Параходство Български Морски Флот / БМФ /img/frontend/nomap.png"

Параходство Български Морски Флот / БМФ

До: ccrweing

Виж сега, приятелю, вече няколко пъти се правиш на много тайнствен и секретен. Айде стига бе! Ти нас за будали ли ни имаш, или ти самият си най-големият будала?
Ами кажи коя е тази толкова авторитетна немска фирма, бе! Може и ние да сме чували нещо за нея, как мислиш? Ам че тарикат.

Немска компания с отлична репутация и модерен флот набира спешно за своите кораби - предимно контейнеровози, генерални товари, балкери и хеви лифтове:

Капитани и пом. капитани
Гл. механици и пом. механици

Корабите са нови, конкурентно заплащане в евро.
За момента изпращайте апликациите с координати за връзка на следния е-мейл: [email protected]

А аз искам да попитам защо скриха КТД, в който бяха договорени обезщетенията, и изкараха друг КТД. Колкото по - рано се махнеш от там, толкова по - добре. Добре че ме съкратиха. Една компания с безкрайно много административни постове, на които слагат само "най - заслужилите". Интересно как се набират хората, след като на сайта им няма категория " кариери" . Прав е колегата който каза, че там вече не става и за основа, няма какво да научиш, старо и счупено оборудване, стопанисвано от едно - времешни другари.

Колеги от БМФ знаете ли че ако не членувате в някои от профсъюзите не получавате заплата

Работих повече от 20 години в БМФ.Това са години на най-голямя трудова активност.С идването на "демокрацията" всичко хуваво започна полека да умира.Занемариха се кораби,унищожиха се линий и плавания,защото управляващите за тези години страната са отявлени селтаци и морето за тях е плажа през лятото,а БМФ е дойна крава,която само дава.Съчетано с местни крадци и алчни чиновници,това доведе до продажбата на БМФ като скраб.Но никога няма да забравя младите си години прекарани със сънародници.От доста време плавам на чужди фирми,а в последно време съм сам българин на кораб.Повярвайте,никак не е приятно,но няма връщане назад,защото родния флаг загина.Жалко.Не се учудвам,че много нора от изпълнителския състав се оплакват от офицерите.Това е така,защото предишната школа,начело с помполитите държеше със силата на заплахи и доноси нишестоящите,а и пазара на работна ръка определя отношението.Не е маловажно и способностите на моряка.Който е професионалист трудно може да го събори някое излюпено офицерче.И сега чувам,че куповачите на БМФ имали семеен бизнес със скраб.Като гледам вързаните кораби в езерото си мисля,дали няма да продадат БМФ за старо желязо и да офейкат,но тайно се надявам да купят нови кораби и да се вее отново трибагреника.

В БМФ стана ужасно. Моряците от плавсъстава са принудени да подават молби за неплатен отпуск. Корабите са вързани на рейда и кога ще отплават никой не знае!?
Някой да знае нещо за фирма "Марин консулт"?

Работя от 25 години в БМФ. Както монетата има две страни и работата в това предприятие има плюсове и минуси. Преценяваш риска, дългите отсъствия от дома, които те лишават от нормална житейска среда, от едната страна на монетата и от другата - по доброто заплащане в сравнение с работната заплата в страната и ако ти стане професия, започваш да виждаш само негативите. А такива има, но сития на гладния не вярва, както звучи народната мъдрост. Може би трябва да се помисли за еквивалентно заплащане и по-добра работна среда. Това включва освен по-добри условия за труд и почивка, а и адекватно отношение от страна на офицерския към изпълнителния състав. И колеги уважавайте професията си, никой не ви е накарал на сила.
С уважение - машиниста.

Напълно подкрепям предните постове!От старши команден състав съм и въпреки по-доброто заплащане и 11 годишния трудов стаж тази фирма напълно грохна в ръцете на новите собственици.Стари кораби, дълги и тежки рейсове,респективно спукване от проверки, недоволни моряци и то основателно за заплащането,сбирщина от алкохолици и пенсионери - идеална градивна среда, спукване от работа на екипажите, мизерни условия на животи за капак - азбестови изолации навсякъде по кораба (отпреди 20-30 години) генериращи свободно хвърчащи влакна които после причиняват рак на белия дроб!Сбогом БМФ!

Rabotih 11 gogini v BMF.Bqh i v palubna,a posle i v domakinska komanda.Takova otno6enie m/u komanden i izpulnitelen sustav prosto ne su6testvuva nikude drugade.Kapitanite-alkoholici i kradci,star6i kom.sustava-kapitanski eni4ari!Svruh arogantno i obidno otno6enie ot superintendantite po vreme na remonti i oditi!Bitovite usloviq po korabite-ujasni,nerabote6ti klimatici v tropici i t.n.Pulen haos i mizeria!Ne sujalqvam 4e napusnah,trqbva6e mnogo po-rano da go napravq.

Отдавна избягах от там, бягайте и Вие. Там не става вече и за основа, защото са останали неквалифицирани, стари кадри, старо и счупено обурудване, неподържано заради икономии и няма нищо да научите. Само чужди фирми - добри условия, кратки рейсове, европейско отношение, големи заплати, нови кораби. Последното не се отнася за братята от Стамко, дето точи парите на плаващите от лакомия.