ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив /img/frontend/nomap.png"

ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив

Уважаеми колеги, какво според вас означава да съм на страната на работниците? Това означава ли да не си върша съвестно работата, част от която са правените от мен проверки? Да, аз съм синдикалист, но това означава ли да си затварям очите за да няма наказани? Мисля си, че нещо бъркате понятията тук. Какво очаквате от мен като председател на синдиката, да заящитавам  недобросъвестни работници? Съжалявам, но това няма как да стане. Ако не ви харесвам като председател няма никакъв проблем да си изберете някой друг.
Как очаквате НЕК да е на печалба при положение, че само Кремиковци му дължат около сто милиона лева? Да, очаква ни тежка зима, но си мисля, че пролетта ще е още по-тежка.....
Безаварийна работа на всички енергетици!

Като чета темата и все повече се обърквам.Този който е най активен в тази тема-Личев е представител на синдикатите и в същото време глобява работниците, къде е логиката ?????

Защо смятате, че Българският енергиен холдинг има толкова загуби? Те скоро изкараха консолидирания си отчет с близо 100 млн. лв. загуба за НЕК, Електроенергийния системен оператор и „Мини Марица-Изток". Откъде идват тези загуби?
Финансовите резултати и в консолидирания отчет на БЕХ, и в отделните дружества са изключително незадоволителни. Никой частен инвеститор не би приел с капитала му да се случва това, което се случва с държавния капитал в БЕХ.
Т.Трайков
колеги тежка зима ни очаква жалко че М.Личев като председател на синдиката не казва нищо и не застава на страната на работещите !

С интерес ще следя развитието на темата .
Прочетох всички постове по темата  и  като заключение ще споделя  че  колегите са прави за доста от критиките .
И само безаварийно !!!!!!!!!!

пуснато в 11:49 на 05.11.2009г. Thursday
мнение от Марио Личев
отношение настоящ служител
към обект/отдел ЗБРООС
в град Пловдив

Уважаеми господине, явно не Ви е известно, че и в нашия район използваме листове втора употреба. Направете си труда и проверете колко пари сме давали за една година за ксероксна хартия и тонер и тогава говорете. Да, не съм анонимен, за разлика от Вас. И не чакам да ме потупа по рамото г-н Алимански. Чакам потупване по рамото от г-н Бойко Борисов.Разбира се това беше ирония, надявам се да сте го разбрали. Опитвам се да накарам такива като Вас, които се крият като мишоци по ъглите и чакат сиренцето наготово да проумеят, че не може да се кара по старому. Такива като Вас, които не са стояли /предполагам/ без работа и не са работили /предполагам/ в частни фирми, където работят не по 8 часа и не по 5 дни в седмицата и където си купуват с лични пари и химикалите и тефтерите и още много други неща. Честно да си призная ми омръзна от мрънкане и недоволство при положение, че нямаме причини до сега да се оплакваме от каквото и да било. Условията ни на труд са много добри, КТД-то ни също, и почивните ни бази, и допълнителното здравно осигуряване....... Оплаквате ли се от работните дрехи, които получаваме, от заплатите, от условията на труд? Защо не попитате персонала на подстанции Кърнаре, Сопот, Карлово 2, при какви условия са работили, какви заплати са взимали /когато са ги взимали изобщо/ , чували ли са що е колективен трудов договор и почивни бази ,когато са били заводски подстанции. На българина му дай да се оплаква и да "плюе", но анонимно..... Може би на някои от нас в скоро време ще им се наложи да сменят работата си, може би и Вие ще сте един от тях /не Ви го пожелавам/, но ако това се случи и на Вас, тогава ще ми бъде интересно да споделите впечатленията си от новото си работно място. Сигурен съм, че с носталгия ще си спомняте за времето, в което сте работили в ЕСО ЕАД , МЕР - .............

Безаварийна работа на всички енергетици!
Съгласен съм Г-н Личев за всичко написано по-горе, имал съм възможноста да работя и в частна фирма свързана с енергетиката пряко и косвено мога да кажа , че  е прав за много неща .  Всяка една работа  си има и плюсовете и минусите , като цяло не се оплаквам. Има въпроси по които не сме на едно мнение с ръководния персонал ,не  визирам конкретни хора , защото това  не зависи пряко от тях . Нямам лоши чувства към никой , всеки е тук за да си върши работа по един или друг начин .
Да засегна и аз сега въпроса за изпитите , честно да си кажа на тестово изпитване  се  чувствам много по-спокоен и не се ( шашкам )  толкова , устния изпит ме натоварва повече и се случва да запецне човек , камоли и на елементарен въпрос  зададем му от изпитващия .   Няма да навлизам в подробности по тази тема .
Пожелавам на всички колеги само безаварийна работа .

Уважаеми колега, моля Ви да спазвате добрия тон и да не употребявате обидни квалификации за когото и да било. Не искам да се разправям с никого, исках тук да критикувате, но не по този начин. Надявах се с тези постове да си помогнем взаимно. Но явно съм се лъгал, че това е възможно. Прекалено много злоба се е натрупала в хората. Обидно е  за мен, че имам  колеги като Вас, които си позволяват да използват такива обидни думи. Ако сте толкова смел елате и кажете това, което мислите в очите ни. Много е лесно да обиждате тук, когато сте анонимен. Срамувам се заради Вас!
Безаварийна работа на всички енергетици!

Надявам се, че сега ти стана ясно, колега, защо ме интересува длъжността на пишещите тук, не ме интересува дали фамилията ти е Горанов, Христозов или Даскалов, интересува ме само и единствено длъжността. А ти си стой анонимен, колкото желаеш.

Безаварийна работа на всички енергетици!

И как ще разбера кой е колегата по неговата длъжност, при положение че имаме около 130 оператори и 23-ма отговорници на подстанции? Това е меко казано е несериозно. Исках да знам хората от коя длъжност или длъжности недоволстват. Бих се учудил, ако се оплаква някой ел. монтьор по електропроводи В.Н.........

Безаварийна работа на всички колеги!

какво пък е значението на каква длъжност е човека.просто изкаш да разбереш кой е.
но колегата е умееееен.

Колега, то бива анонимност, ама това наистина не го разбирам. Нима е трудно да кажеш примерно аз съм оператор, или отговорник? Не ме интересува кой си, интересува ме длъжността ти? Но щом не желаеш, това си е твое право.