Менпауър България /img/frontend/nomap.png"

Менпауър България

Това е най-скапаната фирма в бранша за подбор на персонал, която може достойно да съперничи на Мираж Консулт.
Изключително некомпетентни,нагли и нахални консултанти,които и хабер си нямат какво се иска от тях,каква е тяхната роля и как трябва да си изкарват парите.Никаква обратна връзка по проекти - текущи и приключили.Нагло поведение подходящо за онбашия от 19 век.Казвам всичко това със съвсем чиста съвест ,защото вече няколко пъти им "сърбах попарата" и то на няколко консултанта.Заблуждават както клиентите си за липса на кадри по проектите им, така и кандидатите.
Ето ви поредното доказателство - 2 обяви,които не са за един и същ работодател,най-малкото заради регионите.Оставям на вас да намерите разликите:

1.PRODUCTION MANAGER - electronics
Manpower Inc. is a world leader in the staffing industry, providing workforce management services and solutions to customers through around 4,000 offices in more than 80 countries. Manpower also provides a range of staffing solutions, engagement and consulting services World Wide.

We are currently looking for a Production Manager to join one of our partners – a Spanish production company in the field of electronics.

1.Production Manager

Responsibilities:
• Sets and manages the production unit in Bulgaria (Start-up production);
• Manages overall production and capacity according the demands of a Spanish electronics production;
• Implements solutions to improve production processes and cost targets;
• Prepares analyses of the consumption of raw materials;
• Review process for material savings, material handling reduction and efficiency improvements;
• Participates in analyzing the quality of the production;
• Controls compliance with labor and technological discipline, as well as safety rules;
• People management.

Qualifications:
• 3 years minimum managing manufacturing operations;
• Bachelor's degree in Electronics or Mechanical Engineering;
• Quality management experience;
• Experience working in TS/QS/ISO manufacturing environment;
• Solid MS office skills, experience with ERP systems is an advantage;
• Knowledge of business, finance and management principles is an advantage.

Knowledge, skills and abilities:
• Solution's oriented thinking;
• Ability to understand and improve processes;
• Planning, delegation and self-organization;
• Advanced English or Spanish skills - written and spoken;
• Team work and conflict management;

2.PRODUCTION DIRECTOR - electronics

We are currently looking for a Production Manager to join one of our partners – an international production company in the field of electronics.

Production Director
Responsibilities:

• Sets and manages the production unit in Bulgaria;
• Manages overall production and capacity according the demands of the electronics production;
• Implements solutions to improve production processes and cost targets;

• Bachelor's degree in Electronics or Mechanical Engineering;
• Quality management experience;
• Experience working in TS/QS/ISO manufacturing environment;
• Solid MS office skills, experience with ERP systems is an advantage;
• Knowledge of business, finance and management principles is an advantage.

Knowledge, skills and abilities:

• Solution's oriented thinking;
• Ability to understand and improve processes;
• Planning, delegation and self-organization;
• Advanced English or Turkish skills - written and spoken;
• Team work and conflict management;

Страшно некоректна фирма!
Възрастни консултанти,които хал хабер си нямат от провеждане на интервюта.
Политика е да се викат кандидати за да се извлече максимална информация от тях, но не и да се дава обратна връзка.
Не се дава точна и ясна информация относно работотните условия.
В резюме излишно губене на нерви,време и пари :)

Подадох документи.Никакво обаждане.Оказаха се верни слуховете за Бургас,че момчето там си урежда негови хора за хубавите позиции ,които се откриват.Обадих му се той сам преценявал-мишок!Имам доказателства,ако някой иска!
На бъдещите клиенти на компанията препоръчвам:
НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ ЧРЕЗ МЕНПУЪР Бургас ЗА СВОБОДНИ ПОЗИЦИИ!

Здравейте . Искам да ви попитам какво точно включва работата на един консултант във фирмата . Има ли твърда заплата , а след това бонуси , заплаща ли се извънредния труд ? Благодаря предварително

Имах среща със служител на фирмата и останах с прекрасни впечатления - тя имаше истинско професионално отношение. Ходих и на 2ро интервю с фирмата, търсеща хора - нямам забележки.
Менпауър са сериозна фирма.

работя като временна заетост към компанията. Отношението е лошо и постоянно ни разкарват да ходим до офиса за ваучери и за фактурите за картите.
Там са навъсени постоянно, често ни връщат за друг ден, или ни бавят ваучерите по месец. С по-ниски заплати сме отколкото в Райхле, тези които са назначени при тях на договор, и никой не ни потърсва да види как сме, ние сме просто една машина за пари.
Не ни казват и колко ще продължи заетостта ни, беше за два месеца, а те свършиха, но като попитаме не ни казват колко ще сме там. Нямат отношение към временните работници, не се интересуват от нас.

Отношението, което получих там като клиент, търсещ работа, беше много адекватно и професионално! Препоръчаха ме на работодател, с който проведохме интервю и съответно бях одобрена. По стечение на обстоятелствата не приех офертата, поради лични причини. Продължавам да търся работа и с удоволствие ще работя с тях и в бъдеще! Успех, на всички търсещи работа! Знам, че всеки, който знае какво точно умее и търси като естество на работата, което да му носи удовлетворение - материално и нематериално - рано или късно успява да го намери! А на всички неграмотници - първо се научете да пишете правилно - тогава претендирайте за каквото и да било!

хора разберете там е ужас всеки ти е шеф и викат по теб като говедо токова нещо няма никаде работила сам много но тук сам вазмутена от държанието към хората и то към определени хора
трениорите има от тях хора които си мислят че работиш в тях и са по големи шефове от шефовете

Здравейте на всички,

интересно мнение е представила Госпожата от Георги Дамяново относно провинциалистите в Менпауър България :)

За процъфтяването на една компания е важно всички служители, бивши и настоящи, да имат принос за единството и екипната работа.
За да бъде достоверно едно мнение, е необходимо хората да имат доблестта да застанат зад думите в противен случай, са просто думи и нищо повече. Предлагам за пример г-н Анев, настоящ служител, който беше така благоразумен да каже какво мисли.
Аз лично имам много добри отзиви от компанията, наскоро започнах работа чрез тях. Пренебрегнах всичко, което прочетох из бг форумите с ясната представа, че един разумен човек преди всичко разчита на собствените си впечатления.

Петя Димитрова

Фирмата като цяло на глобално ниво е добре, но в България е управлявана от безхаберница и безхаберник, които пият на работното място по цял ден. Ракията си я държат до бюрата, и като им се прииска--наливат си, независимо колко е часът и кой ден от седмицата сме.
Заплащането е най-ниското в целия сектор, подиграват се със служителите и всяка година измислят нова бонусна схема,за да може консултантите да взимат все по-малко и по-малко с всеки изминал ден.
Всякакво уважение липсва. Ще имате късмет ако шефката Ви научи името за няколко месеца. Да не говорим, че никога няма да се позаинтересува къде живеете, какво семейство имате, какви проблеми. А твърди,че сте "едно голямо семейство".
Привилегии--ако на шефката й подарят нещо, тя го прехвърля на "бедните консултанти". Тази година бяха изостанали карти за фитнес, преди време имаше два смартфона, с които замаза очите на хората, от време на време купува ваучери за боулинг и суши...Социалната политика е само на хартия, но ако никой не благоволи да ти я каже, никога няма да я разбереш.
Фирмана сигурност--НЯМА. Ако погледнеш на криво някой богопомазан, или пък изкажеш мнение, си заминаваш моментално. Постоянно има интриги, които ТЯ лично заформя зад гърба на всички.
Ангажираност--Хората сами се ангажират и сами си развиват клиентите. В последствие ако някой се премести в друга агенция, всички клиенти заминават с него/нея.
Потенциал за развитие--Има,но след като те промотират, ти казват колко не ставаш и сам се проклинаш защо си приел.
Местоположение--в ужасен квартал, отвратителен офис, тесен, няма въздух,но сега след 5-тимата напуснали за 2 месеца се разреди.
Колеги--Има такива, които изобщо не знаят какво правят останалите (тези от бек офиса), не ги интересува и никой не ги образова. Според фин. директора най-важен е бекофиса и сейлса--оттам идват парите и който е рекрутър е последна дупка на кавала, нищо че изнася фирмата на гърба си. В компанията има постоянно крясъци, разни селски дребни мениджъри си мислят, че са надминали себе си, и могат да викат на всички...
Работна среда--ЛИПСВА. Няма един спокоен ден, в който да не се ядосаш за нещо.
Подминавайте обявите им. Иначе част от коснултантите са много добри, и наистина могат да Ви помогнат да си намерите работа.