Биовет АД /img/frontend/nomap.png"

Биовет АД

Има обява за еколог. Може ли някой да сподели мнение- заплата, възможност за развитие, отношение, колектив?

Невероятна сплав от некадърници и връзкари, които не биха взели никъде другаде и които поради това се стремят да се окопаят на незаслужените си длъжности по всевъзможни подмолни начини. Всичко това се поощрява от ръководството. Но най-големият проблем на същото това ръководство е търсенето на качествени хора, готови без пари да вършат работата на горепосочените индивиди. Накратко - уважаващ себе си човек няма място там.

Като бивш служител в тази компания и по-точно в клон Разград, имам наблюдения в доста отдели. По тази причина ще се обоснова последователно по всички критерии.

1. Заплащане - изключително и крайно относително. Ако решите да започнете като оператор в някой от корпусите, стартовото заплащане е 400 лв. бруто. Към него се добавят едни 60 лв. под формата на ваучери и 60 лв. под формата на застраховка. След шестия месец трудов стаж, вече могат да ви преназначат на 440 лв. бруто. След година най-вероятно на 460-480 лв., ако са доволни от вас. Ако сте в отдел КИП и А, основната ви заплата бруто е 380 лв., оттам нататък вие си смятайте чистото + ваучерите и застраховката. За енергетици, шлосери и общи работници, в най-добрия случай брутната стартова заплата е 440 лв. С течение на времето, ако стигнете до званието "началник смяна", може да се радвате на едни чисти 700-800 лв., но при положение, че основната ви заплата е 440 лв., а останалото са бонуси, целеви награди и добавки, които не са гарантирани за всеки месец. Лаборанти, микробиолози и пробовземачи вземат чисто между 400-500 лв., технолози, специалисти - около 600 лв.

2. Уважение - по-скоро не. Трябва да сте някакъв вълшебник, за да ви уважават или да се правят, че ви уважават. Като цяло във фирмата цари правилото работниците да се експлоатират на максимум, срещу доста скромно заплащане.

3. Привилегии - дава се работно облекло и предпазни средства. Като привилегии са и ваучерите за храна, които са на "Томбоу". Има колеги, които получават и "пътни", за да си покрият транспортните разходи. Нека добавим, че има и паркинг, който също е може би привилегия в някаква степен.

4. Фирмена сигурност - такава липсва. При случващи се трудови злополуки или инциденти - всичко се покрива и работникът е виновен и санкциониран. Специално в клон Разград, има назначен един господин на име Добромир Филипов, който (поне по мое време) изпълняваше длъжността оперативен директор и съсипваше живота на доста работници. Той бе от хората (и сигурно продължава да бъде) истински злобен и комплексиран, който може да уволни работник просто ей така, защото не е на кеф.

5. Натоварване - в завода се работи на 4 смени. (сутрешна смяна - от 06:00 до 14:00 часа, вечерна смяна - от 14:00 часа до 22:00 часа, нощна смяна - от 22:00 часа до 06:00 часа, както и редовна смяна - от 08:00 часа до 16:30 часа). Извънреден труд не се заплаща. Натрупва се под формата на компенсации часове, които може би някой хубав слънчев ден, служителят ще ги използва, ако му се позволи. Работа колкото искате - предимно чистене, хигиенизиране, чистене и почистване.

6. Потенциал - незадоволителен. Малко са хората, които от един корпус или отдел са се преместили на друго място с малко по-високо заплащане. Като цяло перспектива липсва.

7. Местоположение - заводът е на единия край на града. Няма осигурен транспорт за работниците, но има градски автобусни линии, които стигат дотам.

8. Колеги - всякакви. Има и готини, а има и такива, които по-добре никога да не сте срещали през живота си.

9. Работна среда - напрегната и стресираща. Често с невъзможност човек да си използва 30-минутната законова почивка, която му се полага. Във всички корпуси и отдели винаги цари хаос, стрес, напрегната работа, напрежение, спазване на крайни срокове в последния момент и технически проблеми. Това се дължи на цялостното висше ръководство на предприятието и умишлено катастрофално управление.

Заключение - щастлива съм, че напуснах тази фирма. Със сигурност има много по-добри места, където човек да работи. Заводът е подходящ за хора, които наистина са изпаднали и нямат къде другаде да се реализират и просто временен източник на минимални доходи.

Виждаш ли какво става когато не си пиеш лекарствата редовно, при липса на аргументи говориш глупости и си служиш с обиди. Това е описано в литературата, и е патология.
Относно прехваления разградски портал - Пропуснах да ти кажа, че съм приключил взаимодействие с български работодатели преди повече от 10 години. Пропуснах също да ти кажа, че когато твоя кумир - киро парахода  изпратен от агента гоце спря верото, сапуня, и тоалетната хартия на редовите работещи ( не вярвах, че такъв голям и велик бизнесмен като него е опрял до онова, с което хората си бършеха и миеха задниците, и на което той им завидя) та  2-3 месеца след като съкрати хората, слугите му започнаха да звънят на същите вече съкратени хора, защото освен лапачите на заплати някой трябваше и да работи. Но... както сам се сещаш - нямаше такива мераклии. Късно е либе за китка, има една такава народна песен.
А тези приказки как работиш и се издържаш сам, може да ги приказваш на някой, който ходи на училище, само такъв човек може да ти повярва.
И на биотехнолозите ли плащате 500 лв?

Извинявай, че нараних себеотрицанието ти, о велики страдателю. Толкова съжалявам, че аз не разбирам какво означава да бачкаш, за да получаваш парите си, нищо че бачкам от 5ти клас и майка ми и баща ми не ми дават пари от вече доста годинки. Ама нищо, нали е интернет, покажи ми колко не-прав съм и колко обичам да ходя по дискотеки въпреки че нямаш ни най-малка идея кой съм и за какво се боря. О, велики специалисте, филиите на баба ми бяха божествени на село, да. И връзките ми са железни също, нищо, че Биовет имат отчаяна нужда от специалисти, БИОТЕХНОЛОЗИ (изненадващо, но не по медицинска химия). Извинявай, интернет мислителю, но имам по-хубави неща да върша в момента, бъди така добър да приемеш моите извинения за невежеството ми и се надявам да приемеш признанието ми за твоят неоспорим дух на величие, че си показал на тия тирани как се прави. И разбира се, че никак не ти пука за Биовет, след като вече си изписал Х на брой мнения тука, две от които срещу 23-годишен студент. Да си жив и здрав и да просперираш още повече, та някой ден да не се окажеш пак пред портала в Разград.
Амин за твоята всеобхватна интернет сила.

Виж какво, 23 годишен Anx, когато аз започнах работа бях на 22, а ти ядеше филии с лютеница при баба си на село.
В момента за разлика от теб, и простотиите които дрънкаш имам над 12 годинни стаж, висококвалифициран специалист съм с търсена професия( инженер съм по медицинска електроника), но не смятам че изобщо те интересува. Това, че си получил някаква заплата и работно място с връзки не означава, че имаш какъвто и да е професионален и житейски опит. В обявите ви има само изисквания, без да е посочено заплащане, ми ок, бъди щастлив със заплатата си от 500 лв. Искам да те видя как ще плащаш квартира, битови сметки, и други разходи, накрая трябва да си купиш храна, и евентуално да си купиш някакви дрехи, или обувки. Но докато те хранят родителите ти може да влизаш и да дрънкаш всякакви глупости тук, защото тези 500 лв няма да ти стигнат само за цигари и кафета, за пиене и мадами да не говорим.
Когато Киро парахада получи наготово БМФ беше на печалба, имаше 88 кораба, заради неговата некадърност в момента са под 20, и е на загуба всяка година. Толкова за това колко е умен и способен.
Бедата при вас е , че няма хора, които са съгласни да работят без пари, и да вадят заплатите на връзкарите, които си клатят краката, но не стават за нищо.

Не знам защо сте се захванали за "Киро парахода" като че ли ной е този, от когото си получавате фиша за заплатата. И между другото, да, 500 лв на мен са ми достатъчни, защото аз съм в момента на 23 и не смятам, че като работещ от една година и учащ междувременно заслужавам да взимам 1500 лв. Ти, господин Варненец, ако не си учил (или не в тази специалност), може да искаш и 5000 лв заплата; пожелавам ти успех да я намериш при когото и да било, уважаващ бизнеса си човек. Аз получавам нещо много по-ценно от парите в момента, ама какво да ви обяснявам тука, вие си мислите, че българинът е достатъчно прост да се задоволи с 1500 лв :) В момента, в който ги получи, той вече иска още и още и работи все по-малко, щото "виж ги тия колко са тъпи да ми дават толко пари за толко малко работа хахаха", нали? Живи и здрави, злобейте си на воля, хората ще си развиват бизнеса със или без вас, защото има достатъчно умни хора, които да управляват фирмата.

в тази фирма пари няма няма и никога няма и да има

Anx,  да беше казал, че мечтата ти в живота са тези 500 лв, можеби никога не си вземал повече, и затова ти се виждат огромна сума. Ще си имаш парички за семки, бонбонки, и очила полароид от пазара. И повярвай ми доста хора вземат доста повече точно за да си клатят краката, но явно ти не си от тях.
Колкото до някаква сума хвърлена във въздуха - нищо не означава, но да речем че за чистачка , тази заплата е ОК!
Ти в каква област смяташ, че си тесен специалист ?
Само да ти напомня, че киро парахода през 2008-ма година спря на работещите в БМФ верото, сапуна, и тоалетната хартия, които ги даваха по закон за вредни условия на труд. Никой не предполагаше, че е опрял до онова, с което последния работник си бърше и мие задника.
А и какво лошо има да напишете срещу изискванията какви пари можете да платите, защото другото е надлъгване. Тъкмо човека като дойде на интервю ще е сигурен че можете да му платите, и ще говорите само за работата, а не да има съмнения относно заплатата - главното, което го интересува.
Останалото го знаеш - за каквото сте си платили, това и ще получите. Даден служител може да работи по един начин за 500 лв, по друг начин за 1000 лв, и по съвсем друг за 1500. И понеже заплатата се определя в началото, затова и работата която ще получите е според нея.

Че има проблеми в Биовет - има, че има неща дето трябва да се оправят - също. Ама тая простотия, която се излива тука е уникално явление - и чисто българско. Нищо няма да казвам, освен, че хората, които са доволни и успели (а те не са малко), не пишат сред тия лайна, писали по-надолу, пък и неграмотно. Така че живи и здрави, мислете си, че от раз някой ще ви даде 5000 лв заплата за да си клатите краката и да си пиете ракията по време на работа, а най-добре махнете се в чужбина и си паднете на кефа. Лек ден.