Марисан и Колев https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,ул. Калнъ дере 15&markers=Русе,ул. Калнъ дере 15

Марисан и Колев

Към дългогодишния служител
Малко хора са се махнали по свое желание. - сериозноо ? Да почвам да изреждам регионите,в които напуснаха търговците- Стара Загора, Видин,Велико Търново, Пловдив,Плевен. Повтарям пак напуснали , а не съкратени.
За заплащането - не знам какво наричаш адекватно.1200 лв основна заплата ли ? Както написах и предния път - заплатата ми щеше да бъде увеличена за да не напусна, преди това според някои хора явно ми е била достатъчна/
Повечето хора ги махат или защото не си вършат работата коректно или защото ги мързи и търсят "нещо спокойно, където времето до 17 ч. да минава". - Не ставай смешен. 20% от състава в Русе бяха съкратени по време на пандемията и след въвеждане в експлоатация на новата линия за сухи смеси. Търговския директор и той ли скатаваше ?

Като дългогодишен настоящ служител мога да кажа, че във всички големи колективи има доволни и също така недоволни и постоянно мрънкащи хора. Така е и във фирмата. Повечето хора ги махат или защото не си вършат работата коректно или защото ги мързи и търсят "нещо спокойно, където времето до 17 ч. да минава". Тези хора е ясно че са недоволни и са готови да плюят. Малко хора са се махнали по свое желание.

Атмосферата във фирмата е съвсем приятелска. Не се виси на главата на служите и те не се юркат постоянно. Търси се карйния резултат и изискванията са ясни. Заплащането е адекватно и фирмата е един от най-добрит е работодатели в Русе.

Ето начин как може да си изкарате странични доходи от интернет:
Аз лично си докарвам до 200$ на месец.

Типичната българска фирма. Постоянно недоволен шеф. Дойде корона кризата и Колев си отвърза ръцете. Първо премахна ваучерите за храна. След това съкрати поне 30% от персонала, а натоварването стана даже още по-голямо / всичките търговци обикаляхме България/. Когато си пуснеш молбата за напускане, тогава се сеща, че си им нужен . Лично на мен ми предложи доста добро увеличение на заплатата , но когато се обърне каруцата- вече е късно.За толкова години във фирмата-така и не чух един път - браво добре си се справил. Наскоро говорих с хора от фирмата и разбрах, че Фирмата са напуснали и търговския директор , както и доста други търговски представители, сред които хора с дълъг стаж и доказали се на професионално ниво. Заплатите не са мръднали, коледните и великденските бонуси отдавна са мираж.

Изключително лицемерна, подла и отвратителна работна атмосфера. Подигравателно отношение от страна на "специалистките". На интервюто се говорят глупости, които не се спазват.

Тъй като съм използвал продуктите на Марисан мога да кажа, че от всички на пазара те са на средно ниво нито са лоши, нито с отлично качество. Имах сключени договори с фирмата както и с другите фирми около нея и мога да посоча, че от двамата братя Станислав е човек с някакъв интелект за разлика от брат си който му липсват много неща, но най-много му липсват елементарни познания в търговията. Колкото до Фирмата, тя изградена с типичните комунистически капитали от времето на прехода мутренските години. Баща им е бил ченге, а сега е адвокат как стават тези неща от ченге да се занимаваш със строителен бизнес и производство ? Във фирмата има както свестни хора, така и некадърници. За всеки, който желае да постъпи там още при постъпването си да се договори за по висока заплата(над 1200лв. нетна), защото фирмата не правят увеличение на заплатата след като си сключил договорът - всякакви обещания за по висока заплата после ги забравете, това ще ви го кажат дори и служителите в склада. Фирмата е за студенти, които желаят да натрупат стаж и след това да се махат. Професионално развитие не търсете в тази фирма!

Преди да дам оценки и да коментирам разгледах мненията и за другите фирми в бранша... Извода си го направих, по оценките се вижда.
Всеки има право на мнение според положения труд.
Поздрави

НЕКОРЕКТЕН РАБОТОДАТЕЛ!

бивш служител на фирмата съм. Това е едно от местата, на които с удоволствие съм работила. Фирмата се управлява от мислещи хора, отворени към нови технологии. Изискванията по отношение на работата са високи, но е осигурена добра работна среда. Никой не следи начина и времето, което отделяш за поставените задачи. За ръководството е важно те да се изпълнят качествено и в срок, а ти решаваш как, кога и по какъв начин ще ги изпълниш. В момента работя на свободна практика и имам наблюдения върху редица други фирми, този начин на работа, прилаган в МАРИСАН, не се наблюдава в бг фирмите. Заплащането във фирмата е съобразено с отговорностите, които си готов да поемеш. Ръководството на фирмата оценява мислещите, различните и хората, защитаващи мнението си.

По делата им ще ги познаете.