Пи Пи Ди България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Царигрардско шосе 115Г Мегапарк&markers=София,бул. Царигрардско шосе 115Г Мегапарк

Пи Пи Ди България ЕООД

Здравейте, кандидатствах преди повече от месец в ППД за позиция не свързана с клинични проучвания. Телефонно интервю, интервю в офиса им, всичко мина блестящо, говорихме задълбочено за позицията и как мога да допринеса с опит и качества. След толкова време не съм получил никаква обратна връзка, въпреки че след напомняне от моя страна чрез мейл, изрично ми обещаха такава. А тези дни видях че позицията е обявена отново. Нямам никакъв проблем с това че не са избрали мен, но след отделените часове от моя страна по тази кандидатура, би било проява на добър професионализъм някой в ХР екипа да отдели 2 минути и да звънне/ пише.

Здравейте! Някой настоящ служител би ли споделил информация относно работно време, бенефити и заплащане на позиции изискващи по-малко опит?

Отговор на въпроса зададен по-долу: след второ интервю.

В този сайт се пишат само негативни мнения. Аз като настоящ служител ще кажа следното- Да чака се за да получиш отговор дали си минал интервюто. Отговор получаваш винаги. Относно работата - да има много работа и е натоварено, но като искате да взимате 2 хиляди и повече е редно да се замислите че американска компания няма да ви плаща за да седите и да си клатите краката. Колегите са много възпитани и готини. Фирмата има достатъчно benefits за да те предразположи да бъдеш максимално ефективен в работата за която са те взели. Заплащането е напълно коректно и овъртайма се заплаща както е по закон! Изказвате само негативни мнения тук. Защо не напишете в действителност как е ? Има възможност за развитие. Ако си вършиш работата добре те повишават, ако само взимаш пари да си седиш на стола - не! Относно клюките- кажете в коя фирма няма такива ? Навсякъде хората коментират, въпроса е в това че ППД не толерира обиди и подогравки, съответно никой не си позволява такива. Като цяло ППД е една от най-коректните фирми с които съм работил.

До пичагата под мен, тва за след първо или второ интервю става въпрос?

Добавяме още една бройка към кандидати, на които след интервю не са се обадили. Изрично попитах дали и след отрицателен резултат от интервюто връщат отговор. ЧР каза "Да, задължително". Не оставам с добро впечатление за PPD.

Няма такова нещо, че можеш да ползваш постоянно отпуска, че дори и 3 дни да работиш и 2 почиваш. По-скоро отпуската си я прекараваш в работа, заради овъртайм работа. Работата е толкова много, че психически не издържаш дълго време. Заплащането е много добро. Поради тези причини работата е подходяща за закъсали хора от провинцията, които са под наем или имат кредит и за целта трябва да работят като роб!! Дори и да си голям подмазвач и да ти идва "отвътре" да се самоунижаваш, пак трудно можеш да издържиш - има много такива служители, които са конкуренция.

Здравейте, кандидатствам за позицията Safety Specialist. Можете ли да ми кажете как стоят нещата в тази фирма. Екипът голям ли е? Колегите помагат ли си или не? Разбрах, че може да се взима отпуска доста често и дори мога лятото да работя 3 дни и 2 да почивам. Това истина ли е?
Благодаря предварително за отговора.

Здравейте на всички потенциални кандидати във ФИНАНСОВИЯ сектор.
За всеки, който се интересува от фирмата :
Заплата за човек с не много голям опит варира от 1200лв на горе,
Специалисти от 1500лв на горе.
Бенефити - безплатно зъболекар (от който всеки се оплаква, дори и на мен лично ми падна пломба след втората седмица), и частично безплатни медицински услуги в Панталеймон, където отношението към служители на Ппди е равносилно на отношението на хора чакащи за операция в Пирогов, без застраховка (никакво го няма).

Както цяло компанията предлага добри условия, коректни са, но спешно се нуждаят от трансформация и оптимизация.
Много зависи наистина в, кой екип бихте попаднали -
Във финансовия отдел царува "Подмазваческо" и надменно отношение. Наистина има прекалено видно интригантско общество (но коя голяма компания няма?).

Лично аз изкарах доста време там и имах възможност да го забележа това отношение и извън финанси. (Особено силно изявено при Операционни финанси).
Най-големият проблем е "повишаване" или преназначаване на едни и същи кадри от 7/12 години насам в компанията. Хора, които са свикнали на стари процеси, опитвайки се да ги подобрят, но много неуспешено с липса на всякаква комуникация между екипите. Доста аругантни и надменни личности, които дори не се стремят да подпомогнат служителите си. Подкрепата която всеки би трябвало да получи от лайн мениджъра си липсва.
По въпроса с процесите - Едни почват работа по променен процес, без уведомление на другите, докато те продължават да работят по стар процес и в един момент, когато трябва да се установи от къде идва грешката всеки почва да се оправдава и да "прехвърля топката" на другия. И не, не говорим да се намери конкретно отговорен човек, а само да се изясни от къде идва грешката за да се изчисти..Но уви няколкото отговорни хора си организират среща помежду си и преценяват как да действат или в случаите Кой е бил отговорен.
Ок. Тогава се почва уж забавянето на процесите...
Не се изяснява проблемът и се почва "многото работа" и недостигът на хора в екипа.
Ок.

Почват се наеманията на Не-много компетентни хора, и разрастването на екипите.
Лично аз съм свидетел на "многото работа" и как в екип от 13 души, тя бива свършена ИЗЦЯЛО, само от ПЕТ (5) съвестни колеги. Когато обаче някой от тези 5 души се обади, се почва Очернянето на името му/и, и как е бил много не съобразителен към другите.
Супервайзърите са доста злобни личности, които се опитват да докажът, че държат компанията на крака особено аругантни личности са и супервайзърките и синиър служителите.
Когато някой има иновативни идеи бива пренепрвгван и опрекван, че не може така да стане защото обемът на работа ще намалее. (Което е целта, по принцип).
Лично аз съм била свидетел, как мениджърката (супервайзърките на екипите--Наречени Лайн мениджъри, не Мениджмъри по позиции), казват на колегите преди да пуснат отпуска покрай празници, Как трябва поне 5 души да са в офиса на работа за да покажат, че има "много" работа. Хах ок, а как преминават тези дни - в кухнята или гледайки клипчета и освобождаване от работа по-рано (Понеже е празник, но си получаваш двойната надница).

Ако някой търси място на което да придобие опит, то за една година ще научи нещо, на по лафче, но ако търсите професионално развитие във Финансовият отдел, то това не е подходящото място.
(Моля всички, съвестни и компетентни хора в компанията - финансовият отдел да ме извините, ако съм ви засегнал)
Желая наистина успех на всеки, това е лично мнение.
И ако някой Ейчар чете МОЛЯ ПОГРИЖЕТЕ СЕ ДА НАЕМЕТЕ ВЪНШНИ СПЕЦИАЛИСТИ ЗА ВИСОКОПОСТАВЕНИ ПОЗИЦИИ!!! Или се ПОГРИЖЕТЕ за една ГОЛЯМА ТРАНСФОРМАЦИЯ. СПЕШНО Е

Някой ще разкаже ли за позицията Commercial Specialist? Заплата? Задължения? Колеги?