иже-ксао /img/frontend/nomap.png"

Някой може ли да предостави по-конкретна и/или по-актуална информация.

"Токсичният" мениджмънт за всички отдели ли се отнася и в какво точно се изразява - за да си направя сметка. Някои неща са поносими за кратък период, ако наистина могат да се научат много неща. Аз тъкмо навлизам в тази област и ми трябва някакъв опит.

Малка токсична фирма с мухлясъл от дългото пребиваване там мениджмънт, който никога не е ставал за нищо. Най-ниски заплати в бранша, гледам търсят техникъл райтър за 2000 лева бруто. Нагли твари до безкрай.

Някакви нови мнения от последните 6 месеца?

Тази фирма е много зле. Има програмисти взимащи по 1000 лв. Най-вече взимат стажанти за работа след като им мине стажа или програмнисти, които учат още и биха се навили на много ниското заплащане. Като цяло отношението към служителите свързано със заплатите е много зле и следователно има напускащи от всички отдели по няколко на месец, а в повечето случай всяка седмица някой напуска при положение, че фирмата е малка с около 30-40 служители. Работих в тази все повече пропадаща фирма няколко години, но с удоволствие напуснах, тъй като заплатите са много, ама много по-ниски от средните в сектора. Тъй наречените мениджъри си мислят само за своя джоб и каквото и да поискаш от тях ти казват нищо не може да се направи, това е. Няма никакво развитие и защото няма и позиции, на които да се смениш. Няма никакви бонуси, има ваучети за храна 60 лв. и това е. Заплата се увеличава веднъж годишно с подигравателна и унизителна сума (не заслужаваща споменаване), но само на обикновените служители. Работи има над средно. Поради непрекъснатото текучество, за което на шефчетата не им дреме, се натрупва допълнителна работа за тези, които остават. Прехвърля им се безплатно работата на напускащите. Условията са средни. Повечето стаи са претъпкани с хора. Сградата е стар блок в лошо външно състояние, в близост до циганската махала. Наблизо за ядене има Мол, който е на 15 минути с трамвая в едната посока. Няма никаква среда между колегите, тъй като непрекъснато някой напуска. HR-ката е много злобна, нагла и некадърна. Има 1 път коледно парти и понякога тим билдинг, в най-евтините кръчми, където трябва да си се наял, че безплатно са напитките само. Тази фирма е загуба на време, без никакво развитие (и професионално и финансово). Не става дори и за стаж, защото човек може абсолютно навсякъде другаде да направи усезаемо повече пари за същото време и поне малко да се развие. Дано това инфо ви помогне да не си губите времето с тия. Ако някой иска работа, която скоро след като почне ще иска да напусне нека подаде CV.

Колко актуална е информацията за заплатата на стажанти?
Преди 5 години ли са плащали по 450лв или и до днес е така?

Имат доста високи изисквания дори за стажантските програми, заплата за стажант е 450 лв мисля беше.
А бе не мога да разбера тия заплати /особено стажантските/ за какво са такава ОГРОМНА мистерия в България. Влезте в един UK сайт, 70-80% от обявите са с годишна заплата. Тук голямо криене и ще ви кажа защо - да ви нахвалят позицията колко е яка, как ще се развивате и тн и тн. и накрая "амии заплата 450лв", някак си между другото.
Иначе 450лв не е лоша заплата за стажант, НО изискванията им са като за junior developer/предполагам и отговорностите/. Стажанти дето са добри в асинхронното програмиране...еми някак си не върви ;)

Някой може ли да даде актуална информация ?

Атмосферата е хубава, всички колеги (с малки изключения, но без тах не може) са много отзивчиви и винаги могат да ти помогнат в работата. Натоварването е средно. Е, има и моменти, в които се скъсваш от работа, като навсякъде. Шефовете също са пичове. Заплащането можеше и да е по-добро.
Работното време си се спазва, имахме отпуска от 25 дена, което си беше много добре, купони за храна, от време на време пикници, коледно парти, някой и друг тимбилдинг...абе, купона вървеше.
Лошото е, че нямаш много потенциал за изкачване в позициите, просто защото няма много позиции, на които да се изкачиш.
А що се отнася до кандидата, тук е българският офис на фирмата и понякога нещата не зависят от тях. На мен ми се обадиха доста бързо и подписахме договор.
HRката е много печена и точна, може да сте попаднали на тази, която я заместваше, и която не беше много в час, на мен ми беше объркала някакви неща.
Като цяло мястото е хубаво за работа, прекарах там няколко години и нямам лош спомен.

Има ли някакви други мнения за фирмата..?

Някой може ли да сподели повече информация за тази фирма