работодател го прави.Работата е малко тежка,напрегната и не всеки издържа на темпото,наистина няма точно регламентирани задължения,когато постъпваш на работа,ама кажете ми къде има.Навсякъде е така,наемат те за продавач,после се оказва и че други задължения имаш,после и помещения чистиш...но така е,никак не е правилно,ама кое ни е като хората в тая държава,то това си е станало система навсякъде...
Не знам според мен не е много добре да си плюеш старата работа и колегите,все като си го работил поне малко ти е харесвало,ама нали сме си българчета,сега вече не работим там,та хайде да ги насолим...

За предходното мнение.
1) Това че не вървя редом с теб не означава че вървя срещу себе си.
2)Малко си в грешка за Ивановците.Аз познавам четирима от които тримата са вече бивши служители.
3)Не е задължително потребителското име да съвпада с истинското,а още по малко цифрите със част от ЕГН-то,така че тези разсъждения са меко казано наивни.
4)Обективното,на пръв поглед мнение,е изцяло в негативна насока,като са пропуснати много подробности,като редовното изплащане на заплатите,например,дори и в периода на финансова криза.Има още много положителни неща за които не искам да коментирам,но е редно когато се први оценка,да се излагат и предимствата,не само недостатъците.Ако показваш само герба на монетата,другите няма как да разберат истинската и стойност.
 А моето мнение си остава същото.Агроин предлага добри условия,но се оказва голяма лъжица за поне 70% от желаещите да работят там.

Ех, Ваньо... Защо вървиш против себе си пак? Всъщност, аз знам само за двама Ивановци от АГРОИН, като единия от тях е бивш служител, но той не е 66 набор! :) За другия пък не съм чул да е бивш, а то ако е станало, значи се е получил голям разрив във фирмата, или по-скоро голяма грешка, според мен... Но едва ли и според самия работодател, тъй като двамата шефове там се държат определено, като безгрешни и вездесущи! Интригите са на почит във фирмата, който отиде първи при някой от шефовете, на него се вярва, независимо, че всички факти показват друго!
А там има 2-3-ма човека, които само с това се занимават, да сеят интриги по цял ден, сновейки от офис на офис, с идеята да пазят собствената си кожа.
Фирмата е търговска и наистина с добри възможности за развитие в съответната сфера, но не и за самите служители. Те получават съответното си възнаграждение и срещу него биват употребявани максимално, психически и физически.
Става въпрос за много пари в този бизнес и поради това личността на човек не е зачитана по никакъв начин. Напрежението е не само "относително" (както спомена предходния колега), то всъщност е доста голямо, като за това на голям процент спомага работната среда, изтъкана от интриги, страх от тези интриги, и страха от самите шефове, които на моменти се държат просто вулгарно с подчинените си.
Както бе споменато преди мен, длъжностна характеристика не съществува, длъжностите са разпределени формално, а задълженията никому не са ясни, и поради това по-старите кадри във фирмата, които са се научили да оцеляват в такава среда, често прехвърлят собствените си ангажименти другиму, като самите те излизат сухи от водата.
Черна каса, укриване на данъци... това се приема като нещо нормално във фирмата и се говори свободно за това. Служителите получават своя дял от черната каса, под формата на пликче, а биват осигурявани на 400 лв, които за пред държавата минават по банков път.
Никакви изисквания не се спазват за безопасност на труда, всички инструктажи са формални, само на книга, а когато се работи единствената цел е нещата да се вършат възможно най-бързо, с оглед на това да се изкарват повече финансови обороти, а по никакъв начин работника не е защитен.
Виждал съм как падат машини, само по чудо не е претрепван човек. А този Ваньо от предния пост падна от голяма височина и си счупи ръката, заради някаква глупост. В последствие работи с гипс, против всякакви норми и закони.
След като се раделят работодател и служител, втория вече бива употребен, прекратяват му се всякакви отношения, никакви предизвестия или обезщетения не получава, а единствено сумата, която му се превежда по банков път.
Единственото хубаво нещо във фирмата е заплащането, заради което всеки служител плаща съответната цена.

Типично по нашенски,всички трябва да сме заедно в помийната яма.Ако някой се измъкне от там,правим всичко възможно да го върнем обратно.Не съм съгласен с предходното мнение,и според мен цели единствено злепоставяне.В малките фирми се изисква комплекс от качества като всеотдайност,отговорност и лоялност,които не всеки служител притежава.
Фирмата предлага много добри условия и прилично заплащане.Шефовете уважават служителите си и в случай на нужда го показват по възможно най ефективния начин.Натоварването е относително,според някои е голямо,според други не чак толкова,но в никакъв случай не се толерира мързела.Единствения минус е конкуренцията между работниците,която води след себе си слаб и несплотен колектив.