Дайхман търговия с обувки ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Дайхман търговия с обувки ЕООД

Здравейте!
Бих искал/а само да добавя, че има голямо значение за кой от филиалите в България говорите. Работя в Дайхман вече от година и половина и не съм взел/а 300 лв. дори и първия месец като започнах. Много зависи сред какви хора ще попаднеш. Мога да кажа, че във Варна не стоят така нещата, както се описват. Да, вярно е, че работата е доста натоварена и НЕ Е ЗА ВСЕКИ, но е въпрос на навик, екипна работа и най - важното, отговорност. Има един сериозен проблем според мен при младите днес и той е, че изключително много ги мързи и искат да не си помръдват пръста,и да взимат 1000 лв МИНИМУМ. Съжалявам ама няма как да стане. Другото, което ми направи впечатление, че никой не се съобразявал с графика ти в университета и т.н. ???? Пак зависи до това какъв човек имаш насреща - при мен каквото ми е било нужно съм го получил/а като ОТПУСК, смени според изпити, контролни, други важни ангажименти. И не зависи само от човека ами и това въпросния управител колко добре мотивира екипа и разпределя задачите за деня. От там нататък ако си достатъчно кадърен можеш да се справиш, ако не ти харесва и не УМЕЕШ да спазваш фирмени стандарти (както е навсякъде по света),проблемът не е в работодателя. Всеки си поставя условията, ако ти изнася приемаш. Това е накратко, разбира се всеки си има мнение и е много относително за всеки един филиал, аз казвам какво се случва тук при нас... :)

Управителката на филиала е ужасна,никакво отношение към клиентите,ако такова е и към персонала мога само да ги съжалявам.

Предизвестие то е 30 дни за БЕЗСРОЧНИ договори и 90 дни за СРОЧНИ договори.
Всичко договорено над това е нищожно, защото закона е задължителен.
ПРАВНА ПОМОЩ
[email protected]

Днешното интервю за сформиране на нов екип за обект "Мега Мол" Люлин потвърди всичко написано до тук. Заплатата е индексирана и е цели 363лв. Бруто. Отказах се да кандидатствам по-скоро заради предизвестието при напускане- 2месеца е много време за ниско квалифицирана позиция.

хаххахаххахах, браво, Рокси. Евала! А това, че ни плащат допълнителните часове по 1, а не по 1,5 , знаеш ли го??Сега си сметни допънителните часове и ми кажи, че все пак, парите за теб не са от значение и че работиш на доброволни начала! Не искам да соля фирмата повече. В България сме, тук всяко потъпкване на малкия човек е разрешено. Само ви съветвам, мили бъдещи колеги, които сте на път да заемете моето място, не си хабете ценното, вероятно, време срещу тотално изтощение, отчаяние и в крайна сметка гняв, освен, ако нямате друг избор.

Мога да кажа само, че работата не е лека, но не е и кой знае колко тежка. Вярно е, всеки служител изпълнява ролята и на касиер, подрежда магазина, обслужва клиенти...
Но това, което се пише тук, че се работи по 10 часа и се взима 300 лв е пълна лъжа.Ако даден служител работи по 20 часа седмично и нито час повече ,заплатата е около 300 лв, като разбира се всеки месец има процент от оборота т.е заплатата е над 300 лв. Работа като за продавач на 4 часа, тези пари са си добре. Малко ви се струва ли?? Та повечето продавачи за 10 часа вземат тези пари, а Вие за 4 часа колко искате по 600 лв ли, или май искате по 1000 лв? :)))
Другото, което е, повечето пъти се работи по над 4 часа, има и смени от по 6 и 8 часа, зависи от работата, но тук всеки час отгоре се заплаща! Логично няма как да имаш 120 часа месечно и да получиш 300 лв, тъй като се заплаща на час!
Да не говорим и, че всеки празник се заплаща двойно.
Като цяло фирмата е отговорна и изпълнителна, това, че има вечно недоволни и мърморещи хора си е техен проблем, те такива угодия нямат. Или може би чакат заплата от 1500 лв, да стоят и да се въртят на стола :)))

Работех известно време в Дайхман.Както повечето са писали-парите са малко, а в много от случаите и орязват от заплатите, а обяснение за това не чакайте да получите.Най-глупавото в цялата им политика, поне според мен, е това, че един служител е всичко - касиер, обслужващ кленти, подреждащ магазина... и извършва какви ли още не дейности. Абе, общо взето летиш напред - назад като финикиец и това е.Илюзия е и че работиш за по 4 часа.
Някак не си заслужава да работиш толкова много за тези пари. Единственото хубаво в тази ми работа бяха колегите, но пък всички осъзнаваха, че това е врменна алтернатива.

Много съм разочарована от филиала в Кауфланд Резбарска 7.Отидох на интервю за работа и веднага на същия ден ми позвъниха че съм одобрена,което е добре.Съгласих се с малката заплата защото ме устройваше раб.време.Обясниха ми за какво става въпрос и аз си казах супер може да е много работата,но аз не се плаша каде каде по тежка работа съм работила била съм и управител.Но какво стана почвам аз цял ден тичане гледаш на всеки да угодиш управителката каза трябват ти поне 2 месеца за да навлезнеш и аз казвам ок.Пишеха ни смени на 9 часа от който уж имаш 1 час почивка е няма как едвам 10 мин ако можеш да излезнеш и като останеш да изчистиш и да преключиш тш стават 10 часа.И най накрая една колежка която искала да уреди някоя си нейна приятелка наговорила куп работи който са 100% лъжа аз я викам и я питам защо лъжеш а тя избяга и се скри.Не стига че заплата е много малка ами те правят и на клоун за няма 300 лева трябва да си касиер хамалин и всичко за което се сетите.В началото ако ги слушаш все едно това е работата мечта а се оказва пълна лъжа.Моля ви хора ако поне малко се уважавате не се залъгвайте ще останете много разочаровани и после ще разберете че сте били един клоун с който са се подигравали безмилостно за няма и 300 лева.

Всеки уважаващ себе си човек, няма да издържи. Чисто и просто

Здравейте,Искам да попитам някой дали знае, ако те одобрят на интервюто в какъв срок от време започваш работа? Например, интервюто е в петък и започваш от понеделник или след седмица-две?