Микросист /img/frontend/nomap.png"

Микросист

Колега писач,ти най вероятно си от тези боси и недоучили в университета.В тази фирма дават добър старт и обучават добре.И плащат добре.Но ако си мислиш,че без опит,стаж и най важно без познания и компетентност в HP и големите играчи те очакват, объркал си,и вече си го разбрал.

Дори и подаването на CV за тази фирма е ПЪЛНА ЗАГУБА НА ВРЕМЕ!!!

---> Заплащане - водиш се 6 месеца на изпитателен период. Управителя обясни подробно колко е великодушен в даването на заплати по време на обучителния период, който за някои можел да продължи и 1 година. В знак на добра воля той давал от себе си дори и заплата на обучаващите се, макар че ТОВА, КОЕТО ИЗРАБОТВАТ ПО ВРЕМЕ НА ОБУЧИТЕЛНИЯ ПЕРИОД НЕ ПОКРИВАЛО ДОРИ ПАРИТЕ КОИТО ТРЯБВАЛО ДА СЕ ВНАСЯТ ЗА ОСИГУРОВКИ!!!

Абе ако някой си прави труда да чете това да знае не лъжа за нищичко....
Това е фирма за трупане на стаж на новозавършили студенти, ще ви научат как се запояват SMD елемнти на РЪКА :D как се работи с лупа защото ще ви се увреди зрението, на труд и техника, защото всичко се прави на ръка и ако сгрешиш ти викат яко, ще работите в токсична и не проветлива обстановка (липсва аспирация), така нареченич ШЕФ първите 2-3 месеца ще се държи горе-доло добре след това ще започне да говори като селянин ама не къв дае а от тези дето са по душа такива, ще псува индиректно всичките ви колеги и вас, с него за пари неможе да се говори, ако случайно му дадеш акъл край с теб вече имаш досие в неговата велика фирма или така наречения черен списък, сивата икономика е на лице осигурява те на минимума пук ти дава 500 ааааа и макса заплата е 650 и то след най-малко 4 години вярна служба, отпуската трябва да я планираш най- късно януари иначе след това неможе, ще те обвиняват че крадеш, нехаеш за фирмата, не пестиш за фирмата, не допринасяш за фирмата, жената на шефа е малко лабилна и така той я прави крива а тя си го излива на всички останали, тя заема почти всички вакантни работни места за което я съжалявам, липсва материална база трябва от нищо нещо да направиш...... толкова от мен това са леки щтрихи на деиствителноста

Мойат съвет е вобще да не се занимавоте със тази фирма по никакъ начин просто ще си загубите времето.
Аз съм завършил КСТ компютърни системи и технологии и КИП-А  средно работих 2 години във тец север като КИП-А или РНЕО (ремонт и настроика на енергйно обурудване) следкато евн ме съкратиха  ходих на дота интервюта ама тоя би сички останали.
Бях кандидацтвал за лаборант в електро лаборатория която прави тестови изпитания на сензори за температура и издава сиртификати за правелно очитане във даденият одхват нешто което го бях правил във тестовата лаборатория на тец север. и бях поканен на итервю след като влязох при оправителя и наи вероятно собственик на фирмата и започна розговора след 15 тина минути се абади клиент коита нему работеше поставената преди 3 дни апаратура и посредата на интервюто се наложи да изчакам 45 минути разговора да приключи което небеше толковозле слид като започна от начало.
Изведнъж аз които кадидацтвах за лаборант и имах доста сериозен опит във програмиранито на котролири от сирита PIC maicrochip и бях готов да започна или като лаборант или като програмист ми беше заявино че си има хора и за двете че аз не съм подходящ за лаборант защото притях си има оприделени методики като метода на (наималките квадрати) и прочие е глупости. г-н на които аз нему запомних името 30 минети се описваше даме навива какъв шанс мидава във хадуера да запоявам платки и каква уникална възможност изпускам. И следкоето муказах защо кандидацтвам за едно ати ми загеби час и половина във пълни глупости просто си пиши търся запоичик точка. А парите там са спорад РЕЗУЛТАТИТЕ.
Моят савет е вобще поникакъв начин да не се занимавати със тази фирма моте лицни наблудения във jobs-a че на 3 - 6 мисеце се търсят хора във тази фирма.  СЪВИТА Е НАИ ВЕЧЕ КЪК МЛАДИТЕ ЕНТОСИАСТИ ЗА ТРУПАНЕ НА ПЪРВОНАЧАЛЕН СТАЖ.

Работата е свързана предимно с монтиране и поддържане на апаратура в мандри. Водиш се на минимална работна заплата, а нагоре е според зависи - тавана не е особено висок. Колегите са интелигентни, но поради най-различни причини не се задържат за по-дълго. Проблем според мен е липсата на перспектива за развитие но това всеки си го преценява индивидуално. В общи линиии и типа на работата е такъв, че трудно може човек да мисли за някакво развитие в тази насока.

Най-вероятно ще кандидаствам за радота в тази фирма. Но нямам никаква информация за нея, освен че работи в областа на измеванията и автоматизацията. Та затова искам да попитам: как е работата там, какво е заплащането и натоварването. Имали отнощение към новите тип "боклук" и тн. Изобщо ще съм благодарен на всякаква информация свързана с тази фирма като цяло.