Уникен ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Уникен ЕООД

Изключително лошо впечатление прави социалното профилиране, а не професионалното по телефон при кандидатсване за работа, след подаване на Автобиография, пълна с професионален опит.
Възрастна жена, която не се представя по телефона, каза, че си търсят жена за свободната позиция, а не мъж, без това да е упоменато в обявата, след което се задават въпроси за години, семейно положение, деца и се философства по темата как това е важно за работата във фирмата.
Изключително назадничево и непрофесионално отношение към кандидатите за работа, не препоръчвам професионални отношения!

Здравейте, работата във фирмата, никак не е лоша. Винаги има разбиране от сем. Маринкови към служителя. Те винаги се опитват да помогнат за каквото и да било на своите служители. Когато работникът има желание да се развива те му предоставят тази възможност. Работният ден е плътен, но в крайна сметка там се ходи за да се работи и изкарат пари.

Пиша, за да потвърдя предните мнения. Но по-точно за фирмите подизпълнители, на Уникен. НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА, В НИКОЯ. Каквото е в Уникен, това е и при тях. Много работа, плюс работа, в извън работно време. ЗА ВАША СМЕТКА. Минимално заплащане, плюс абсурдни декларацйи, с абсурдни условия. Надалече, за да ви е спокойно.

И така: Ще започна с хубавите неща.
1. работи се само с  нови и хубави асансьори.
Така идва ред и на лошите.
1. Трябва да се подчиняваш на лигавия СИН -Маринков МАДШИ
2. Винаги са недоволни от теб, искат много работа да вършиш но всичко относно схеми,упътвания документация се крие. Повечето колеги почти нищо не разбират повече от мен, защото и от тях се крие информация.
3. Карат ме да чупя асансьори на конкурентни фирми и да свалям платки от тях. Естественно тези указания се дават само устно. Рискът си е за мен.
4. Дразни ме НАДЦЕНКАТА с която работят, и без това частите идват от испания в евро.  за пример : платка за бутониера на етажа е 38 ЕВРО ,  А цената на която я продават е 184 ЕВРО.   Ремъка за вратата и 13 ЕВРО а се продава за 80 ЕВРО.
5. Ползват се фирми под изпълнители. Те връщзт на МАРИНКОВ 30% от парите които са взети по фактура. Това е РЕКЕТ 30%
6. Работиме с подписана предварително молба за напускане без дата.
7. Заплатата не е лоша, но бяха обещали актуализация с 150 лв. от м.Януари

Относно фирма Уникен и тяхната политика на безбожно високи цени няма смисъл да пиша коментари ,на всички потърпевши това е пределно ясно.Искам да коментирам новопоявилата се фирма Виктория Дивелпмънт и аз имах невероятно ниско предложение като абонаментна такса за асансьорите в нашата кооперация.Стори ми се много съмнително това подбиване на цените на Уникен ,от въпросният инж.Владимир Илиев ,който влезе в обръза на изпечен измамник,предлагащ само по-различна цена на абонамента,без да има референции,нито пък да обясни за капацитета на гаражната си фирма състояща се от една секретарка и 1 или 2 ма техници.Нито офисът на фирмата, нито отговорите,които получих на своите въпроси успяха да ми вдъхнат доверие в дейността и отговорността на тази фирма.Съветвам всичко да не се лъжат само в ниските цени а да погледнат детаилно своите договори и хората на които поверяват асансьорите и сигурността си.

Живея в сграда с асансьор ОРОНА - монтиран от тези УНИКЕН.
Асансьора се поддържа от тази фирма от както е монтиран - вече 5 години. До началото на тази година те поддържаха асансьора на невероятно скъпа цена, но след дълго търсене намерих друга фирма, която си върши задълженията много ама мнго по-добре и на много по-ниска цена.
Но чакайте, нещата не приключват с подписване на договор с новата фирма - тези смешници Уникен взеха да ми се молят и да ми предлагат по-ниска цена за сервиз, 6 месеца безплатен сервиз и някакви такива тъпотии. Абе г-да Маринкови, доста ниско сте паднали и чак сега ли решихте да го направите, като си преподписахме договора? За нищо на света няма да се върна обратно при Уникен - тези измамници и монополисти на свободния пазар. Фирма, за която закони НЯМА, фирма която прави ремонти на безумни цени, фирма която КРАДЕ ЧАСТИ ОТ РАБОТЕЩ асансьор и след това ни иска пари за ОТКРАДНАТАТА част /уж изгоряла/. Подменяха какво ли не за нашия асансьор - взеха ни хиляди левове за "ремонти" и така и не ни показаха изгорялите части.
Само докато пиша си спомням за още какви ли не незаконни неща от тази фирма.
Но сега нещата са много, ама много по-различни с новарат фирма. Името на фирмата е Виктория Инженеринг Дивелъпмънт и не ни искат пари при вадене на ключове. :)

Поради стечение на обстоятелствата ползвам асансьор на фирмата... нищо лошо не мога да кажа освен, че от 4 седмици единият от 3те асансьора в сградата е развален и никой не идва да го оправи...

Здравейте, запаочнах работа в Уникен в началото на януари месец и до края на месеца въпреки подсещането от моя страна на г-н Маринков младши, че все още не съм си получил трудовия договор, аз такъв не видях. Добре че го беше регистрирал в НОИ поне осигуровки да вървят. В последния ден на месец януари с изплащането на заплатите(на разходен ордер, от който копие за служителя няма) ми даде да го видя. Договора беше на минимална работна заплата за длъжността като търговец, въпреки че ми беше обещана двойна. Не реална - СИВА ИКОНОМИКА от всякъде. Успоредно с него върви и декларация за конфиденциалнос, която гласи че ако в срок 5 години от приключване на трудовия договор, започнете работа във фирма със сходна дейност дължите 5000 евро обезщение. Когато отказах да ги подпиша г-н Матинков младши (Управителя) се съгласи да ме осигурява на реална заплата. А за декларацията каза че ще помисли. В края на февруари все още не си бях взел договора, но чаках да ми изплати заплатата и да му кажа че напускам. Когато ги плащаше 2 дни преди края на месеца го попитах какво става с моя договор, а той ми отговори "Не си ли говорил с баща ми" (баща му е основателя на фирмата). На следващия ден говорих с баща му, а той взе да ми обяснява, че всеки работодател сам си определя правилата кой как да осигурява и т.н. АЛООООО ИМА ЗАКОНИИИИ. НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ МИ ВРЪЧИ ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПИСАНА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ, САМО ПОПЪЛНИ ДАТАТА (И ТО ГРЕШНО). С ДВЕ ДУМИ НЕ БЯХ ПОДПИСАЛ ДОГОРОР С УНИКЕН, НО ПОНЕ БЯХ УВОЛНЕН КАКТО ТРЯБВА !!! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ, МНОГО Е ЗЛЕ ВСИЧКО ТАМ. И РАБОТАТА Е МНОГО, И НИКОЙ НА НИЩО НЯМА ДА ВИ НАУЧИ, ДИРЕКТНО ОТ ПЪРВИЯ ЧАС ЩЕ ВИ ПУСНАТ ДА ПРОДАВАТЕ АСАНСЬОРИ КАТО ИДЕЯ СИ НЯМАТЕ ОТ ТОВА !!! АБЕ ПЪЛНА СКРЪБ !!! КОЛЕГИТЕ СА ОК, ПУШАТ НА ВСЕКИ 45 МИН И ВИЕ С ТЯХ МН ЯСНО - НЯМА ДА РАБОТИТЕ ДОКАТО ТЕ ПУШАТ, НО КАТО ЦЯЛО СА СКУЧНИ. РАБОТНАТА АТМОСФЕРА НЕ Е ПРИЯТНА, САМО НА ПРЪВ ПОГЛЕД ИЗГЛЕЖДА ТАКАВА, СОБСТВЕНИЦИТЕ СА ИЗМАМНИЦИ И НЕ ДЪРЖАТ НА ЗАКОНОВИТЕ ПОЛОЖЕНИЯ... АБЕ ПРАВЕТЕ СИ ИЗВОДИТЕ - МОЯ ЛИЧЕН СЪВЕТ Е "АКО УВАЖАВАТЕ СЕБЕ СИ, НЕ ХОДЕТЕ ТАМ"

Уникен ЕООД е семейна фирма на г-да Маринкови за продажба и поддръжка на испански асансьори. Заплащането не е много добро, но поне заплатите се изплащат навреме. От страна на собствениците на фирмата получавате уважение и привилегии /отпуска, когато ви е нужна, работни дрехи и обувки, разбирателство/.
В поддръжката на асансьори работата е еднообразна и монотонна. По отношение на развитието - достигате до едно ниво и дотам, което между другото се случва и със заплатите.
Ангажираност - 8+ работни часа. Извънредния труд не се заплаща допълнително.
Основният проблем - текучеството на хора в поддръжката идва не от естеството на работата, а от шефа на Техническия отдел - В. Илиев, който между другото се занимава и с поддръжката. Млад човек, но за жалост не умее да ръководи и да работи с хора. Често докладва на Маринков-син, невярна и измислена информация за служителите и за работата във фирмата, което съответно е повод за дразги и интриги, а и за напускане също! Въобще двуличието е на ниво, съществува някаква псевдоколегиална търпимост във фирмата. Хората са доста изнервени.
Местоположение - Офиси 3бр. в жилищна сграда в кв.Дървеница - 7 и 8 етаж, асансьор няма, проблем с паркиране пред блока от страна на живущите във входа!