Рефан България ООД /img/frontend/nomap.png"

Рефан България ООД

каква е заплатата горе долу чисто ?

Обадиха ми се за интервю за магазин Рефан в центъра.Става въпрос за продавач-консултант.Някой който на скоро е бил в фирмата нека сподели...

Мръсници и долници,плащат малко и уволняват ако си направиш устата,първо уж искат да те повишат и подписваш договор че те повишават, в следващия момент те карат да подпишеш молба за напускане(по взаимно съгласие)уж за да те повишат, в следващата минута повишението отива в кофата и оставаш безработен унижен и без обещетение..Това заслужих аз след 2 години работа там...

Може ли някой,работил във фирмата да ми каже какво е заплащането на длъжността продавач-консултант,моля.

Имах добро мнение,преди моята приятелка да започне да работи там.Та първо баш шефчето ги кара да илизат от магазина в най големия студ и да раздават тестери.Няма проблем правят го,само че бяха влезнали да се стоплят след 5 часово раздаване в студа,точно в този момент обаче ''ШЕФа'' им идва и ги уволнява...Обаче понеже нямало кой да бачка ги връща на работа,сега са намерили 3 нови момичета и искат задалжително да уволнят 3 стари,цялата фирма трепери(естерствено не и хората с връзки)Никаква сигурност,малко пари,дълъг работен ден лоши работодатели който уволняват без причина това е РЕФАН!!

Искам да започна работа в "Рефан".Къде мога да си подам молба?

Искам да започна работа в тази фирма
в производствената част,намясто ли трябва да отида за да подам молба или пускат обява за свободни работни места?

Разочарована съм от условията на труд! Когато ме одобриха за работа в Рефан бях много щастлива, изкарах една седмица(обучението,което не се заплаща) с 12 часов работен ден, 5 дни седмично, без да имаш право да сядаш - единствено да идеш до тоалетната и за 1-2 мин да изядеш нещо клекнал, скрит зад касата.... Заплатата е ниска за 12ч на ден, през които не сядаш, ами непрекъснато говориш и зарибяваш хора, така че устата ти се изпенва накрая... За осигуровките е вярно! Водят продавачите на 4 часов работен ден! Иначе колегите са супер, но постоянно се сменят... Шефовете са дрожелюбни, но изискват от теб определен минимум за оборот на ден... което нямам как да се изпълнява абсолютно за всеки ден, тогава те смъмрят (и имаш по-малка заплата)!
Иначе не отричам за ползите от самата фирма, но специално аз лично мисля, че ЕКСЛОАТИРА ТРУДА НА РАБОТНИЦИТЕ и условията НЕ СТРУВАТ!
Другото което е - най-често наемат студентки(те са и по-издържливи да седят накрак 5 дни седмично по 12ч), който нямат пари да си платят квартирата или семестъра и се навиват, защото няма и на къде....докато си намерят по-хубава работа, после напускат ! ТОВА Е ИСТИНАТА!

Добре, че се отървах....Не препоръчвам на никого! Ниско заплащане, бачкане като луд, постоянни физиономии, да не говорим, че винаги се работи извън работно време, никакви почивки, осигуровки на 4 часа, при положение, че работиш 12.... Единствено хубаво са колегите, но те прекалено бързо се сменят!

Дребнавите и жалки коментари не биха могли да заличат факта, колко много е направила фирмата за обществото.
Най-старата клиника за деца към УМБАЛ Св. Георги от днес е 5 звезди. 10-я етаж в хирургиите се превърна в най-модерното детско отделение в страната, благодарение на безпрецедентна инициатива, организирана от козметичната компания Рефан.Фирмата дари над 70 хиляди лева, а шефът Ангел Попов стана благотворител №1. Владиката дядо Николай освети напълно реновираното детско отделение днес и подари икона на доброто сърце Попов. Дарителят бе затрупан от благодарности и грамоти от ръководството и екипа на клиниката, от родители. Възползваха се и куп други хора, чиито каузи е подпомогнал Ангел Попов. Благодари му астроложката Алена. Статуетка за спонсориране на голямо международно състезание по аеробика пък му връчи бившата световна рекордьорка на висок скок и олимпийска медалистка Йорданка Благоева. Нямаме думи да изкажем благодарността си, разчуства се доцент Пенка Стефанова, завеждащ детската клиника.