ДП РВД /img/frontend/nomap.png"

Всеки казва: "всички са с връзки" !? е добре де, как за специфични длъжности като ръководител полети или инженери ще сложиш някой случаен, при такива високи изисквания? то ако бяха всички "наши хора", защо постоянно се въртят кампании за набиране на ръководители? За секретарки, счетоводителки, шофьори,общи работници... всеки средностатистически нормален човек може да изпълнява тази длъжност. Не виждам лошо там да се назначават хора близки на работещите в предприятието, при положение, че знаеш качествата и възможностите на този човек - т.е ще се справя с задачите си. Заплатите са тема табу явно. Евала на пича дето каза 3-4к за ръководител полети. Да разбие малко мита. Не че това е малка сума, но не е и 7-10к както се тръби навсякъде. Мисля, че даже трябва да е повече. Вече ако секретарката е по,по... нещо не е в ред. Ама няма и да разберем.При 1000+ служители, 100% четат хора работещи там, но явно това затъмнение не е случайно. Колко взима инженера, а чистачката и секретарката... хайде кажете, анонимността ви е гарантирана :) Ама да няма после "Що на Иван му е по-голям...надника"

РВД - то си е чиста спекулация. Умните хора не трябва да си губят времето с това корупционно предприятие. Позициите на 90% са уредени. Тоест шанса Ви е много малък.

Исакм да попитам какво представлява изпита по английски език за инженерните длъжности.
Благодаря.

Професия е и на фона на бедната ни страна, поне финансово няма с какво да се оплачем, но слухове, че сме по-платени от пилотите или че взимаме 5000-6000-7000...-10000 лв. са абсурдни. Да - взимат се, но не от авиодиспечерите, а от администрацията, като и сред едните, и сред другите е познатата шуробаджанашка схема. 3000 до 4000 за ръководител със стаж - толкоз!

Искам аз да ви споделя как минава изпита там,понеже днес бях.
Кандидат пи кафе с 3ма служители преди изпита пред сградата на РВД. Казах си ОК, малък свят, има познати.
Едната кандидатка за РВД, дойде на FEAST тест с БАЩА СИ /който работи в предприятието/. Пиха си кафе двамцата и след това влезе на изпит. Излезе доста усмихната и изпратена от същият.
Друга кандидатка се поздрави с 2 различни жени на път за изпита /които и пожелаха и успех де/, а на почивката си говореше нещо с трети /пак дето работи там/.
Не си губете времето и парите да плащате за изпити, шанса ако е честен подбора е малък,а така както е сега, си е направо теоретичен.

В ДП-РВД работят две групи хора.Оперативен и неопераативен състав.Оперативния участва пряко в обслужване на въздушното движение, неоперативния е администрация и обслужващ персонал. Заплащането е добро на фона на заплатите в страната, но в никакъв случай европейско.Отговорноста на оперативния особенно на ръководителите на полети е изключително голяма. Изисква висока професионалност, здрави нерви, концентрация, познания..... Всеки знае,че 80 % от болестите се дължат на стреса. Не бих завидял на никой изкарал парите си по този начин.Отговорноста на хиляди човешки животи, стреса на който са подложени тези хора и риска, който поемат е досатъчно голям , за да получават по високо заплащане.Това е професия, която трябва да се работи с много любов и още повече познания.Останалият оперативен  персонал е поддържаш персонал. Както пилотите имат втори пилот и не летят сами.Отговорност,разбира се по малка,но отново я има, концентрация и познания също.По-голяма част от българите са лтяли със самолет, ако смятат че самолета лети сам и във въздуха няма правила, то нека завиждата ако ли пък не, нека се замислят сериозно зариска на професията.

Мнение за ДП РВД?