Deloitte Touche / Делойт и Туш ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ал. Стамболийски 103&markers=София,бул. Ал. Стамболийски 103

Deloitte Touche / Делойт и Туш ЕООД

Това което получавам като цяло в делойт мен лично ме задоволява.

Не мисля, че това е чат, но някак си се почувствах нужда да отговоря. Всеки има право на мнение. За теб може да са незначителни, но са някакъв вид компенсация. А според теб какво е значително. Всеки преценява какви компромиси би правил и на какъв етап от своя живот. В коментара не са споменати всички ползи, посочих тези, които опровергават някои коментари по долу.
Не знам с какви директори си говориш и колко са идиоти, аз не се оплаквам, научават се неща в професионален аспект.
Вярно е, че не постъпваш на работа, за да ходиш на teambuilding-и и партита, но си е друго работодателят ти да е помислил малко за твоето разтоварване и да го е финансирал. А и такива събития не са рядкост. Колегите ни са се млади хора, които обичат да се забавляват и се държат приятелски.
За отпуската - не знам дали всеки си взима отпуск толкова и когато иска. Обикновено чувам 'Ами дадоха ми една седмица само за море' или 'ами няма да почивам това лято'. Факт е, че приятели са ми завиждали за 30-дневната оптуска през лятото. Да не говорим, че през лятото много работа няма..и когато си в офиса често мързелуваш.

Аз не бачкам в големите 4 ама пак ми се налага всеки ден да си говоря с директори и подобни шефове понеже съм на такава позиция в една от прехвалените чуждестранни компании тук. Голяяяма работа е това да си говориш с такива, като имаш предвид, че една значителна част от тях са идиоти, просто е много ценно - колкото да се хвалиш пред приятелите на маса а за себе си да се чудиш как са ги издигнали - нещо като житейски урок по-скоро. Не знам за какво уважение на клиентите става въпрос. Примерно при нас одиторите (пък и консултантите в по-малка степен) повечето ги възприемат като нещо досадно, на което трябва да се обръща внимание, а пък всеки си има по-важна работа, та те са нещо като необходимото зло. И доколкото знам е така навсякъде. Тимбилдинги и екскурзии мисля в повечето компании вече има, да не говорим, че много хора не отиват да работят някъде заради някакви си тимбилдинги. Що се отнася до петъците - мисля, че е не е ненормално като се има предвид, че през цялата година редовите служители ги изстискват да работят по 10-12 часа. Това за отпуската не ми стана ясно какво предимство е - всеки си има предпочитания колко и кога да си я вземе. Аз лично нямам нищо против Делойт, просто отбелязвам, че въпросните плюсове не са нещо кой знае какво според мен.

Истина е, че работата е много, но не мисля, че в големите 4-тири работата е по-малко. На който не му се работи, да си стои вкъши, там и колкото касиер в 'Фамилия' няма да взима. Заплащането - хората никога не са доволни от него :P, това не е само проблем на Делойт, а на мисленето на българите.
Защо гледате само негативите. Можете ли да пресметнете в пари ползите, които получавате - опита, който получаваш е незаменим, уважението на клиентите също, къде другаде ще си говориш с директно с мениджъри на отдели /примерно на банки/ или изпълнителни директори, безплатни обучения, плащат ти асса-я, известен брой teambuilding-и, ексурзиики, лятото си взимаш цялата отпуска, 3 месеца в годината не работиш петъците..КЪДЕ ГРУГАДЕ ТИ ПРЕДЛАГАТ ТОВА ПОСЛЕДНОТО?.
И това не е всичко...та на който не му харесва има други фирми..където за да си доволен от заплащането, се поработва повече..

Ами какво да ви кажа много работа......
Неадекватно заплащане за труда!!!!!

Ами какво да ви кажа много работа не мога да кажа повече или по-малко от останалите биг 4.
Заплащането е на средното ниво за такъв тип компания различава се с 10на процента от лидерите.
Бонусите са много добри но все пак си зависи от сезона.
Прави се за CV това всеки го знае относно възможностите за учене ако имаш това желание найстина много добри.
Хората както на всякъде са разнообразни има и много читави и други.
Атмосферата е много специфична трябва да се усети да се разбере.
Има доста трески за дялане но иначе доста добър старт.

Bulgarskiat klon e smehsna rabota ne znam kak e v drugite durjavi v evropa no tuk naistina e izpolzvane na choveshkiat trud, malko zaplashtane, nikakvo uvajenie

Аз съм направо изумена!!! Има ли една фирма, която вие да не оплюхте??? Никъде не сте доволни, винаги работата ви е много и парите са ви малко. Нямаше една фирма, за която да прочета, че всички или повечето са доволни!!! Вярно е, има и по-обективни мнения, но те са рядкост. Сега по темата.
Не съм работила там, но имам много голяма амбиция да отида! Една моя приятелка работи там и е много доволна. Това, което ми описва като ноу хау и т.н. е на светлинни години от фирмите, в които съм работила аз! Само за пример ще ви дам, че подаръците, които получиха служителките за осми март са колета сваровски! Имат много фирмени привилегии, като например безплатни прегледи при специалисти, ваучери за храна и т.н. Чух за заплащане за някои позиции от над 3000 лв. Вярно е, има и селски мениджъри, но те са рядкост. А и каквито са хората в държавата, такива и служителите във фирмите! Те не падат от Марс тези служители! Какво искате вие не мога да разбера та само се оплаквате??? Ами писна ми да чета едно и също. Тази банка и най-лошата, после влизам и чета за друга банка - няма по-лоша банка от тази в България. Имам чувството , че тези които пишат са или мамини синчета някакви глезени или не знам. За една от банките, за които пишеше, че е най-лошата имам позната служителка, която взе 10 000 бонус! Почвам да си правя изводи, че ако не влизам да чета тук има много по-голяма вероятност да си намеря хубава фирма. Примирете се с това, че като масата от обществото са простаци е нормално и масата от шефовете да са такива и си правете малко по-обективни оценки!!!

Навсякъде в големите четири се работи, но никъде толкова много колкото в Делойт и никъде за толкова малко пари. Прави се CV, но на каква цена? Същото CV може да се направи и в другите от четворката, но за повече пари и повече свободно време. Делойт е побългарена боза и не си струва. Може ли за същата позиция в EY и PwC да се дават два пъти повече пари?

Tova poslednoto mnenie yavno e pisano ot shefa na konsultantskiya otdel. A predposlednoto - ot nyakoi ot "tapcheshite na edno myasto" za koito naistina ne e priyatno. Taka che i dvete sa silno preuvelicheni. Istinata e po-skoro po sredata. Ako nyakoi ne se spravya dobre v rabotata, ne go gonyat, no go ostavyat da "tapche na myasto" s po niski pozitsia i zaplata, ama chak kasierska ne e. Ochakvaneto e sam da si ide. Ako obache ima kreativnost i um v glavata i ne go marzi, togava moje barzo da se dviji nagore - naistina ot choveka si zavisi.