Deloitte Touche / Делойт и Туш ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ал. Стамболийски 103&markers=София,бул. Ал. Стамболийски 103

Deloitte Touche / Делойт и Туш ЕООД

Моля някой да даде малко инфо за юридически отдел на Делойт. Смятам да кандидатствам там, но съм чула вече всякакви мнения от "супер е" до "бягай далече".

Много забавен колектив в консултантския отдел, но ужасни мениджърски решения. Пълнят главите на служителите с глупости за ценности, етика и какво ли още не, но всъщност мениджърите сами не правят това на което учат клиентите си. Има умни хора, но всъщност малко са специалисти в една област и цялата работа се "измисля" проект по проект. Забравете за личен живот, но поне ще научите доста. Според мен Earst& Young и KPMG са по-добри в България.

Делойт е добро място за работа. Аз лично работя със страхотни хора, с които имаме много свободна и готина среда за работа. За заплащането има още какво да се желае, но все пак и престижа на фирмата (CV-то) "сваля заплатата". Мениджмънта според мен е на ниво, лошите управленски решения се взимат от мениджмънта над нас, т.е. извън България. Развитие може да има, но си зависи от човека. Говоря НЕ за одиторския отдел. За там нямам наблюдения. Аз лично се чувствам добре тук, единствено парите са ми малко... Дано Делойт да преодолее финансовата криза без повече "жертви"!

Istinata ladies and gents. Deloitte Audit e edno prekrasno prodylzhenie na universiteta. Rabotite si dwa sezona w audit i sled towa si tyrsite we4e istinska rabota. Ne o4akwaite da wi plashtat mnogo zashtoto towa koeto shte nau4ite niama da go nau4ite drugade (oswen drugite 3/4 ofc). Shte rabotite kato muleta, shte ima bad management no imaite predwid 4e problema w powe4eto slu4ai e w klienta. Ne e lesno da se izmanipulira oborotkata za 2 sedmici :))) Taka 4e shte stiskate zybi i sled dwa sezona se mahate. Ako oba4e ste reshili da se razwiwate to4no w DTT i da prawite cariera shte byde mnogo trudno. Po4ti nito edin ot managers w audit ne e internally promoted. T.e. ako iskate da stanete manager shte triabwa da wrytnete i da opitate i w drugite big 4 :)
No towa sa stari prikazki - Job Hopping. Iako da wi e dupeto i da izdyrzhite 2 sezona. Sled towa ako naistina ste dobyr/ra w towa koeto prawite shte wi potyrsiat ot druga compania. Ako li ne... minete w marketing ili neshto drugo koeto da dade wolia na washata creativnost. :p

аз не бих посъветвала никой, който може да избира между ДТТ и останалите от Big4 да избере ДТТ. Клиентите са по-лоши, мениджмънта в голямата си част е ужасен, лоша организация , а от тук много загубено време и извънредни часове... Предимство е опита, който получаваш, но и в останалите 3 той не е по-малък...

Това което получавам като цяло в делойт мен лично ме задоволява.

Не мисля, че това е чат, но някак си се почувствах нужда да отговоря. Всеки има право на мнение. За теб може да са незначителни, но са някакъв вид компенсация. А според теб какво е значително. Всеки преценява какви компромиси би правил и на какъв етап от своя живот. В коментара не са споменати всички ползи, посочих тези, които опровергават някои коментари по долу.
Не знам с какви директори си говориш и колко са идиоти, аз не се оплаквам, научават се неща в професионален аспект.
Вярно е, че не постъпваш на работа, за да ходиш на teambuilding-и и партита, но си е друго работодателят ти да е помислил малко за твоето разтоварване и да го е финансирал. А и такива събития не са рядкост. Колегите ни са се млади хора, които обичат да се забавляват и се държат приятелски.
За отпуската - не знам дали всеки си взима отпуск толкова и когато иска. Обикновено чувам 'Ами дадоха ми една седмица само за море' или 'ами няма да почивам това лято'. Факт е, че приятели са ми завиждали за 30-дневната оптуска през лятото. Да не говорим, че през лятото много работа няма..и когато си в офиса често мързелуваш.

Аз не бачкам в големите 4 ама пак ми се налага всеки ден да си говоря с директори и подобни шефове понеже съм на такава позиция в една от прехвалените чуждестранни компании тук. Голяяяма работа е това да си говориш с такива, като имаш предвид, че една значителна част от тях са идиоти, просто е много ценно - колкото да се хвалиш пред приятелите на маса а за себе си да се чудиш как са ги издигнали - нещо като житейски урок по-скоро. Не знам за какво уважение на клиентите става въпрос. Примерно при нас одиторите (пък и консултантите в по-малка степен) повечето ги възприемат като нещо досадно, на което трябва да се обръща внимание, а пък всеки си има по-важна работа, та те са нещо като необходимото зло. И доколкото знам е така навсякъде. Тимбилдинги и екскурзии мисля в повечето компании вече има, да не говорим, че много хора не отиват да работят някъде заради някакви си тимбилдинги. Що се отнася до петъците - мисля, че е не е ненормално като се има предвид, че през цялата година редовите служители ги изстискват да работят по 10-12 часа. Това за отпуската не ми стана ясно какво предимство е - всеки си има предпочитания колко и кога да си я вземе. Аз лично нямам нищо против Делойт, просто отбелязвам, че въпросните плюсове не са нещо кой знае какво според мен.

Истина е, че работата е много, но не мисля, че в големите 4-тири работата е по-малко. На който не му се работи, да си стои вкъши, там и колкото касиер в 'Фамилия' няма да взима. Заплащането - хората никога не са доволни от него :P, това не е само проблем на Делойт, а на мисленето на българите.
Защо гледате само негативите. Можете ли да пресметнете в пари ползите, които получавате - опита, който получаваш е незаменим, уважението на клиентите също, къде другаде ще си говориш с директно с мениджъри на отдели /примерно на банки/ или изпълнителни директори, безплатни обучения, плащат ти асса-я, известен брой teambuilding-и, ексурзиики, лятото си взимаш цялата отпуска, 3 месеца в годината не работиш петъците..КЪДЕ ГРУГАДЕ ТИ ПРЕДЛАГАТ ТОВА ПОСЛЕДНОТО?.
И това не е всичко...та на който не му харесва има други фирми..където за да си доволен от заплащането, се поработва повече..

Ами какво да ви кажа много работа......
Неадекватно заплащане за труда!!!!!