ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив /img/frontend/nomap.png"

ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив

Уважаеми Г-н Личев,както казах не мога да се впускам в конкретика защото веднага ще разберете кой съм и ще си получа заслуженото ,...... според вас.
Дайте идея как да стане това с конкретните случаи  ...?Аз щото не се сещам както и да го мисля , защо ли ....?
Иначе ми е най лесно да ви питам за това и онова тук пред аудитория и да ви видя тогава с тия снимки какво ще правите и в коя галерия ще ги излагате и колко пари ще изкарате от изложбата им.
Съвет: в софийската изложбена галерия до храм паметника "Александър Невски" най много пари ще изкарате за бюджета на предприятието.
Ето сега , ТИ не наказваш , а констатираш попуските........ , е добре за всеки твой пропуск има наказание , нали така ? За тебе е пропуск но за нас НЕ е .....,за нас не е защото много от нещата са дадени като заявки или са докладвани в ЕСО МЕР Пловдив,но без резултат.И идваш ти констатираш пропуски и има кой да даде наказанията на база дадените твои пропуски...по отдели.Еми добре ние сме послушни овчици и нема кво да кажем..... минал си ти констатирал си (снималл си ) ние остава да свдем жално глави и да чакаме да ни дадете наказанията......,какво друго да направим.Вие сте шефовете ние сме изпълняващия персонал.Утре очаквам да кажете да влизаме на челни стойки по работните места, и който не може да ходи на ръце .... вънка.
Иначе не сме спали , проверете в отделите колко заявки има спуснати от звената , колко са изпълнени и колко са отказани и тогава пишете постове.Ти когато си бил оператор и отговорник бяха други времената , не лежи на тая кълка,сега са коренно различни времената и нравите,никой не дава за нищо пари.
УСПЕХ със следващите констатации за пропуски (спокойно,ти и без това не наказваш......,както каза ти само констатираш , няма страшно.,ти си един от нас(едва ли) , тези които всеки ден рискуват живота си за насъщния..)
Поздрави , "Служител"....

с цифри се говори по-добре и по-ясно , те сами говорят за себе си .

Уважаеми колега, може ли да бъдеш по-конкретен относно моите "изцепки" при проверките? Както вече споменах не желая критиката да се състои само в обидни думи по мой адрес. Дай пример в който смяташ, че аз греша при проверките. Щом искаш си остани анонимен, уважавам това твое желание, но искам конкретни примери. Лесно е да обвиняваш с общи приказки. За твое сведение нямам спусната бройка за наказания. Освен това вече при проверките всичко се документира със снимки, така че който има някакви претенции моля , нека заповяда при мен. Аз не наказвам, аз констатирам пропуските, които вие правите. И тези пропуски, които ти се струват като мои изцепки на пръв поглед изглеждат маловажни. Така е до момента, в който се случи злополука. Тогава тези пропуски влизат в съда и всичко се гледа под лупа. Проверките не целят някой да бъде наказан, колега, а точно обратното. Но по стар български обичай винаги търсим вината първо в другите и после в себе си.  Относно орязаните бюджети отговор не мога да дам. Това е политика на предприятието и ние щем не щем трябва да се съобразяваме с нея. Относно липсата на инструменти специално при вас мога да кажа само едно, къде спахте до сега, че не сте си поръчали и закупили? Бях и оператор, бях и отговорник на подстанция, инструменти са се купували винаги, но първо трябва да се заявят , колега. Сега наистина вече е трудно да се купи нещо, но не и невъзможно. Благодаря за критиката, колега, но още веднъж моля за конкретика.

Добре бе Личев , виждам че искаш градивна критика.
Какви са тия последните изцепки от твоя страна , свързани с последните проверки , или и тва не е вярно ?
Такива протоколи си напраскал че ме е яд да ги погледна ...
От къде ги съчини тези пропуски които си описал?
Принципно се сещаш че не мога да влизам в конкретика,но съгласи се че много от нещата си ги преувеличил а други направо са смешни и неверни.
Или имаш спусната  бройка с наказани и ти гледаш да преизпълниш плана.
От дузината пропуска които си отразил при последната проверка с ръка на сърцето казвам че имаш право само на 1 а за втория може и да поспорим и пак да излезе 50 на 50 ако склоня.
Ма както казах важното е да има наказани,нали се сещаш че когато и да поискаш винаги можеш да намериш за какво да се хванеш....
С тия орязани бюджети , никой нищо не дава,инструменти няма,химикалки,дневници,и много други неща свързани с нормалната работа само сме за проверки.
Айде със здраве остани и си помисли така ли ще я караме....,а на всички колеги лека и безавариина работа.

Уважаеми колега, най-отговорно заявявам, че никога не правя компромис с изпитите и никога не деля хората на наши и ваши. Като на колега едва ли е нужно да обяснявам колко опасна е нашата професия. За съжаление в момента е невъзможно да провеждаме изпити на тест, тъй-като вече ни забраниха. За мен това беше идеален вариант, защото никой не можеше да ме обвинява в пристрастие, както ти правиш това сега. Може би знаеш , че преди работех в подстанция Ботев и ако се поинтересуваш на последния изпит по експлоатация там имаше двама скъсани. Ако имах пристрастия, то те не трябваше ли да са точно към бившите ми колеги?
А ти би ли ми обяснил точно за какви прикрити аварии говориш? И кого обвиняваш за това? Помолих за градивна критика, а не за общи приказки. И на мен доста неща не ми харесват в нормативната уредба и правилата, но те са за да се спазват.

радваме се че и ръководството чете мненията тук въпреки че м. личев не е точно от ръководството , Всеки знае че изпитите са разделени на "нащи" и ваши" някой колеги винаги ще си изкарват изпитите и без да се напрягат много а други ще трябва да се "по-трудят повече " и това е затворен кръг така е и с прикриването на аварий до никъде няма да стигнем г-н Личев, за жалост ръководителите сектори не са на това ниво и изобщо не ги е грижа за работниците или за съоръженията а единствено за своя гръб и как да да се измъкнат от отговорност . НИЕ служитилите не виждаме някаква промяна в това отношение !

Уважаеми колеги! С интерес чета това, което пишете тук. Бих се радвал да отправяте своите критики към мен и към моята работа.  Но нека тези критики бъдат градивни, а не просто няколко обидни думи по мой адрес.Относно ежегодните изпити, това е заложено в нормативната уредба и няма как да не се спазва. Относно начина на провеждане на изпитите очаквам вашите мнения и предложения. Крайно време е да спрем да търсим вината в другите около нас и да се променим самите ние. Ако не го направим , то системата ще ни изхвърли. Пожелавам на всички енергетици безаварийна работа!

колега нормално е Алимански да се държи така все пак е управител на дружеството но другите като даскалов и т.н се държат още по надуто без никакво покритие да не говорим за администрация която е абсолютно некъдърна и мързелива .
трябва да се съберем и да ги ометем тези некъдърници !

В действителност доста неща могат да се опишат които не ми харесват в работата ми.Едното е ежегодните изпити които се провеждат , поне да има ефект от тях , но както се вижда пак всеки си прави каквото си иска и пак умират хора.То който си е възпитан да спазва определени норми и граници , да се подчинява на заповеди и наредби си личи , другите рано или късно правят белята.Не ми харесва отношението на така наречените БОСОВЕ в Мер Пловдив,имат самочувствие на хора хванали господ за шлифера и гледат с крайчеца на окото към нас.Един вид - \"Тея па закво се борят\".То разбирам че и те трябва да пазят няква граница между шеф и работник но тяхното е прекалено,затова и не ми се ходи на банкети , кво да ги гледам там как се радват на подчинените си като ги гледат отгоре като орел-мравка.