DASF AG /img/frontend/nomap.png"
1 точка от 9 мнения

ДАСФ, Диппа ООД, Гриппа АД, Зином АД, Астелс АД, Зеда Тур АД, ДАЕСЕФ, ДИППАК,ГРИППАК.(Правец, Ботевград, Етрополе, Слънчев бряг)

Поразровете се из Google и сами си направете изводите. Всички фирми са собственост на фамилията на покойния Петко Данчев. Те са част от консорциома на ДАСФ.

Такива ДРУГАРИ работодатели  залсужават само едно - всички недоволни служители да напуснат заедно... Да се съберат 40-50 човека, или 100, подават си молбите в един ден. Повярвайте ми нямате си идея каква работа върши това.

Закъснението на заплатите вече стана 2 месеца. Глобите вече са около 7о %. А най-интересното е, че не знаем за какво точно ни глобяват. Може би режат от заплатите ни по 200-300 лв. заради това, че миналия месец имаше брак за около 20 лв.?

Фирмата известна сред другите фирми като един от най-некоректните платци.
Доставчиците на суровини и материали вечно имат проблем с DASF при заплащането на суровините които са доставили.
Заплащането на работниците е по минималната ставка, останалите пари се получават на ръка и без ведомост и без фиш.
Когато си в платена отпуска минаваш само на минималната ставка, когато си болнични пак по нея.
НОИ, Охрана на труда, Инспекция по труда, Синдикати ....., тези институции във фирма DASF не се допускат.

Във Фирмата 2008 г. имаше трудова злополука със смъртен случай.
Една машина смля едно момче на 23-24г .....от машината успяха да извадят цял само половин крак от работника!

Всеки може да си направи сметка какви връзки трябва да има собственика Петко Данчев, след като нито една медия (нито един вестник, радио, телевизия ...дори кабеларка) не спомена и една дума за случая, който стана в София/Гара Искър.

всеки може да пише анонимни измислици и за това как не е оценен.

УЖАС! Хора бягайте от там! Никакво колегиално отношение, никакъв колектив, заплатата е по-мизерна и от на сервитьорка, да не говорим, че се получава месец и половина по-късно. А ако свинето си хареса някоя мацка гледайте кво става ... чудя се на хората, които работят там от 10 години -милите те за нищо не стават вече...

Не съм предполагал, че съществуват подобни фирми...Любовници на собственика да управляват фирмата!
С очите си видях как на едно момче отказаха да върнат трудовата книжка, добре че се намеси Инспекция по труда...след няколко месеца.Как е живял човекът през това време?
Винаги, когато имам проблеми, се сещам за тази фирма и се успокоявам -има и по - зле!
Който не е работил там, нищо не знае!
Ад.

Реано фирмата работи не в София, а Правец.Просташкото отношение на собственика ...... се копира от приближените му, атмосферата е скандална и изнервена докрай.Служителите си разменят реплики, които не си позволяват дори агитките по стадионите.Предлагат ти договор на определена заплата, осигуряват те на минимална,глобяват те всеки месец средно с 60% от обещаното.Способни са на всякакви измами, плашат се само от съда.Отказват да изпълнят каквито и да е задължения по КТ, за тях той е само шега.Работниците са с нормално работно време/няма как, на три смени са/, но мениджърите работят по 15 часа в денонощие/без допълнително заплащане/.Илюстрация на обстановката - идва ......., слиза от джипа си и вижда чашка от кафе на тревата.Веднага нарежда цялата администрация/само тя/ да излезе на уборка - който случайно има неотложна работа или преговори с клиенти, негов проблем.За неизлизане - глоба 30 лв.И това под различни форми - по няколко пъти всеки ден.........Какви ти обиди на някаква основа!Българския език е твърде беден за това, което става в Правец!

Зле, зле такава психо-фирма, не бях предполагал че съществува. 3 месеца на вятъра.