АПС МАНЮФЕКЧЪРИНГ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АПС МАНЮФЕКЧЪРИНГ ЕООД

Ей какво става с тази фирма?Всико ли си е по-старому?Имали някаква промяна от 2010 насам?По-добре ли или по-зле?

Г-н Стайков, за едни имаше луксозни питки,а за други трохи по масата на Бъдни вечер и Коледа - т.е. за 100 човека коледни премии от по 400-500 лв, банкети, подаръци - а за 10 човека съкращения.На това ли му казвате "фирмата е в криза"???
Но аз се радвам, че дори и да бяха трохи аз и моето семейство ги изядохме с ЧИСТО СЪЗНАНИЕ.
ГОСПОД ДА ВИ ДАВА ЗДРАВЕ И СИЛИ, ЗА ДА МОЖЕТЕ ДА ПОНЕСЕТЕ СРАМЪТ И ЖАЛКОТО ПОЛОЖЕНИЕ В КОЕТО ИЗПАДНАХТЕ С ТАЗИ СИ ПОСТЪПКА.

Прекрасно мнение на Ирена Петрова и 100% вярно.Много се радвам,че има толкова интелигентен човек да го напише и да разбере само,за по малко от 6месеца какво представлява фирмата а да не говорим,за хора като мен които са работили близо 5години  за тази фирма.Няма да забравя как се подиграха не един път ми два пъти да ме гледат в очите и със присмех и злоба да ми връчват съкращението но всичко на този свят се връща.

Изключително съм потресена от отношението на ръководителите на фирма АПС МАНЮФЕКЧЪРИНГ - БОТЕВГРАД - с управител за България ДОЧО ХРИСТОВ СТАЙКОВ.Бяхме назначени за 6 месеца на работа и ни прекратиха договорите предварително.Питам се защо?Защото помогнахме на фирмата във труден (по скоро добър)момент,а именно да си направи поръчките и да си преизпълни плана дори.След което удобните(тези дето са чичови, лельови или имат вуйчо владика) останаха, а нас неудобните ни изритаха най безцеремонално.Пълен абсурд - излиза началника на производство МИТКО ВЪРБАНОВ, на който думичката "обноски" му е много далечна и чете някакъв списък(все едно чете умрелите през тази година на някаква панахида).УЖАС - ужас за беззащитната работна ръка.А да не говорим за пошлите организационни умения на така наречените началник смени - та те не могат да преброят правилно до 10, та какво остава да организират производствен процес.Та във връзка с производствения процес искам да попитам г-н Дочо Стайков( с малък риск да го обидя) - той наясно ли е какво става в тази фирма а именно:
1.че има норми които се изкарват за по-малко от половината работно време
2.че има хора дето работят от 5 години в тази фирма и незнаят какво означава "компонент" и "елемент" и седят само на една и съща операция
3.че не се спазва регламентираното работно верме
3.че се правят залагания по спортните сайтове след 20.00часа.
4.че се гледат филми
5.че не се изкарват норми, за да има работа и за утрешния ден
6.че бракуваните компоненти се увиват в хартия и се изхвърлят в кошовете за боклук
7.че по цял ден се играят ръченици,клюкари се, завижда се, злобее се.
8.и т.н. и т.н. мога да стигна и до 20
Г-н Стайков много лош подбор на уж квалифицирани кадри.Жалко за вас, че в Ботевград се славехте с горе-долу добра репутация и много хора ви имаха за коректен работодател.Сринахте се отведнъж, паднахте от много високо.Веднъж изгубено доверието трудно се връща.

Споделям мнението на предишните двама.
Предполагам че в момента има огромен интерес относно
фирмата поради пуснатите обяви за работа от нея.
Моят съвет е !
1.Договорете си твърди заплати още на първото интервю.
2.Изисквайте си писмено правата и задълженията.
3.Изисквайте си всички задачи да получавате писмено.
4.В никакъв случай не приемайте да сте на подчинение на Иван Колев
Човека не е лош по душа но трябва да прочете още много книжки за
техниката.
5.Не очаквайте че извънредния труд ще ви се плаща.
6.Много добре си уговорете условията относно пътуванията
В тази фирма командировъчните са символични или никакви
Работи се основно в Ботевград
7.Не се надявайте на големи заплати
8.Изискайте си фиксиран изпитателен срок в който да не могат да ви уволнят без предизвестие
Е който смята че може да си договори всичко това да кандидатства.
А да забравих положителните неща!
Има такива..
1.Плащат се пълни осигуровки и заплати
2.Хората който работят в фирмата в БГ са изключително готини /с изключение на И.К/

Погледнете в сайта им, има ли някъде споменато, че продуктите се разработват в България (поне И в България)? Патил съм от фирма, в която като погледнеш в сайта им в "Contact us" и не виждаш за истинското място на развоя. В един момент се оказваш оплетен от сложните правила на местно регистрирана фирма, имаш договор в световно неизвестна фирмичка, а всъщност не знаеш като чий служител да се назоваваш... Ами ако някой ден се наложи да заведеш дело (не е желателно, но все пак...) срещу кого ще бъде то? На всичкото отгоре, когато напуснеш и искаш да посочиш в резюмето си, че си работил там, следващите работодатели ще имат сериозни съмнения относно теб... Мисли над тези проблеми. Аз на времето не мислех и после съжалих.

Както всяка една фирма в провинцията така и таз не се отличава с просперитет на работещите.
В регион Ботевград има негласно правило между шефовете на фирмите за таван на заплатите.
Тази фирма не прави изключение с малката подробност че генерала дава а старшината не.
Управителя на фирмата е разбран човек с изключителен интелект за разлика от подобните шефове в града.
Е това не значи че хората под него са вода ненапита-напротив............
Аз започнах темата - очаквам вия да я продължите