Deloitte Touche / Делойт и Туш ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ал. Стамболийски 103&markers=София,бул. Ал. Стамболийски 103

Deloitte Touche / Делойт и Туш ЕООД

Закривааааай хахахха
Делойт България е чао. Търсим статисти за офиса да поддържат имиджа :D :D :D

Здравейте, дали някой може да каже какви са заплатите в HR отдела. Предимно на рекрутърите ме интересува. Мерси предварително! :)

Трябва добре да си помислите дали искате това да е вашият работодател. Ако има вариант и искате да се учите изберете който и да е от другите в голямата четворка или Афа, ГТ. През последната година напуснаха поне пет от мениджърите, а синиъри също няма. Останали са хора без личен живот,които очакват да правите същото и да работите уикенда. От друга страна висшия мениджмънт дори няма да говори с вас. Обема на работата е огромен и се очаква да се свърши, но хора няма и много често одитите правят един двама асистенти. Лъжат с гръмки обещания за развитие и после ви пращат на командировки в провинцията по Коледа и не ви записват на ACCA. За заплатата няма какво да говорим.

От месец и нещо неуспешно се опитвам да напусна, но да се надявам, че скоро ще дойде и това време. Мениджъри и синиъри се разбягаха кой където намери, останалите асистенти хейтят синиъри, синиъри хейтят мениджъри и асистенти, мениждърите не им пука за ангажиментите до момента, в който не трябва да видят каква работа е свършена и да ти начупят канчето, щото видиш ли това е трябвало да го знаеш...е как се предполага, че е трябвало като никой нищо не ти е обяснил. Ходим по 1-2 асистента в клиент, в който предния сезон са били 3-4 човека (синиър и 3 асистента примерно), но се очаква същото качество.
Пълен цирк, в който маймуните сме ние обаче.

Това е една селска компания, отиваш на интервю и след безупречно решаване на тестовете ти казват,че те не са никак важни,след което case study дори не се провежда на английски, много сте далеч от The Big 4 :)

оферта за 650 лв стартово в одита с опция за увеличение минимум след една година - хахахахахаххахахахахаха
това е всичко, което имам да кажа :D

хахах, долното мнение все едно аз съм го писала. Няма какво повече да се добави, не си губере времето. Виждам, че всички в big4 отварят по няколко пъти стажантските си кампании тази година over and over again, явно хамалите намаляват. Мина времето, когато можеш да наемеш някого, да го спукаш от работа, да му даваш мизерни пари и да му казваш колко е престижно това :D някой сериозно трябва да си свери часовника. Няма какво повече да се добави, хората долу са си го казали - просто не си губете времето

Направих грешката, въпреки че бях прочел мненията тук, да канидадатсвам за стажантската им кампания. Тези хора са напълно out of space, на няколко пъти бях готов да си замина по време на интервютата и тестовете им, но си казвах всеки път - "едва ли всички са такива...". По-сбъркани, самодоволни и същевременно смахнати хора не съм срешал. Получих смешна оферта, която отказах, но не парите бяха причината за това. Съжалявам за изгубеното време в интервюта и тестове...на тях някой трябва да им направи интервю, само че специалист в една друга област. Не си губете времето.

Нямате ли си работа за вършене, че губите времето на хората с измислените ви интервюта, тъпи гъски?
Всичко се връща в този живот, не го забравяйте!

За всички бъдещи служители на фирмата, конкретно за одит отдела, нека да бъде ясно, че скоро време нещата във фирмата няма да се оправят - основния проблем са хората, които са останали. Липса на всякаква човечност, лоша атмосфера, дребнавост, интриги, подмазване, неблагодарност за положен извънреден труд усилия и тн и тн. Да не говорим за това колко некомпетентни хора са останали, които за сметка на това имат самочувствие до небето, но истината е, че са такива social and corporate outcasts, че това място е единствената среда, в която могат да си мислят, че са значими. Одитът е работа, която ти взема много, но и дава много, само че моля НЕ правете грешката да избирате Делойт пред останалите от Big4. Може и да се пооправят нещата след 5-10 години като се завъртят няколко потока с хора и през това време "мениджмънта" си взема поука...,но едва ли...аз лично не съм оптимистка за това, което чака българския офис на Делойт предвид хората, които са там и на ниво мениджмънт, и на оперативно ниво.