Плюс България Търговия /img/frontend/nomap.png"

Плюс България Търговия

Здравейте! Къде се провежда обучението и колко време е то?

Не мога да ти кажа,дали да си напуснеш работата и да започнеш в Плюс,аз съм доволна,но ти може да не бъдеш.Работата е много и е тежка.

Към всички вече работещи в плюс-въпросче???
Кажете,моля ви заслужавали се да си напусна работата,която е в същия бранш за да започна работа в магазин плюс- при положение ,че заплатата,която ми предлагат за касиер е същата,която вземам в момента?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!

какво става с тази фирма,никой нищо не пише-нито добро,нито лошо??????

Бихте ли ми казали,кога ще се отваря ПЛЮС в Ямбол и какви са заплатите при вас?Благодаря ви предварително!

До "Работещ":
Не ми дължите извинение - това просто са две гледни точки,които не съвпадат!Едната е доволна ,другата -не!
Винаги съм приемала чуждото мнение и съответно съм се отнасяла с уважение!Но не мога да замълча,когато думите ми се подлагат на съмнение!
Желая Ви приятна и ползотворна работа в тази фирма!

До " Няма значение" Искам да ви се извиня,изобщо не съм имала за цел да ви критикувам или да влизам в спор с вас.Намерението ми беше единствено да ви изясня подобна ситуация.Не съм подлагала думите ви на съмнение нито съм искала да оспоря причините ви да откажете работата.Ако така сте ме разбрали,то наистина се извинявам.Мнението ми беше по-скоро с цел да обясня събитията,на които сте били свидетел.
И за последно да кажа,всеки служител независимо къде в магазина се намира в момента в случай на нужда(много клиенти или почивка за някой от касиерите) е в готовност да бъде извикан на каса.Така,че има кой да замества касиерите,когато почиват.Принципно се подготят 5 касиера за смяната.Те са достатъчно.Ако има нужда и петимата са на каса,когато няма нужда част от тях са в търговската зала.
Всяка каса разполага с бутон-звънец,който след като бъде натиснат известява управителите,че касиера има нужда от помощ.Това го казвам заради случката с лентата.Управителите си имат много работа и това,че не се виждат,не означава,че не работят.
А защо при много клиенти работят само две каси,незнам.При нас това е недопустимо.
И последно,което е лично към вас.Приемайте по-леко чуждото мнение,трябва да знаете,че не всички мислят еднакво.Не се обиждайте от първия коментар,който звучи различно.Както казахте всеки има право на мнение и моето не е лично към вас,аз споделям това,което знам.

До "Работещ" :
 Пишейки коментара си, обясних защо не съм приела предложената ми позиция - не съответстваше на образованието , квалификацията и предпочитаните от мен длъжности! Може би не сте ме разбрали , но аз бях възмутена , че в тази "уважавана" фирма , кандидатстваш за една позиция ,а всъщност се оказва ,че ти предлагат нещо което е далеч по-различно!Съгласете се ,че един електроинженер е далеч от хранително-вкусовата промишленост или търговията!!!! Поне това можеха да съобразят двамата господа "Мениджъри" преди да ме поканят на интервю!!!!!!!!!!!!!!!
По отношение на описаната от мен случка - да съгласна съм , почивките може би са регламентирани ,но пък Вие се съгласете , че при наличието на доста клиенти в магазина е безумие да работят само две от касите(това се случва доста често , а по Вашите думи работата се разпределя още от сутринта , т.е. предварително се знае коя група от персонала ще работи на касите за съответния ден) ,в този случай как едната от тях щеше да помогние на колежката си !!!! "Управителите" или "Заместник Управителите" могат да се видят рядко из магазина - поне така е в Перник - т.е. в случая тя бе принудена да напусне работното си място!
Относно заплащането - не съм си "измислила" въпросните 500.00лв.- просто така ми бе казано на интрвюто - ако  съм била излъгана ,следователно и аз съм излъгала читателите на този сайт!!!!
Не смятам да продължавам този спор ,който явно се превръща в полемика!
Споделих мнението си ,не задължавам никого с него , но все пак нали твърдим ,че живеем в свободна и демократична държава и всеки има право на мнение!

Работният ден на служителите е плътно запълнен.Сутрин първата смяна отива на работа в 6.00 часа,започва се с приемане и зареждане на стока.Управителите имат за задача да приемат и опишат стоката.Касиерите разпределяме и зареждаме.Звучи лесно,но е трудоемко,понякога се налага да се вдигат тежки неща,но ако мислиш,че ще ти е трудно винаги можеш да помолиш някой да ти помогне.Както се казва " Сговорна дружина,планина повдига".Много е важно колектива да се разбира,ако няма дрязги всико върви много лесно,помагаме си и се подкрепяме.
Общо взето от 6.00 до 7.30 се прави това,приемане и зареждане на стока.Ако е необходимо се почиства.Около 7.30 касиерите,които ще бъдат на каса се подготвят за това.Приемасе и се брои депозит,с който започваш работа и в 8.00 се отварят вратите за клиенти.Когато няма много клиенти и не е необходимо да работят всички каси,част от касиерите,било един или двама,стават и отиват в търговската зала,където се следи всичко да бъде пълно и подредено.Постоянно се изнася стока от склада и се зарежда където има нужда.
Ако трябва да си говорим чесно,работата не е лека,но времето лети бързо,занимаваш се с различни дейности,не е като например да седиш осем часа само на касата и да се схванеш.За почивките вече обясних.
Втората смяна застъпва към14-14.30 часа.Съответно се започва едно броене на депозити,за да могат да се сменят касиерите от първа смяна,които съответно да се отчетат и да си тръгнат.В края на работния ден,след като затвори магазина към 22.00 часа,касиерите се отчитат и се събира и описва брака.Почиства се магазина и социалните помещения.
Това са неща,които вършат касиерите,за управителите не мога да когоря конкретно,но и те вършат същите дейности като нас,приемат,описват,разпределят стока.Отчитат касиерите.Правят графици.Помагат,когато възникне проблем някъде.Имат много други отговорности,които обаче не съм компетентна да коментирам.
Като цяло това е един работен ден в магазините на Плюс или поне в нашия :)
Пак ще кажа,ако имаш желание да работиш,ако не си мързелив,работата в Плюс ще ти хареса.Нашият колектив е много сплотен и мога да кажа,че ходя с желание на работа и дори след много натоварен ден,имаме желание за смях и закачки.Работим с усмивка именно защото се отнасят с нас добре и коректно.
Разбира се винаги може да се получат неприятни ситуации,особедно покрай изнервеното положение при отваряне на нов магазин,но мисля,че когато се случи нещо,просто трябва да се събереш и да осъзнаеш,че когато колектива се сработи и се добие рутина,дребните проблеми ще се изчистят.
Няма да говоря за трудово-правните взаимоотношения,те са на много добро ниво и имайки в предвид каква е репутацията на повечето работодатели в България,смятам че съм попаднала на едно много добро място.Всеки извънреден труд се компенсира,било то с пари или допълнителни почивни дни.
Най-важното,разбират че служителя е човек и го уважават.

Работещ, благодаря за адекватното мнение!
Моля, ако имаш 2 свободни минути да опишеш как минава един работен ден в магазина, както на касиер така и на зам. управител и управител.
Благодаря предварително и ти желая много успех на новата работа.