Майкро Фокус /img/frontend/nomap.png"

Майкро Фокус

Фирмата е на добро място, но изглежда това да е единственото хубаво нещо.
Във фирмата цари бай ганьовщината. Колегите с удоволствие ще ви подлеят вода в работата и ще гледат как ще реагиратe за да се позабавляват за ваша сметка.
Следват неща от клюкарене, интирганстване, дебнене и доноси докато вие се позадъхвате и се опитвате да си свършите работата. Tова ги кара да бъдат велики и незаменими.
Обичат да гледат как се изнеряте и да ви пускат по пързалката.Когато трябва да намерите някой ще ви попрепратят на зелен хайвер, а ако имате щастието да го намерите,то той да ви свърши помогне - ще ви убеди колко е трудно и времеемко.
Колежките на пръв поглед изглеждат готини и отзивчиви, но всъщност само чакат да ви омаскарят, изклюкарат и интриганстват.
Лицемерието е на невероятно ниво, като част от местното ръководство, което смята че така ви проверява колко сте мотивирани.

Изборът е ваш ...

Знайко

Какво е стартовото заплащане за Training Cooridnator и Lead Training Coordinator? Благодаря

Кандидатствах за отворена позиция чрез препоръка. Поканиха ме на интервю. Почти два часа си говорихме след което ми беше казано, че ме искат и другата седмица ще ми се обадят за оферта. Месец по-късно - нищо. Звъня, не вдигат. Препоръчалият ме пита вътрешно - имало забавяне. Месец по-късно - нищо. Звъня, чувам говорене без съдържание. Тези хора най-вероятно не се и замислят за отношението им към другите хора, а не знам дали са и чували за обратна връзка след интервю .. ?! Позицията изглеждаше интересна, но отношението на ръководството е притеснително въпреки, че на интервюто всичко беше идеално.

Работя в Micro Focus от 2 години като Java програмист и ще споделя с Вас моите впечатления от тази компания. Тя е английска и има Software Development център в София, като е от 2007 година на българския пазар. В момента сме над 60 човека, имаме програмисти, QA инженери, графични дизайнери, Release инженери, както и Professional Services и Technical Support отдели. Всички позиции са силно технически ориентирани.

Работната атмосфера в компанията е доста спокойна, използват се Agile и Scrum методологиите - или накратко работата се планира в часове и итерации, които в нашия отдел например са по 2 седмици - ние, самите програмисти обсъждаме заедно и определяме какво точно и кога ще свършим, консултирайки се с нашия мениджър. За разработка си смятаме по 6 часа на ден, а другите 2 са оставени за евентуални срещи и самоусъвършенстване. Повишаването на тон и интригите не се толерират. Главните мениджъри са англичани - спокойни и възпитани хора, като има доста мениджъри и в България, които се държат по подобен позитивен начин с хората си. Понеже главния офис е в Англия, има българи, които по тяхно желание са заминали и останали да работят там.

Компанията е продуктово-ориентирана - разработват се продукти за програмисти, държи се на качеството - има код ревюта, сериозно се набляга на тестването - пишат се Unit и Automation тестове, които подсигуряват качеството на продукта. Имаме Continuous Integration система, която поддържаме и съответно тестовете ни се изпълняват на виртуални машини (Windows/Linux). Общо взето всеки който иска да научи повече за Software development life cycle на един продукт, добри практики по разработване на софтуер, Windows/Linux, може да научи доста в тази фирма.

В компанията има годишен бонус, който като стойност се доближава до 13 заплата. Всяка година се прави ревю на позицията и заплатата. Заплатите са от ранга на тези в компании като VMware и SAP. При препоръка и наемане на ваш познат получавате четирицифрена сума бонус. Има допълнително здравно осигуряване, което покрива огромна част от медицинските ви разходи, включително зъболекар и тн.

Служителите имат право на безплатен фитнес и плуване, има стая за почивка с тенис на маса, PlayStation и билярд. Дават се ваучери за храна всеки месец, като по Коледа и Великден са в троен размер. Фирмата предлага безплатни вътрешни курсове по английски за тези които имат желание. Работния ден е стандартен, но е гъвкав - не сте забит от 9 до 18 плътно в офиса, ако ви се наложи не е проблем примерно да отидете по-късно/рано и след това да си доработите. Понякога има срещи с англичаните, но те се правят в интервала от 10 до 17 часа, така че да са удобни за всички. Започвате с 21 дни платена отпуска, която расте до 25 дни (на втората година стават 23) в зависимост от стажа ви във фирмата. Имате възможност да купувате акции на фирмата с преференциални условия. Текучеството във фирмата е малко.

Фирмата участва в благотворителни инициативи, както и в инициативата "Бъдещето е код" - служители, които изявяват желание, правят семинари в училищата на тази тема и запалват учениците от рано за възможностите, които имат в ИТ сектора.

Работих в тестинг отделът 2 години - от 2009 - 2011. Заплащането е добро ако се договориш първоначално, защото после над 5% няма да се вдигне. Колегите са приятни и атмосферата във фирмата е много готина.
Има много мийтинги което е негатив, но какво пък толкова. Проектите са различни и интересни. Негатив - англичаните са големи консерви и като наложат един процес на работа няма мърдане ( дори този процес да е много неефективен и тромав). От друга страна англичаните са много възпитани и умерени, което мен много ми харесваше.
Като цяло ПРЕПОРЪЧВАМ фирмата. Относно негативните мнения от други хора - може и да са верни , но не и за тестинг екипът.

Малко съм учуден от лошите мнения, фирмата не е никак лоша и за мен е над средното ниво в сектора.

В английския офис не кипят от знания и нови технологии. Освен това са много лицемерни.
Изключително лош мениджмънт и лошо планиране. Няма технически задания, проектите се правят по 3 пъти, защото мениджърите нямат представа какво искат да излезе накрая.
Много стрес.
Част от тимлидерите в БГ са подбрани не по кадърност а по това колко добре клякат, за да могат да бъдат притискани с кратки срокове. Това съответно рефлектира върху хората.
Тръгването от работа в 6ч е проблем, тъй като няма планиране и времето никога не стига.
Заплатите са като средната на пазара.
Определено фирмата не е подходяща за хора с опит. Ще ги изцедят и ще ги изхвърлят.

Фирмата се намира на удобно място. Офиса е отворено пространство.
В някои екипи е ок, зависи от проекта.
Като цяло специалистите НЕ са на ниво. Ако дойде някой по-напреднал си отива. Продуктите, които се кодват също не са особено качествени.
В бг офиса има един англичанин. Обикновено хората от неговите екипи биват уволнявани в края на проекта. Работната среда в повечето екипи е ужасна - дължи се на некомпетентността на лидерите и на лошата им преценка за време на изпълнение. Всички срокове са за вчера.
Не е добро място ното за начинаещи, още по-малко за скоро завършили студенти.