Борован https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. Тракия бл.118 до вход В&markers=София,ж.к. Тракия бл.118 до вход В

Всеки ден, малката Мравка, пристигаше рано на работното си място и започваше да работи. Произвеждаше и беше доволна.
Шефът – Лъвът – се учудил, че мравката работи без надзор.
„Ако тя произвежда толкова без надзор, не би ли могла да произвежда повече, ако е под нечий надзор“? – замислил се той.
Така той нае една Хлебарка, която имаше голям опит като надзорник и изготвяше чудесни доклади.

Първото решение на Хлебарката бе да въведе контрол на достъпа за Мравката. След това на Хлебарката ѝ бе нужна секретарка, за да ѝ помага с изготвянето на докладите и тя нае един Паяк, който освен с архивите, се занимаваше и с контрол на телефонните разговори. Лъвът бе очарован от докладите на Хлебарката и я помоли и за графики на производството и анализ на тенденциите, за да ги представи на срещи, специално организирани за тази цел. За тази цел на Хлебарката ѝ купиха компютър, лазерен принтер и бе наета една Муха, която да ръководи отдел информатика.
Мравката, доскоро продуктивна и весела, бе отчаяна от толкова хартии и срещи, които ѝ заемаха цялото време! Лъвът стигна до заключение, че е дошъл моментът да се създаде длъжност отговорник за сектора, където работеше Мравката. Постът бе поверен на един Щурец, чието първо решение бе да закупи килим и ергономичен стол за бюрото си. Новият отговорник, Щурецът, също имаше нужда от компютър и асистентка (която взе от предната си служба), за да му помага да подготвя стратегическия план за оптимизиране на работата и да контролира бюджета за сектора, където работи Мравката, която на този етап вече не се забавляваше и с всеки изминал ден се ядосваше все повече.
По същото време Щурецът убеди Лъва за абсолютната необходимост от проучване на средата. След като проучи работната натовареност, Лъвът забеляза, че секторът на Мравката не произвеждаше вече колкото преди. Той нае един Бухал – известен консултант – да осъществи одит и да предложи решения. Бухалът изкара три месеца в офисите и направи огромен доклад, в няколко тома, със заключението: „Има много персонал в това предприятие“.

Познайте първо кого уволни Лъвът? Мравката, естествено, защото тя „проявява липса на мотивация и конфликтно поведение.

Коректни работодатели, добро и приятелски отношение. Не разбирам хората, които имат велики очаквания за себе си, без да са подкрепени с желание за работа или познания и после търсят вината в другите.
Фирмата е добра за работа, хората са честни, директни и сериозни!

Компанията има страшен потенциал в момента, има адски много обекти, аз лично не съм чул някой да се е оплакал. Заплатите са доста прилични, бих казал доста по-високи от средното за сектора, но отново зависи за каква позиция става въпрос и на какво ниво. Колегите са доста интелигентни, което е доста важно за да вървят нещата напред. Винаги може да се разговаря с менеджмънта и да ти влезнат в положението. Това са моите виждания в отдела, в който работя. Единственото, което е може би недостатък, е че няма привилегии от сорта на ваучери или безплатен фитнес, но за това заплатата компенсира.

Бивш служител съм и мога да кажа само хубави неща за Бориван – никога не са се бавили с плащането, атмосферата е динамична и зареждаща, както и шефовете са доста добри и справедливи. Тези глупости смятам, че са писани от някой уволнен и озлобен служител.

За тези, които търсят поредното място за скатаване, и преследват българската мечта - да ти плащат и да се покриваш - МОЛЯ ВИ, НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ - ще свършите като многото хора тук, които освен да злословят, няма какво друго да правят. Оплакване, мрънкане, Шефът бил много лош, ама тоя, ама оня...това го има навсякъде, но тук хората изливат и личната си омраза, която влияе отрицателно на другите хора, които единствено си вадят погрешно мнение от Фирмата.

Фирмата е изключително стабилна. Работиш ли здраво,покажеш ли хъс-забелязват те и те стимулират.Получаваш си заплатата без закъснение и обяснения " ама нали разбираш - криза " и др. изтъркани лафове.Искаш ли да научиш нещо и да се развиваш - тук е мястото. Тоя бил лош, оня бил лош - ами на каквото си постелиш на това ще легнеш.Българска му работа все се гледа в купата на шефа. Погледи какво си дал преди да ревеш за щяло и нещяло и да се оплакваш колко ти е трудно а както вземеш заплата с пет цифри/само за ръководни служители. ти е добре нали.

Неоспорим факт е че Бориван школа за професионалисти, особено за ръководни служители .
Имам база за сравнение от опит в не една и две други фирми - наистина малко са компаниите като Бориван, които инвестират толкова време и ресурс в подготовката на кадрите си. Редовно се провеждат вътрешни обучения, ходи се по изложения. В този смисъл е логично фирмата да иска гаранция, че направената инвестиция ще се възвърне.И ако някой се прави на Велик бъде веднага изритан от фирмата.

Клиенти сме на Бориван и сме доволни от изпълнението на договора който имахме. Професионално отношение и ангажираност са положителните им качества, който са рядко срещани в днешно време.
Успех!

Аз лично съм много доволна от тази фирма. Работя от 3 години за Бориван в Бургас и мога да кажа че в тази фирма си заслужава да се работи. Сега им отпаднаха няколко обекта в града но въпреки това аз си останах с тях независимо че ми намалиха заплатата.
Който каквото иска да си говори всеки има правото да си казва мнението си.
Аз лично препоръчвам тази фирма

Най-добрата фирма в своята сфера.Колективът е единен и всичко се решава от всички заплащането е мн.добро и самите собственици се съобразяват с персонала си и с положението на всеки един от служителите си.
Аз лично искам да благодаря на мениджърите за тяхната коректност към мен и на всички мои колеги макар и бивши.