Pi-Consult.BG /img/frontend/nomap.png"

Hahaha Petyr къде ги вземат тия пари бре .. аз не зная в какви фирми и на какви длъжности получават "ниски" заплати а за другите да не говорим, по-скоро не са в БГ.

Ми, преди малко видях обявата им за работа и това "Заплата съобразена с опита и възможностите" прозвуча ми като "К'вото се хване на въдицата". Един вид, нямат големи претенции, ще се зарадват на всеки който се навие да работи за тях. И не знам за какви леки привилегии като безплатни разговори по работа става дума. Да не би да се очаква аз да плащам разходите на фирмата? Аз ще платя телефоните, колегата тока а колежката водата и така на ротационен прицип. Като е толкова добро заплащането, напишете го, да се знае. И по-лесно хора ще си намерите. Какъв е смисъла да минавам 10 кръга интервюта и после да се окаже че вашата най-добра запалта е по-ниска от сегашната ми? Загубено време и за мен и за вас. Още по-смешно ми стана изтъкването на "привилегии" които по принцип са си залегнали в кодекса на труда. При това, до колкото разбирам, тези "привилегии" си остават само на думи. Това са моите впечатления като кандидат, мога само да ги поздравя, че са толкова прозрачни и си личи от далеч за какво иде реч :)

Privet na vsi4ki!

mislq 4e e interesno i polezno da definirame opredeleniqta za zaplata koito izpolzvame.

za men nivata sa slednite:
Mnogo dobro - nad 3500 leva neto
Dobro - 3000-3500 leva neto
Ponosimo - 2000-2500 leva neto
Nisko - do 2000 leva neto

molq, uto4nqvaite intervalite koito izpolzvate, taka vsi4ki znaqt kakvo imate predvid :)

"Трудовите договори се сключват ИЗКЛЮЧИТЕЛНО в полза на фирмата, с максималния по закон срок от предупреждение от страна на служителя за напускане от 3 месеца, без каквото и да е ограничение работодателя да те уволни за 1 ден!"

Това си е факт. И ,не, не е на пълна заплата много ясно :)

Нека някой да потвърди или отхвърли последните твърдения (за овъртайма), също да каже осигуровките на пълната заплата ли са? Какво означава добро ниво или средно ниво на заплащане, дайте някакви конкретни цифри - това наистина би било полезно.

Заплащането е съвсем стандартно за Варненска софтуерна фирма, възможно е Project manager-ите да получават по-добри пари, но, както в цялия БГ трудов пазар никой не знае колегата му по бюро какви пари получава. Уважение - ами от страна на колегите зависи от човека - повечето са нормални, но въобще не липсват такива, които се смятат за "велики" програмисти, чиито професионализъм е недостижим за останалите. Принципно работното време се спазва, от 9 до 18 ч, но по неписано правило - има ли работа за довършване (винаги има) се стои, естествено няма допълнително възнаграждение. Новият офис е добър и на централно място. Негативите са често липса на организираност, която мениджърите би трябвало да създадат, неуместна система за ЕЖЕДНЕВНИ репорти за извършената работа (знаете, че понякога някои проблеми отнемат 2-3 дн работа, като през първия ден, въпреки, че цял ден си се блъскал, няма напредък - какво трябва да съдържа репорта тогава?).На всяко закъснение, било то 5 мин за обедна почивка, се гледа с лошо око и трябва да се обаждаш по тел. да обясняваш защо закъсняваш.Трудовите договори се сключват ИЗКЛЮЧИТЕЛНО в полза на фирмата, с максималния по закон срок от предупреждение от страна на служителя за напускане от 3 месеца, без каквото и да е ограничение работодателя да те уволни за 1 ден!В заключение-политиката на фирмата е възможно най-голяма полза от служителя, възможно най-евтино и лесно за тях.

Фирмата не може да блесне с нещо кой знае какво на фона на останалите фирми в бранша за Варна. Като цяло е от този тип Варненски фирми, в които вечно работата е много, а хората са малко. Факт е и, че от нея `бягат` хора, но е факт също и, че има доволни служители. Общо взето типичните неща за по-малките софтуерни фирми за града. Чисто технологично смея да кажа, че нивото е добро, в работата се използват съвременни неща. Нивото на заплатите е сравнително добро, но не и отлично. Възможност за развитие във фирмата има, стига човек да не го мързи и да не мрънка за най-малкото нещо. Личното ми мнение е, че ако човек има амбицията да се докаже, да се учи и развива, то няма да сбърка с тази фирма.

Местоположението на фирмата е прекрасно, офисът е оборудван добре, и парите са редовни, но до тук свършват хубавите раобти!
От там нататък следват: редовен овъртайм, некомпетентни колеги, изибрателно заплащане (някои хора получават повече от други, въпреки абсолютно безхаберната си работа). Работата е монотонна и зле организирана. За коментиралия по-горе - застраховка и gsm група НЕ са привилегии! Офисът има добра местоположение но прилича по-скоро на някоя от ДООМ залите от колкото на работно място. Не е зле, но имат още много много докато стигнат средно ниво!

Не мисля че горния коментар е правилен, дано админите да си свършат работата. Ето мойта защита на дадените оценки.
Заплащането просто е най-доброто в града за този бранш, затова давам 5 - след като няма друга алтернатива. Уважението - на всеки един от колегите винаги се обръща внимание, винаги има разбиране от страна на мениджмънт звеното. На привилегии давам 4, защото единствената привилегия която я няма е купони за храна (както беше споменато по горе :) ). Работно време от 9 до 18 събота и неделя почивка, платени отпуски - по добро от това няма. Потенциал за развитие - има колеги които след година работа вече са project manager. Работната среда е невероятна особено след новия огромен офис разположен на супер централно място.

Странно, какво разбира горния служител под "да достигнеш" върха. А това за бизнес групата и застраховка ми звучи като купони за храна. Един вид - ето малко пари за някакви благини да отчетем дейност, че се грижим за Вас. Надявам се да го поясни някой. Пък и каква привилегия е бизнес групата освен работна (да си говориш без пари във фирмения кръг)?