Леденика и ММ АД /img/frontend/nomap.png"

Леденика и ММ АД

BRAT MI RABOTESHE TAM..KATO ZNAM KAKVO SA NAPRAVI LI S NEGO I TAZI FIRMA E NAMRAZVAM POVECHE I POVECHE.kogato shefcheto si vzeme dozata i uvolnqva nared.. zaplatata e pod vsqkva kritika davat,nedavat- abenqmam dumi.Samo da znaeshe big bosa kakbo stava s firmata mu shte6e vsichi vushki taka narechenite mu podchineni da sa po kazanite i da si tursqt parche hlqb.No nqma koi da im otvori ochite..koito iska da se probva v taka narechenata lainqna ledenika purvo da se porovi,da prouchi za tazi firma.Bih kazala imena na shefove - no da ne sam tolkova gruba,zashtoto shte gi vurna v purvi klas da si pulnqt dupeto s pqsak.Ako sam mnogo brutalna se izvinqvam,no tova koeto napraviha s brat mi,koito davashe vsichko za tazi firma me sasipva.

Положението не е никак розово, като постъпваш подписваш договор след няколко месеца ти дават друг формуляр, който уж е незначително допълнение към трудовия ти договор, а всъщност те преназначанват по др.член и в друга категория труд.Даже може да се окаже, че се е сменило така между другото името на самата фирма. Работих там ..години и смених 3 имена на фирми. От търговски представител се превърнах в пласьор, но това е една дълга тема.Трябва внимателно да гледаш какво подписваш в тази фирма и наистина е вярно това, че днес си тук утре ...не и за заплатата се питаш ..ще дойде ли този месец няма ли... Премиите са каса пиво с изтекъл срок..но пак трябва да си доволен.

Уважаеми Кандидат колега,

ако решиш, послушай съвета ми: Не се хващай !
Аз лично, вярвам на 90 % от долните постове, вярвам и на колеги, дистрибутори и препатили. За мен те са най-вярното мерило.
Все пак, последното решение е твое. Каквото и да е то знай че, каквато и работа да захванеш – работи я от сърце. Ако не ти е по сърце, по-добре се не хващай. Всеки работи за пари, но не се продавай за пари. /Личен съвет/

Успех !

Здравей те.
Аз съм кандидат за работа в тази фирма за Сливен. Но, реших да проуча отзиви, да сондирам мнение сред колеги и т.н. С изумление констатирах, че написаните отзиви са доста меки в сравнение с това което ми казаха до тук. Не зная какви са тези нови изпълнителни шефове, но мненията от бранша и нашите дистрибутори са доста ниски, да не кажа отрицателни. Странно е за мен, как такава голяма фирма или поне аз така си мисля, може да си позволи лукса да прибере под крилото си хора с явно много ниско обществено доверие. Да си призная, дълго се колебах дали да подам документи или не. Това, което ме разколебава е че, от месеци нашите дистрибутори, не са си хващали плановете или поне така казват, а това е основно условие към кандидатите или поне така пише в обявата им.

Все пак споделете и Вие... Надявам се, че ще взема правилното решение.

Леденика и ММ е една перфектна компания с огромен бъдещ потенциал (но към 2109 год.). Бившите шефчета от Каменица, са професионални хора с трезво мислещо поведение (упссс за момент си повярвах :-) ). Заплащането е на много високо ниво и недоволни на практика няма, което е и нормално (да поясня: ако си току що завършило училище бомбе или в момента си студент или пенсионер на 150 лв. пенсия, то заплатата ти в Леденика от 350-400 лв. си е дар от небето). В фирмата има много високо ниво на уважение към колегите (но само ако си от буково дърво). Едва сега при новите шефчета се ползваме с реални много добри привилегии (такива са: имаш право да мълчиш; да работиш; да правиш от нищо-нещо; да не взимаш пари, защото те развалят благочестивия човек като теб; имаш право да се не оплакваш, оти нема кой да те чуе и т.н.). За разлика от другите фирми в БГ, в тази има огромна фирмена сигурност. Много хора биха просто завидяли (например: бачкаш си и в петък вечер ти казват Браво ти си страхотен(а), но от понеделник не си на работа.Ти сега да не се притесниш за благополучието на фирмата, гризни една вафла Споко, щото ние ще се оправим и без теб). Като се замисля не познавам фирма с такъв огромен вътрешно фирмен потенциал за развитие. В другите по лоши фирми, като работиш много и се докажеш ти предлагат повишение, боже какъв ужас - повишение и колко много лоши фирми има в БГ. Тук за твоя и на колегите радост, като работиш много ти доставят на мига още някое шефче от Каменица за началник, което ще ти налее акъл как на теория се продава бира и ако не дай си боже същото шефче се разходи из реалния пазар, то скорострелно се скрива в канцеларийката си изпаднал в ужас, че теорията му е гола вода спрямо реалната практика. Къде в друга фирма ще имате такъв късмет ? Но пък местоположението си е перфектно. Забележки няма. Няма и как да има, защото основното си време прекарвате в надлъгване с някой обект или дистрибутор. Вие му говорите, той ви се смее, после на саме, вие сам на себе си се смеете, а той зад гърба ви припада от смях. Но пък ще имате готини Колеги, ако проявите мерак за работа. Началството е "високо компетентно", а прекия ви колега новозавършило бомбе техникум Коноп и Клечка. Ааааа има и други младежи бивши .... да не казваме, а да се не травмирате. И така обобщено: Една перфектна работна среда в която ще имате идеалната възможност да поработите Х месеца, докато ви дойде акъла в главата :)

Напълно съм съгласен с предходните мнения. Място, на което всеки месец се молиш за заплатата си. За бонуси или дъги екстри почти да не говорим. Управляват те бивши шефчета уволнени от Каменица. С една дума - Дерзайте за тези ,които остават.

ако нямате желание за развитие,искате да работите без пари за благото на фирмата,обичате да ви тъпчат, и ако сте отчаян от живота и няма на къде,искате да карате стари и разбити коли то вие сте Точният БАЧКАТОР

Мммммм Даааааа,
като изчетох мненията за най-голямо съжаление костатирах, че са истина. Какво да кажа повече от тях, не знам. На черното - бяло ? Не става.
Ако все пак, искате моето лично мнение - вижте оценките ми, те са красноречиви !

Заплащането е ниско, нередовно, със закъснение от поне тре месеца. Уважение от страна на работодателите няма, внимание си обръща ако заплашиш да напуснеш. Привилегиите, освен по някоя бракувана каса бира, друго не може да очакваш. Работното време е добро - осем часов работен ден. Нямаш никакви шансове за развитие и израстване, единствено да се учиш докото не решиш да напуснеш и да си намериш по-добра работо. Работи се със стара техника, много морално и физически остарели компютри, принтери и т. н. Работната среда е под всякаква критика, се прави само на директорския етаж и на техните кабинети, иначе другите хора си ходят по балатома от 25 години. Колегите са горе долу приветливи, но доста с остарели разбирания и не обичат някои да има по-малко работа от тях и да взема повече пари.