Пиерик Груп ООД /img/frontend/nomap.png"

Пиерик Груп ООД

Ако искате да си съсипете нервната система започнете работа в пиерик труп(приятелски съвет)

Имам роднина, който работи в тази фирма. Чудя се, как е възможно в 21 век да експлоатират най-жестоко работещите в "Пиерик груп" ООД, без да се спазва Кодекът на труда: работи се в събота и в делник след официално обявеното работно време, при това без да се заплаща за извънреден труд. Заплатите са мизерни: 300-400 лв. Освен това условията на труд не са безопасни, особено от изпаренията на лепилата. Имало е прецедент: направени разходи от фирмата за подобряване на условията на труд са удържани от заплатите на работниците.
Хората обаче се страхуват да протестират, защото в Пиринския край няма работа и искат не искат, търпят това беззаконие. Очевидно италианските собственици си мислят, че всичко е възможно в БГ.
Господа управляващи, не си затваряйте очите! Тази фирма плаче за големи глоби за неспазване на трудовото законодателство. Но явно контролните органи си затварят очите или вероятно глобите са символични, след като нищо не се е променило във времето.
Както става ясно от изнесеното в медиите, "Пиерик груп" ООД, Гоце Делчев, е един от дарителите на МВР. Не е случайно, нали?

Това е една напълно ненормална фирма,отнасят се с теб все едно си боклук.Държанието на работодателите е просто нямам думи. Щом пекрачиш прага на фирмата твойте права не се зачитат. Според думите на управителя Стойчо за работниците трябва само "газене". Ако решиш по някъкъв начин да се защитиш ти посочват вратата. Разговорът между колеги по време на работа е напълно забранен. Истерията е на високо ниво. Цитирам думи на управителя: " Ако те напипам още веднъж да говориш шуто у газо и навонка". Тук е мястото да попитам днес в 21 век такова ли трябва да бъде отношението към работниците? Нали управителите трябва да служат за пример?  Само,че мястото на Стойчо Симеонов не в цеха в Дупница, а в клиника за хора с проблеми с нервите.

упрьвлението на фирмата е под всякаква критика отношение служител началник да не говорим взимането на болнични ни коства 150 лева за 5 дни и кавга от работодателя и психически тормоз мнението му е който издаржи издаржи които не майната му такава е атмосферата в която работим има хора с малки деца който взимат болнични често питам се има ли закони в нашата даржава за такива работодатели който не зачитат правата на работника редно ли е майка с малко дете да работи всяка събота