Керос България ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Керос България ЕАД

Специално за мотокаристите първо се товари палетът на ръка теглото на плочките варира от 10 до 35 килограма после се преовзва извън склада със мотокар!

Гледам много често търсят мотокасристи,някой бивш мотокарист да пише нещо!

Здрасти!!!! Гледам много често търсят мотоксристи. Някой бивш мотокарист да драсне два три реда какво толкова има че се махат

Здравейте!Аз съм бивш служител на фирмата.Работих точно два месеца през,които се натоварих ужасно много физически ( не съм разглезен работил съм и по-тежка и МИЗЕРНА/мръсна работа)
1. На интервюто говорихме за заплата 1000 лева бруто + бонусна система и извънредни часове и в обявата се говори за 1200-1700 нето
2. модерна работна среда
3. добро работно време

Реалността е съвсем различна... работи се на 3 смени по 5 дни със 2 почивни ( не са събота и неделя,а произволни дни според графика)
Модерна работна среда .... хале с размера на 2 футболни игрища без климатизация,без филтри за прахови частици,а единственото предпазно средство което ти дават е ръкавици.Машините са доста морално остарели и амортизирани и проблеми изникват постоянно.Изключително големи отговорности ( все пак е производствен процес и при допусната грешка цялата продукция може да е дефектна) Работа с товарителни машини,принтери,ротопринтери и други...
заплащането... 940 лева чисто на месец без бонуси без копони...
Евентуално може да се стигне до 1100 с извънреден труд,което значи 28 работни дни в месеца :D Изпитателен срок 1 година, след която следва увеличение на заплатата със 100 лева. Огромно текучество на хора.
Работното облекло се заплаща,ако не спазиш 6 месечен срок и напуснеш.Нямаш право да ползваш мобилни устройства дори в ПОЧИВКАТА си.При евентуално позлване на платен годишен отпуск се удържат по 10 лева от БОНУСА за всеки ден отпуск,също така при един ден болничен целият ти бонус изгаря.Реално погледнато заплащането е 750 + 200 лева ( БОНУС)
Не бих препоръчал на никой да започва работа там,но зависи колко сте отчаяни.

Работя в завода от средата на 2012 г. Мога да кажа, че това е най-добрият работодател който съм имал до сега. Преди съм работил само за българи и почти всички са били тарикати (в негативен смисъл). Заплатата ми расте почти всяка година и я получавам редовно. Да, може да е в пъти повече, но ситуацията със заплатите е такава в цялата страна (с изключение на София град). За повечето позиции няма изискване към образование и опит (завода е почти изцяло автоматизиран). Не разбирам грешните очаквания на кандидатите за тези позиции. Относно екологичната обстановка в предприятието: запрашеност има в определена зона на завода и то само вътре. Нормално е, мелят се и се смесват земни материали до фин прах. Аз лично, не виждам как може да се внедри филтър на такива процеси. Водата се ползва в затворен цикъл, а като газове се отделя въглероден диоксид и водна пара (в атмосферата). Предполагам, всички искаме да работим в чисти и климатизирани помещения, но това е невъзможно (или поне много трудно постижимо) в едно производство.

Препоръчвам на колегите (особено по-младите) първо да покажат какво и колко могат, а после да изискват.

И като заключение, в завода работят над 120 човека, а тук има няколко негативни мнения и то за дълъг период от време.

Привет на всички. Няма да ми стигнат символите, за да опиша впечатленията си, които събрах само на интервюто за работа за позицията машинен оператор. Това е позиция в производството.
Най-важното, което искам да ви кажа - в производственото помещение е много запрашено, въпреки че има изградена филтрация на въздуха. До колко тя е качествена и отговаря на стандартите за този тип произвоство не мога да кажа, нито дали филтрите се сменят в предвидения експлоатационен период, но мъглата се вижда от поне 40 метра. Така и не стигнах до края. Обърнах се и казах, че няма да си съсипвам здравето, ако ще и да ме заринат с пари. Да знаете, че и с маска не става да се работи в такава среда. Позаинтересувайте се за филтриране на финни прахови частици. Не случайно такива инсталации са изключително скъпи както за изграждане, така и за поддръжка.
Това според мен е най-важното, което трябва да изтъкна. Всичко останало може да се преглътне - например шума (има антифони), високата температура около пещите особено през лятото или пък минусовите температури през зимата, които ми споделиха, че стигали до -18 градуса.
Честно да ви кажа, не мога да се примиря, че трябва българи да работят в такива условия.
Спирам дотук, за да спазя добрия тон.

Служебният транспорт е единствен плюс.
Шест месеца изпитателен срок за пещар, в полза на работодателя.

Заплата обвързана с много странни бонус схеми, накратко - 675 лева нето първите 7 месеца, после ставала 775.

Изглежда вече е станало масово нормално, да се изисква постоянен извънреден труд, за да може човек да вземе прилична сума пари (както ми беше намекнато).

За раобта на 3 смени - това са малко пари, сума за оцеляване, а не за живот със семейство...

Привет, накратко бях ощетена от фирма Керос и търся контакт с други колеги в същата ситуация, за да се видим и споделим идеи за дела. Пишете на [email protected] или ме потърсете на 0887 63 0002

Днес гледах една тяхна обява и съответно потърсих мнения.До момента открих само това http://www.karieri.bg/forum/rabota/kompanii/2786656_keros_bulgariia_ead/

Здравейте!
Как не се намери никой да изкаже мнение за работата в тази фирма... Похвалете я, порицайте я... Това затъмнение прилича на страх от концлагерите, не е ли отминало това в Русе вече...