Марисан и Колев https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,ул. Калнъ дере 15&markers=Русе,ул. Калнъ дере 15

Марисан и Колев

Изключително лицемерна, подла и отвратителна работна атмосфера. Подигравателно отношение от страна на "специалистките". На интервюто се говорят глупости, които не се спазват.

Тъй като съм използвал продуктите на Марисан мога да кажа, че от всички на пазара те са на средно ниво нито са лоши, нито с отлично качество. Имах сключени договори с фирмата както и с другите фирми около нея и мога да посоча, че от двамата братя Станислав е човек с някакъв интелект за разлика от брат си който му липсват много неща, но най-много му липсват елементарни познания в търговията. Колкото до Фирмата, тя изградена с типичните комунистически капитали от времето на прехода мутренските години. Баща им е бил ченге, а сега е адвокат как стават тези неща от ченге да се занимаваш със строителен бизнес и производство ? Във фирмата има както свестни хора, така и некадърници. За всеки, който желае да постъпи там още при постъпването си да се договори за по висока заплата(над 1200лв. нетна), защото фирмата не правят увеличение на заплатата след като си сключил договорът - всякакви обещания за по висока заплата после ги забравете, това ще ви го кажат дори и служителите в склада. Фирмата е за студенти, които желаят да натрупат стаж и след това да се махат. Професионално развитие не търсете в тази фирма!

Преди да дам оценки и да коментирам разгледах мненията и за другите фирми в бранша... Извода си го направих, по оценките се вижда.
Всеки има право на мнение според положения труд.
Поздрави

НЕКОРЕКТЕН РАБОТОДАТЕЛ!

бивш служител на фирмата съм. Това е едно от местата, на които с удоволствие съм работила. Фирмата се управлява от мислещи хора, отворени към нови технологии. Изискванията по отношение на работата са високи, но е осигурена добра работна среда. Никой не следи начина и времето, което отделяш за поставените задачи. За ръководството е важно те да се изпълнят качествено и в срок, а ти решаваш как, кога и по какъв начин ще ги изпълниш. В момента работя на свободна практика и имам наблюдения върху редица други фирми, този начин на работа, прилаган в МАРИСАН, не се наблюдава в бг фирмите. Заплащането във фирмата е съобразено с отговорностите, които си готов да поемеш. Ръководството на фирмата оценява мислещите, различните и хората, защитаващи мнението си.

По делата им ще ги познаете.

Системата работи криво ляво до 18ч. след това нещата стават много зле,но не са виновни мишките.

Като бивш служител във фирмата, ще си позволя да дам мнение, подплатено с реален опит в допир с мениджмънта, както и всички звена в компанията, офисите в София и Русе и т.н. Преди мен има коментари на хора, работили в позиции, за които работата явно е прекалено натоварваща. Това е бизнесът - ако си кадърен и усетиш, че мястото ти не е във фирмата, махаш се и намираш по-добра позиция. Никой не ти е длъжен за нищо. Компанията е изцяло българска и, ако се замислите поне за момент, преди да пишете, ще усетите, че секторът, в който оперира МАРИСАН е с жестока конкуренция на компании с чуждестранен капитал, дългогодишна история и майка в чужбина. Т.е. за да се пребори успешно с тях, както вече толкова години го прави, на компанията ѝ трябват хора, които да работят здраво, да приемат идеята и да се хвърлят здраво в боя, а не такива, които ще хленчат и ще се оплакват - за такива има доста позиции на пазара на труда (съответно и Бюро по труда). Замислете се - когато един стартъп започва, набира ли си просто "бачкатори" или хора с идеи, мотивация и енергия, която да вложат? Подобно е и тук, поради конкуренцията, която споменах вече.

Смея да твърдя, че в компанията се заплаща доста добре на фона на гр. Русе и добре на фона на страната като цяло. Когато даваш, тогава и получаваш. В компанията е точно така - хората биват оценявани в зависимост от заслугите си и енергията, която влагат в работата.

В компанията се държи на чуждестранен know-how, иновативни практики в управлението и човешкия капитал като цяло. Корпоративната култура е на високо ниво - постоянно има различни инициативи, които да спомагат за сработването на екипа. Ако някой не е успял, то определено е поради факта, че не е искал. Обстановката е доста приятелска и стимулираща.

В компанията често постъпват и стажанти, които остават с много добро впечатление от първите си стъпки в работата, включително и такива от чуждестранни университети. Щом за тях МАРИСАН е добро място за първа работа, какъв е проблемът и оправданието на другите хора?

Аз съм бивш служител и напуснах компанията поради лични причини, тъй като заминах в чужбина. Смятам, че за границите на гр. Русе, това е най-добрият работодател, както и един от предпочитаните за България. Определено някой ден бих се върнал в компанията, тъй като подобно добро отношение трудно можете да срещнете.

Там положението е много зле.няма и да се оправи,докато има началници,който не знаят за какво са там.Че те даже името си не могат да напишат.Там трябва да си човек на някого,иначе ще те командват хора от Захарна фабрика,който си нямат никаква представа

Надявам се че бившите колеги ми разрешават да благодаря на г-н Колев,за това че ни научи на работа и станахме желани служители за всяка една фирма от конкуренцията.Интересното в случая е че всички НАПУСНАЛИ ВЕДНАГА ЗАПОЧВАТ В КОНКУРЕНТНА ФИРМА,но никой от конкурентните фирми не иска да работи в Марисан-заради печалната му вече слава!!!-фактите говорят!Новите служители идват от фирми за БИРА,КАФЕ,БОНБОНИ,МЛЯКО,ХЛЯБ,ТОРТИ,ПРАХ ЗА ПРАНЕ,АВТОЧАСТИ.Днес продаваш БИРА,утре си "обучен специалист"в Марисан!В последните години почти няма изгонен служител,ако е така си тръгва с поне 3000лв обезщетение.Повечето служители си тръгват по-собственно желание,заради напрежението и безумният начин на работа!Факт е че един след един дистрибуторите на фирмата намаляват оборотите!Във финансов аспект-фирмата е коректна!

Весела Коледа и Щастлива Нова Година 2016!