Капела България /img/frontend/nomap.png"

Капела България

Здравейте!
Ако преди няколко години ме бяха попитали какво търся в едно работно място, нямаше да мога да дам отговор. В момента отговорът ми е "Всичко, но не и Капела". Защо ли?
Да започнем с уговорката, че работиш толкова, колкото прецениш и изкарваш, колкото си изработиш. Звучи прекрасно, но е далеч от реалността. Работех на определение часове по договор,прекарвах далеч повече от тези часове на работа. Заплата ли? Да, получаваш я, но кога не се знае, днес ли ще е, утре ли, започваш да развиваш магически способности. Каква е заплатата ли? По-малко отколкото са ти обещали по-вероятно. Преките началници? Страхотни хора, по време на интервюто, след това нещата вече започват да придобиват малко по-различен вид. Началника на преките началници? Прекрасен човек, докато не се опознаете от близко, или иначе казано, докато не започне да ти вика за всичко без да си прави труд да разбере ситуацията или въобще има ли такава, често пъти ще дойде при теб с идеята, че просто нещо не му е удобно сега и пак си ти виновен.
И все пак, нещо добро за накрая, колегите. Повечето от тях са прекрасни хора, но за нещастие не се задържат дълго, защото условията, както споменах, не отговарят на нормална работна среда.

Отношението на Айлин Мурад, шефката на обекта в Бургас е отвратително! Няма никакъв професионализъм! Извиква те да работиш на дадена дата ( с предтекст, че вече си идвал 3 пъти за няколко часа да гледаш и на обучение ) и пуска договор няколко дни по - късно и отказва да ти плати за тези дни като го нарича неплатено обучение при липса на съгласие от страна на работника!
Постоянно се заяжда със служителите, взима почивки, прави забележки използвайки камерите като предтекст и когато искаш да ти докаже, че ги правиш тези неща тя казва, че не й се занимава с теб или да не й противоречиш.
Ужасно нагла и злобна!

Здравейте, работех в Капела Плей и отношението на работодателя към служителите е отвратително не препоръчвам да се работи там по какъвто и да е повод ! Нито заплащането,което обещават го заплащат! Дават се празни надежди на млади хора,които имат опит или са без опит!! Обещават много, а всъщност нищо работиш без пари Ей така за удоволствието и да си губиш времето. Не се залъгвайте да започнете работа там,не се препоръчва ще е само загуба на време и нерви

Страхотен сайт! Благодарение на прочетеното няма да кандидатствам за Комплексен управител в Бургас. Изобщо не съм предполагал, че най-скъпарският детски център в града ни, може да е толкова некоректен работодател. Без мен!

Не правете грешката да започвате работа на това място, всичко изглежда супер, докато не подпишеш договора.
Без значение от обекта, в който работите, била съм в 3 в София, отношението е отвратително. С две думи си един работник без никакви права, само задължения и на всичкото отгоре работодателите са изключително некореткни.

Бавене на заплати, промяна на смени в последния момент, пари под масата, за които след това не можеш да имаш никакви претенции, защото реално ги няма вписани никъде.

Ако потърсиш отговори от някой на по-горните нива, ЧР например, получаваш само "Не знам" "Нямам информация" "Ще питам" и така могат да те мотаят с месеци.

Отвратително, некоректно отношение, доказателство за това е постоянното текучество на персонала.

Работих в най-хубавите години в първия обект на фирмата преди да се развие "глобално".Смея да твърдя, че бях от отговорните чистачи. Нека напиша за плюсовете и минусите преди мялко повече от 3 години:
Колегите са най-хубавото, което срещнах и макар след толкова години не спираме да поддържаме връзка,нищо,че всеки е поел различен път.Създадох трайни връзки с родители и вече пораснали деца-абитуриенти, за мен е радост,че пораснаха и станаха хора пред очите ми.Дотук с положителното.
А сега отрицателното
От документална гледка точка-служителя е прецакан по всички начини и няма никакви права.Осигуряваха ни на МРЗ, и половината заплата я взимахме на ръка без фиш, обяснения за заплати никога не сме получавали,ОТЗ ВЗИМАШЕ по-малко с 20лв от мен като аниматор.Отпуски-също не се ползваха целите, но не се и плащаха разбира се.
Забавянето на заплати беше всеки месец с по 3 5-10-12 дни! Обяснението е било,че не правим обороти.
Касова зона-масово сметки са били изтривани без да се издава ФИСКАЛЕН БОН, караха ни да лъжем клиентите с по 500 600 лв сметки, за да се точи ДДС.
Работно време- графика се правеше така,че може да изкараш и 4 поредни смени от 9 до 20:30. Полагаемата почивка за това е (само) 30 минути.
Отношение от Управителите-нулево. Гнусни и подмолни жени, които с цената на всичко биха Ви превърнали в нищожество, за да бъдат те спокойни пред Лина и Сашо.
Натоварването особено на 8 часовите е огромно,предвид обема на работа 12-13 рождени дни за деня-идваш и започваш да чистиш, подготвяш,оправяш и зареждаш, като трябва да гледаш и съоражението. В една 12 часова смяна един аниматор прави 3 поредни рождени дни, което е абсолютен ТОРМОЗ над персонала! Спестява се от всичко-препарати, консумативи, материали за партита,инвентар, наложителни ремонти по съоражението и т.н.
Най-големия шамар,който получихме беше,че от 600 лева осигуровки ни намалиха на 320лв(тогава) с идеята уж да увеличат заплатите, вместо да плащат данък върху 600лв. Абсолютна глупост!
Смея да твърдя,че управителя на обекта тогава,масово злоупотребяваше с парите ни на ръка,тоест е взимал от нашите пари,а според ръководството взимахме далеч по-високи заплати!
Огромно напрежение,обиди,закани,заплахи и злоба от страна на управителя на обекта с цел постоянен страх на служителите! Огромно текучество, поради ужасно отношение...дългогодишния екип тогава напусна почти по едно и също време ето заради тези фактори! Никога няма да забравя как на едно събрание Лина Вълчева застана пред нас всички и каза "На мен не ми прябват професионалисти, на мен ми трябват чистачи!"...
Е, направете си сметката защо сте там!
Но за справка да кажа,че тези управители, които със злобата си докараха центъра до трагично положение, платиха скъпо и вече не работят там, макар да твърдиха винаги, че са НЕЗАМЕНИМИ!

Нямат подход към служителите си. За тях те са роби - идват когато ги повикаш, вършат неща, които не са им в трудовата характеристика и т.н. Заплащането дори не искам да коментирам. Взимат се пари "под масата", а управителят никога не може адекватно да ти обясни фиша, в който сумите са повече от смешни. Ако си на договор за 20ч,работиш и по 30 (това, разбира се за тях не се води извънреден труд). Бавят заплатите и никой не знае кога ще си ги получи. Възможно е да затвориш в 22, а на другия ден да си на работа от 8.30ч. Графикът се променя ежедневно без да те питат можеш ли/ не можеш ли. Взимат те за рецепция, а събота и неделя чистиш целия детски център, а аниматорите даже и тоалетните. Това са малка част от примерите, за които се сещам. Със сигурност не съветвам хора, които уважават себе си и труда си да работят в Capella play!

Хубаво работно място ни без организация. На 2 резерваций с по 20 човека всяка са оставили един човек да е и барман и сервитьор и един човек в кухнята. Най-скъпия детски център в града, а не им се плаща за персонал. Очевидно пестят и от нелогично надути те цени на храните. Заместник управител ката е според шуробаджанащина та на по високо поставената, е отвратително отношение.

С дългогодишният ми опит във фирмата мога да споделя, че откакто Проданов не е фактор нещата се прецакаха. Не може селянина с колелото да ми е изпълнителен директор. Да ни плюе, да ни обижда и да се държи с нас като с кучета. Смятам, че заплата от 4,25 на час за работа от такова естество е меко казано подигравателна. Това, че има възможност за развитие във фирмата също не е вярно. Правят те отговорник на смяна само ако няма кой друг, и то ако си рецепционист. Качеството на персонала тъне във фекалии. Некадърни аниматори, рецепционисти, а за мениджърите няма да коментирам изобщо. Не им пука за вас, гледат само как те да са чистички и невинни пред шефа, ама нормално като знаят после какво ги очаква от рокера с плисираната поличка. Хората на които им пука за фирмата са точно 5 човека от всички обекти. Изгониха си целия качествен персонал. Най-добрите кадри бяха принудени да напуснат, защото не бяха удобни. Браво, браво, браво г-не! Хубаво ли ти е? А дано ти мине! Честито на печелившите осъзнати.

Мнението ми относно детския център в Пловдив е отрицателно.Ужасно несериозно и грубо отношение от страна на управителката.Не си обяснявам как такава злобна и неуравновесена жена заема тази позиция.